Najdi forum

Stiki z očetom

Berem zgodbe o tem, kako potekajo stiki otrok z očetom. Opisala bom svojo situacijo, kot sem jo doživljala zadnjih 19 let.

Ločila sem se od alkoholika, ki še dolgo za tem ni priznal, da to je, pa tudi sama sem to resnično spoznala šele med drugo nosečnostjo. Otroka sta imela 2 in 12 let. Preselili smo se v drug kraj.
Ker mu žal otrok nisem mogla zaupati (hčerko je v Ljubljani pozabil pri sidru na Kongresnem trgu, triletnega sina pa izgubil med sprehodom z otrokoma) sem bila prisiljena stike organizirati tako, da so sicer bili, a vendar otroka nista bila sama z njim.
Dovolila sem, da jih je obiskoval v mojem stanovanju. Predvsem njemu je zelo ustrezalo, da smo mu postregli s kavico, kosilom in skupaj odšli za kakšno urico na sprehod. Meni je bilo sprva izredno mučno, a sem se vedno zavedala, da je to precej nižja cena, kot bi jo plačala pri prerekanju na CSD ali sodišču. Počasi sem to sprejemala bolj samoumevno, posebno kasneje, ko so se stiki redčili. Sprva na 14 dni, kasneje tri tedne, danes obišče odrasle otroke na kakšnih 6 tednov za dve do tri ure. Takrat pač povabim vse skupaj na “kočerjo”.
Zakaj? Ker hčerka (epileptik, 31 let) še vedno hrepeni po očetu, vsak dan se slišita po telefonu in so ji ti obiski v veselje. On obiske pri sebi v Ljubljani že leta in leta zavrača, predvsem zaradi njunih alergij na cigaretni dim in na celo množico prehrambenih artiklov. Sem žrtev? Mislim, da ne! Otroka, sploh sin, sta dobila realno sliko o očetu in vesta, da nikakor nisem ovirala stikov in da jima nisem jaz vzela očeta. Vesta, da se lahko kljub zameram iz preteklosti vsedemo za isto mizo in spregovorimo. Mislim, da je bil to moj prispevek k njuni vzgoji k tolerantnosti in strpnosti, kljub temu da vsakega dneva nikakor nisem želela preživljati z njim. Še najbolj zoprni so bili začetni odzivi okolice, da ga nisem prebolela, ko so nekateri težko razumeli, da je za takšen način vzdrževanja stikov potrebno veliko samozavesti, potrpežljivosti, predvsem pa jasen cilj, kaj želiš.

Včasih se mi zdi kar malenkostno, obleka gor ali dol, zamuda uro ali dve, čeprav iz srca verjamem, da vas jezi, a moja otroka bi bila z njim bistveno bolj ogrožena. In zanju je šlo. Zanju, brez posredovanja CSD in sodišča. Na srečo se je izšlo.

Vsaka ti čast 🙂 lepo 🙂 Tak način prakticiram sam 🙂

Ja točno tako žleht, to kar si sedaj napisal, smo itak že vedeli.
Sam ga cukaš in rukaš, otroke videvaš samo ko ti je in te lepo prosijo, enkrat na mesec po nekaj uric in še takrat te mora bivša postrečt, da se jih sploh blagosloviš videti.
Pri meni bi dobil takšno brco, pa ne v rit, ampak direkt v njuško in da bi te odneslo čim dlje, hkrati pa bi že pisala zahtevo za rubež zaradi neplačevanja preživnine :).
Človek nehaj pit in kadit, pa vzami kdaj otroke k sebi!

nova
Uredništvo priporoča

No, to pa je prednost, če si redna stranka na mon :-).

Mislim, da ima žleht skrbništvo nad hčero in da so obiski materin del. Razen, če sem narobe prebrala nekje v začetku njegovega pisanja…

uuuu imam oboževalke 🙂 lepo 🙂 potem tudi veste da tamale živijo pri meni:)

p.s. eh nima smisla kaj dodati :))))

Aja sorry tu ne spremljam preveč tega foruma. Torej tvoja bivša kdaj in kdaj pride k vam in jo ti pelješ ven, da je z otroci. Packa neodgovorna, še dobro da nima otrok! Mora človek res pazit, s kom se speča, najhuje je, ker zaradi lastnih neumnosti kratko potegnejo ničkrivi otroci.

a kr dve? če si pa 1x napisal, da imaš samo eno cimro?!

Ne spremlajm prav redno in sem sprva tvoj komentar dojela kot posmeh. Če ti pa res uspe to prakticirati z mamo tvojih hčera, te občudujem in bolj razumem tvoj sarkazem ali celo prezir do žensk. Pa bo z leti minilo, verjemi, saj bo predvsem tebi mnogo lažje, ko boš dojel, da ji je bolje odpustiti. Ne pozabiti! A pot do tja traja. In boli! a se vsekakor splača stopiti nanjo.

me očitno premalo spremljaš :)) cimra – moja dečva 🙂

samo do določenih žensk pa ne do bivše.

aja, ti si torej iskal še eno poleg tvoje “dečve” :-)))))))))))))))))

ne spremljam tebe, berem vse prispevke, pa z mojim spominom…si kr nekaj zapomnim :-))))))))))))))

Z zunajzakonsko partnerico imava otroka. Ker ne živiva skupaj in se ne moreva dogovoriti za stike sem se obrnil na csd. Ker pa je tam zaposlena njena mama, moje prošnje preprosto ignorirajo.Vzgojo in varstvo ter preživnino sva urejala na sodišču. Zanima me ali sem upravičen do neodvisne socialne delavke.

