Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Starševstvo in vzgoja Avto-se šteje v socialno pomoč?

Avto-se šteje v socialno pomoč?

Zavod se mi je iztekel, morala sem se iti prijavit na csd.Ker imam avto star 7 let znamke passat je nastal problem.Ta nesramna soc.delavka mi pravi da socialne ne bom dobila, ker ima avto v vrednosti 6000 euro.Sem ji povedala da imam ta avto že iz časa ko sem še hodila v službo, še preden sem nastopla porodniško.
Ni mi jasno kako lahko avto vpliva na to in kako lahko vsak narkoman ima socilano pomoč?
Koliko pa lahko imam avto vrednost, kaj naj naredim, omenila sem ji da bom njeno nesramno vedenje povedala direktorici.

večina soc.delavcev rabi psihiat.pomoč,oprostite mi tiste svetle izjeme,ki se trudite za druge in izčrpate vse možnosti človeku pomagati..no pa vseeno,avto nima nič s tem,mislim da je ženska pač tip,ki razmišlja,ok če maš avto ,ga pa prodaj pa se preživi s tem,ko ti zmanjka denarja prodaj še oblačil,da boš na koncu bos in nag ,lačen in žejen,potem pa pridi po socialno pomoč..žal naš svet je tak -pokvarjen in žal večina na sociali sploh niamjo posluha za stisko,govorim o večini in ne izjemah-hvala bogu ,da so vsaj te.
Tko da socialna ti pripada,tudi če imaš avto.

Vem za primer, ko so ženski znižali soc. pomoč, ker si je plačevala življenjsko zavarovanje nekih 20 evrov na mesec. Čeprav je to, vsaj zame, dolgoročno gledano koristno tudi za njene otroke – če bi se ji kaj zgodilo, bi bili njeni otroci manjše breme za državo ali kako? V glavnem, soc. nadomestilo so ji za ta znesek zmanjšali. Kar se meni zdi škandalozno, tako kot sam odnos soc. delavk. Špilajo bogove na svojem kupu gnoja, namesto da bi skušale iskreno pomagati ljudem. Saj se ista stvar da povedat tudi drugače.
Čeprav, čisto realno gledano, zakaj ne bi prodala tega avta in si kupila kaj cenejšega? Pa prosim, ne tega jemat zlonamerno. AVto je ogromen strošek. Jaz vem, da bi bila prva stvar, ki bi se je znebila, če bi mi šlo res hudo za nohte, prav avto. Pa še predvidevam, da tudi vzdrževanje in registracija nista ravno poceni? Je pa seveda odvisno. Če imaš tri majhne otroke, manjši avto skoraj ne pride v poštev.

nova
Uredništvo priporoča

no, gospa socialna delavka mora pogledati v knjigo koliko stane tak avto, ne more kar na pamet govorit. je pa žal tako, da je avto tvoja lastnina in da, če si v stiski, jo moraš pač prodat in rešit svojo stisko. vem, ne mi govorit, da je neumno, ker avto rabiš jasno (tako kot ostali), ampak tako je.

ne more pa avto ocenit na oko, temveč ima nekje nek cenik vrednosti in če avto ne presega neke določene vrednosti se ne všteva v premoženje.

Tako je kot pravi Katarina, avto se oceni po evrotaxu!!!!In upošteva se ga samo v primeru, če njegova vrednost presega 35 osnovnih zneskov minimalnega dohodka. (23. člen zakona o socialnem varstvu).
Vendar pa v primeru, da sta v družini dva avtomobila (ali več), za prvi /dražji/ avto velja zgornje pravilo, za vse ostale avtomobile pa se upošteva dejanska vrednost avtomobila

Vem, da me boste nekatere popljuvale, ampak jaz mislim tako:
če lahko avto vzdržuješ, tankaš, zavaruješ in spotoma še kakšno kazen plačaš, ne rabiš socialne pomoči.

Jaz mislim, da socialna pomoč pripada tistim, ki nimajo NIČ – da
s socialno pomočjo vsaj hrano kupijo ali kaj podobnega.
Torej socialna pomoč naj bo za zagotovitev preživetja oz. minimalne eksistence.

