Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Starševstvo in vzgoja potrbujem finančno pomoč

potrbujem finančno pomoč

sem mamica samohranilka z dvemi otroci.trenutno sem brezposelna in v hudi finančni stiski.vem,da nisem edina.zasledila sem,da so na tej strani ljudje,ki so pripravljeni pomagati.do konca meseca nujno potrebujem 1500 evrov.ko sem bila zaposlena sem pri benki najela kredit.ko pa sem ostala brez zaposlitve ga nisem mogla odplačevati.sedaj pa imam izvršbo in sem rubežnike prosila na odlog do konca meseca.dali so mi to možnost.zato bi vas prosila,če mi lahko pomagate.ta denar bi vam tudi vrnila vroku enega leta.hvala

Oprosti, a v življenju se je potrebno malo bolj potruditi. Recimo pravočasno prositi za enkratno socialno pomoč, če smo res nenadoma v hudi stiski. Poiskati vire dohodka, ne pa čakati, da pride do izvršbe. Ker se to ne zgodi kar v mesecu dni, ni vrag, da se ne da poiskati dela. Dela, ne službe. Recimo, prositi mamo, sorodnico, prijateljico, da mi nekaj ur pazi otroka in čeprav je to delo na črno, čistiti tujih stanovanja.
Ali pa, v skrajni fazi, napisati dovolj nazorno, prepričljivo in srce parajoče sporočilo, v katerem bo vidno, zakaj smo v stiski in zakaj si ne moremo pomagati sami. Ne pa skropucalo, napisano čimprej, kjer manjkajo celo velike začetnice. Meni tak zapis govori o tem, da naivneži, ki naj bi pomagali, še toliko spoštovanja niso vredni, da bi sporočilo prebrala, preden ga pošlješ…
Morda se motim, a iz tvojega zapisa zame ne govori huda stiska, ampak ignoranca, ki je do težav pripeljala.
Če pa ti delam krivico, se opravičujem in sem ti z vsaj nekaj evri pripravljena pomagati, če me v to prepričaš z drugačnim pisanjem. Verjetno nisem edina, ki razmišlja na ta način.

Se opravičujem za velike začetnice.Nisem vešča pisanja na računalniku.Za pomoč pa se nimam na koga obrnit.Kolikor sem si lahko sposodila oziroma nabrala sem že plačala.Sedaj pa mi je ostal še ta znesek.Tudi prošnje za službe pišem kar naprej.Delala bi tudi na črno,če bi vedela kje.To,da vas sedaj prosim za pomoč je zadnje kar mi trentuno ostane.Pa tudi nočem,da mi ta denar kar podarite,ker vem kako ga je težko zaslužit. Vrnila bi ga.Res,da pa bi malo dlje trajalo.Nisem pričakovala takega odziva na to kar sem napisala.Sem bila prav šokirana.Nisem navajena na tak način prosit za pomoč.Ampak to je trenutno moj edini izhod.Lp

nova
Uredništvo priporoča

Če potrebuješ pomoč, se nam oglasi na mail [email protected] ali pokliči na 01/520 50 50 in v okviru Zavoda MON bomo skupaj s tabo poiskali pravo rešitev. Nagovarjanje ljudi preko foruma ni ustrezna pot – pokazalo se je že večkrat.

Andreja,
Med.Over.Net

I Domišljija je pomembnejša od znanja. Znanje je omejeno, domišljija pa poganja svet. Albert Einstein I Naročilo na ePosvet: https://med.over.net/svetovalec/andreja-verovsek I

Sočustvujem s tabo in te razumem. Verjamem, da ti ni lahko in res ti želim, da bi čimprej našla pot iz stiske.
.
Sama ti ne morem pomagat. Prosila bi pa vse, da ne obsojate, ker ne veste kako hitro se lahko tudi sami znajdete v stiski in takrat šele lahko vidiš in čutiš, kako je življenje lahko tudi kruto in neprevidljivo.