Kolikor vem, se vse troje, vzgoja in varstvo, preživnina ter stiki, ureja v enem paketu. Ti bi najbrž rad spremenil stike?

jernej123 mislim, da lahko zahtevaš izločitev njene mame (delavke CSD) iz postopka z utemeljenim razlogom, ker ne bi bila nepristranska-je predvideno po zakonu o upravnem postopku. Kar pogumno zahtevaj svoje pravice in to priporočeno po pošti, pa se ne bo izgubilo, ker boš imel dokaz kdaj in kaj si poslal.

Srečno!

Ločevalka zahvalujevam se za predlog ,ki ste mi povedali.Oni na CSD in na sodišču so mi za trjevali,da se ureje vse posebej .Zdaj urejam stike,ker mi je ne pusti odpeljati na svoj dom,da bi jo videla moja starša in brat,ki so jo videli samo 3 krat in že jaz je nisem videl 1teden.Še enkrat hvala.

Kateri CSD in sodišče pa sta to?

Če v sporazumu nista opredelila stikov, ti po mojem ostane samo še tožba. Meni je to tako čudno. Daj poglej v sporazum, kaj točno piše.

Kar se tiče CSD, pa naredi, kot svetuje bbccm, vztrajaj in če ne bo posluha, pojdi do direktorja/direktorice. Če to ne bo zaleglo, ti bo pa verjetno znal svetovati varuh otrokovih pravic:

http://www.varuh-rs.si/otroci-mladi/o-otrokovih-pravicah/varstvo-otrokovih-pravic/

Vso srečo.

ločečevalka še enkrat hvala. CSD v Gornji Radgoni in sodišče v Murski Soboti.Bil semže pri direktorci 2 krat in ni uspeha.Zdaj sem pa že pisal na ministerstvo za delo in zahteval da mi naj dodelilijo neodvisno socialno delavko,če pa tu nebo pozitivno pa bom mogel z tožbo. Še enkrat hvala!!!

bbccm se vam tudi lepo zahvalujem za dobre predloge in še želim za kake dobre predloge
Še enkrat hvala!
lep pozdrav!

Ti lepo mirno skušaj najprej doseči sporazum o spremembi stikov s tvojo bivšo. Če to ne bo šlo, predlagaj spremembo na CSD , kjer bodo bivšo poklicali na razgovor. Če je tam njena mama in se ti bo zdel katerikoli element njihovega ravnanja iz tega naslova sporen, obstaja možnost pritožbe tako na svet CSD, kot tudi na nadzorni organ . Natančne naslove ti lahko pošljem, bi pa morali biti na dosegu roke vsakega obiskovalca CSD-ja. Malo se razglej po stenah, kjer boš med vso mogočo “navlako” našel tudi kaj koristnega.
Varuh človekovih pravic……varuh otrokovih pravic….???
Brez teh varuhov boš ravno tako dobro shajal, pa še malo več bi v proračunu ostalo.
Osebno preverjeno!!!

ojla!
pišem prvič v tem forumu in upam, da mi bo kdo znal svetovat.
Skupaj sem z moškim, ki ima z dvema različnima ženskama otroke(z vsako po enega) in z mano enega. Razumeva se zelo lepo, jaz pa sem dejstvo, da ima še dva druga otroka sprejela takoj na začetku najine zveze.
Zdaj pa se je pojavila težava: mesečno plačuje za enega otroka 125EUR za drugega pa 130EUR, čeprav enega otroka ni videl dobrih 11let drugega pa dobri2 leti.Težava pa je zdaj v tem, da bivša zahteva od njega preživnino(zaostalo), katero je že odplačal in sicer po odredbi sodišča ter sprotno preživnino.Tako je plačeval 17 mesecev več kot 300EUR(samo za enega otroka).Zdaj pa ta bivša zahteva še ENKRAT vso zaostalo preživnino, ter sprotne obresti, kar bi naj vse skupaj znašalo 9800EUR.Ko se je potegoval za določitev stikov mu je zabrusila, da ne rabi plačevat preživnino in niti otroka ne bo videl.
Zdaj pa se sprašujem, kje je tu pravica za tiste očete, ki redno plačujejo preživnino(pa ne gre za mali znesek) in ne smejo videti svojega lastnega otroka???!!!
Že vnaprej hvala za možne odgovore.
LP

Zakaj si jezna?
Zatom, ker ostane premalo denarja zate?

Za kaj drugega ne moreš biti jezna. Sploh ne na bivše.
a so bivše krive, da ni sproti plačeval?
A so bivše krive, da ne vidi otrok?
Če bi jih hotel videti, bi jih sigurno lahko. Pa makar bi moral preko sodišča.

samo takšni očetje najlažje rečejo, da otroka ne smejo videti……..
Resnica?
Dve sta že bivši. Ti kot tretja pa verjameš, da je on dober in obe bivši slabi?

New Report

Close