Vem, da ti bo uspelo, saj nam vedno, le včasih moramo še kaj preživeti…

Sploh se ne gre za obsojanje, gre se za nezaupanje. Jaz sem bila vedno pripravljana pomagat, pa četudi z čim malim, ampak t kar se zadnej čase dogaja tu na forumu…ti vzame zaupanje.

enako kot je napisala NevaM.

sama zelo dobro vem kako je ko ostaneš brez službe, ko ni kaj za skuhat, pa vseeno mi niso grozili z odklopom elektrike in sem plačevala najemnino, ker sem presodila, da je to življenjeskega pomena za mojo družino. sem hodila čistit hiše, da smo zaslužile za hrano, se nismo nič pritoževale nad delom. smo ga vse tri – jaz in hčeri, našle.

mimogrede: tudi jaz sem in ga še imam kredit, pa mi na kraj pameti ni padlo, da ga ne bi plačevala. vem pa, da se z banko da dogovorit za odlok plačevanja. skratka zelo dobro poznam te situacije, ker sem se že nakrajkrat znašla v njih, ne razumem pa, kako lahko zabredeš tako globoko v puf.
smo pa do sedaj ma forumu pomagale tistim, ki jih osebno poznamo oz. so nam tako blizu, da jih lahko kadarkoli obiščemo in “preverimo” situacijo.
za kar tako … in glede na to, koliko opodobnih zgodb z enormnimi pufi se je v zadnjem času pojavilo na tem forumu … pa nimam denarja.

ja, petika,

še vedno nisi napisala iz kakšnega naslova so se ti nabrale terjatve….
kako pa naj mi vemo, ali res nimaš dovolj za plačevanje elektrike, ali pa te čaka izvršba na nepolačane račune npr. kataloškega nakupovanja,…

malo več je treba napisati o težavah.

sama osebno vem, da ne bom nič prispevala. žal. vem, da moram zadnji teden pred prvim novembrom nakazati celoletno najemnino; pa niti polovice nimam. … sicer vem, da si lahko “privoščim” še nekaj kredita ali limita, pa vendar me stiska pri srcu…. res, da sem mislila, da mi bo v tem letu uspelo več dati nastran,.. a je selitev v večje stanovanje terjala tudi nekaj večjih nakupov….

skratka se pri sprotnem življenju zavedam, da moram paziti pri vsakem nakupu. da predvsem kupujem znižane izdelke (sem čisto blizu vseh trgovin)

sicer sem se danes odločila, da kupim eno neumnost (glede na to, da je hčerka prejšnji teden bila udeležena v prometni nesreči in hvala bogu odnesla samo z modricami in strahom, naj bo; je nekaj zanjo)
… pa me kljub temu stiska pri srcu, ker vem, da bi ta denar lahko dala za šolske potrebščine,…
in me stiska pri srcu, ker vem da bom povečala ali limit ali kredit … in ne vem, kdaj bom prišla iz tega začaranega kroga prezadolženosti.

Že sama se dovolj obsojam in se sprašujem kako sem lahko tako zabredla.Da vam razložim kako je prišlo do tega.Z otroci smo živeli pri mojih starših.Potem pa smo zaradi nesogljasij šli v najemniško stanovanje. Prišlo je do tega ,da nisem zmogla več.Zato mi je ta kredit ostajal in sem sedaj v taki situaciji kakršni sem.

Zadeva je po eni strani zelo enostavno rešljiva.
NAJPREJ SE POBOTAJ S STARŠI. Sploh ni vazno kaj ste imeli.
Verjetno ste se pa skregal za oslovo senco v oblačnem vremenu, ko osla sploh ni v blizini.

Mislim, da bi s tem rešila že del problema. Predvsem bi se izognila povečevanju stroškov.

Glede neke pomoči , so pa že ostali svetovali kako in kaj.

lp
KrEn_

petika, 1.500 EUR za večino ni ravno malo denarja in tudi če ga katera ima, ga ne bo posodila, tudi če obljubiš velike obresti.
Nihče ji ne garantira, da bo denar dejansko v enem letu dobila nazaj.
Sama praviš, da si v nezavidljivi situaciji. Kako moreš biti prepričana,
da bo čez eno leto imela denar?

Strinjam se s tistimi, ki pravijo, da bi se za to morala pobrigat prej,
ne pa čakat na izvršbo.

Svetujem ti, da kaj prodaš, če imaš kaj kolikor toliko vrednega
(avto, zlatnino,kakšno starino) in plačaš banki.
Nekaj verjetno že imaš, sicer se ne bi bala izvršbe.

jaz nisem sem pisala,da bi me obsojali ampak pomagali,če bi mi lahko.Jaz vem kaj sem imela s starši in ni šlo za kar neki kot ste napisali.K njim nazaj pa ne morem več in tudi ne bi šla.To je pač moja odločitev.Se opravičujem,ker sem sploh pisala na ta forum in upala na pomoč.Dobila pa sem samo obsodbe.Hvala.Lp

petika, ti si upala, da ti bomo na podlagi 8 stavkov pomagali? in celo s tako vsoto?

če želiš ti pomagam tako, da ti dam kontakt iskrice, ampak tudi tam boš morala povedati veliko veliko več, se predstaviti z imenom in priimkom in kompletno zgodbo, potem pa se bodo ljudje odločili ali ti bodo pomagali ali ne.

na podlagi nekaj stavkov pa ti definitivno nihče ne bo pomagal.

jaz nisem sem pisala,da bi me obsojali ampak pomagali,če bi mi lahko.Jaz vem kaj sem imela s starši in ni šlo za kar neki kot ste napisali.K njim nazaj pa ne morem več in tudi ne bi šla.To je pač moja odločitev.Se opravičujem,ker sem sploh pisala na ta forum in upala na pomoč.Dobila pa sem samo obsodbe.Hvala.Lp

petika, dobila si realne odgovore, ne pa zlate paličice. kot rečeno, če želiš, ti dam kontakt Iskrice (nedeljski dnevnik) in ti bodo tam pomagali. seveda pa ti bomo tudi tu, če bomo izvedeli celo zgodbo, ki jo bomo lahko preverili, jasno.

Glej 1500 € ni nek denar. Kot je bilo napisano, najprej dvigni glavo in se pobotaj s starši. Potem ti bodo tudi posodil ta denar da se izkoplješ iz dreka.

Mislim, da je to pisanje nategovanje naivnih in dobrih ljudi.

prošnje napiši društvam, zupniku oz crkvam mogoč bo kej. nasvet z moje strani

Pišem na ta form ker sem cela obupana,če je gdo,ki je spoštljiv in bi rad pomagal sem mamica 5letnega sinka z hudo bolno mamgmail.como in še dodatno skrbim za svojga 12letnega bratca. Sem brezposelna in z veliki mi dolgovi otrok mi je bolan in nedobim ponoči niti od Socialne prosila sem izredno denarno pomoč kero so mi zavrgli otrok nesme obiskovat vrtca zaradi bolezni nimam denarja za prevoz ne za hrano ne za zdravila prosim če je gdo tugor da bi lahko malo finančno pošteno z srcem pomagal naj piše na [email protected] Hvala in prosim bres grdih komentarjev raje ignoriraj! Hvala..

simona, od kod si?

zdravo prosim za pomoc sem oce 3 leta stare hcerke .prosim pa za denarno pomoc ce bi lahko kdo nakazal zato bom opisal delal sem v slo 7 letpotem sem dobil moznost dela v tujini za kar se je izkazalo po domace receno nateg delal sem 7 mesecev brez placila porabil sem vse prihranke ostali so mi vsi pufi ki jih trenutno nemorem poplacat zaradi bolezni ki sem zbolel v tujini ne dobim sluzbe nikjer. trenutno zivim v kamp prikolici ker drugam nimam sem brez vsega prosil bi vsaj za kaksen evro ce mi lahko kdo pomaga da mi nakaze na trr si56 051007043711330 lepo prosim vse ce mi lahko kdo pomaga prosimm

New Report

Close