V to pa avto sigurno ne spada, pa tudi je če vreden “samo” 6.000 EUR.

Oprosti, ampak pišeš neumnosti. Zakaj jo boš prijavila? Ker se drži pravil? Stvar je takšna, da država pomaga, ko si ne moreš pomagati sam. In tistemu, ki nima nič. Ti očitno imaš 6000 evrov vredno lastnino, ki jo lahko prodaš. Če ga prodaš in si kupiš eno staro kišto, ki tudi pelje, boš vsaj pol leta lahko sama preživljala družino. Naša država ni tako bogata, da bi ljudem omogočala vožnjo v luksuznih avtomobilih. Po tej logiki bi tudi jaz lahko zaprosila za pomoč, ker je moj avto vreden samo 1000 evrov, imam pa kar v redu plačo.

…. in potem se bo s to staro kišto vozila pol leta, vmes preživljala družino, pol ji bo pa kišta crknila in bo brez nje, pa še družine ne bo mogla več preživljat. krasna rešitev. čestitam. 🙂 jz tudi ne bi svoje kište prodala, pa je vredna 3000 eur. z njo se vsaj lahko kam peljem, imam minimalne stroške (samo bencin) in ni stroške moje firme. ko sem bila brezposelna, je kišta stala na parkirišču jaz sem vse obletala peš, ko sem se pa zaposlila, sem pa lahko vsaj šla v ljubljano, ker sem imela avto. kaj pa če bi ga prodala???

Vse lepo in prav, ampak zakaj bi jaz, ki vozim 12 let starega punta, ki ja, res lahko čez pol leta crkne, plačevala iz svojih davkov za podporo za nekoga, ki se hoče voziti v limuzini? Meni je logično, da država zahteva, da se znajdeš s tistim, kar imaš, preden zaprosiš za pomoč.

Bogokletna misel v državi, kjer je v družini v povprečju več avtov kot majhnih otrok…

Toliko star passat zna drugače biti vreden celo več kot 6000 evrov….

Katarina, veliko hujše, kot če se ti pokvari stara kripa, je, če se ti pokvari novejši avto.

Je pač tako, da imaš predrag avto….si mogoče razmislila, da tega prodaš in kupiš kaj manjšega in cenejšega? Vsaj začasno? Saj tudi vzdrževanje tega avtomobila ni ravno poceni…..
ko sem bila jaz prisiljena prositi za socialno podporo je delavka na CSD takoj povedala, da nimam šans, ker sem lastnica vrednostnih papirjev v vrednosti 180.000 sit…kaj mi je ostalo drugega kot da jih prodam …..imela sem jih sicer za neke vrste varovalko, če se mi kaj hudo sfiži, če na primer odpove avto ali kaj podobnega……mimogrede, moj avto je vreden manj kot plačam zanj zavarovanja….je pa res, da brez avta dandanes nimaš prav nobene šanse dobiti službo….vsaj pri nas ne.

WildWind

WildWind ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it.

Katarina, pa še kakšna zraven, malo ekonomsko razmišljajte !

Passat 6.000 EUR vreden je RAZKOŠJE, ki si ga tudi ljudje s službo in dohodko ne morejo privoščit – veliko je takih.

Pa tu sploh ne govorimo o vrednosti avtomobila, ampak o stroških, ki so s takim avtomobilom.
Doma imamo več avtov, med njimi Sharana (ki je zelo primerljiv z omenjenim Passatom) in Opel Corso.

Lahko ti povem iz izkušenj, da so stroški vzdrževanja in vožnje s Sharanom VSAJ 1X višji od Corse;

Npr. registracija in zavar. SHARAN cca 800 EUR – Corsa ta teden registrirana malo nad 200 EUR

Gume za Sharana vsaj 1x dražje kot za Corso.

Sharan kuri dobrih 10 litrov (Passat podobno), Corsa cca 5,5 l

Od servisov ne bi govorila: Znano je, da so servisi za VW eni najdrajžjih.
Samo da serviser haubo odpre, pa je že 500 EUR – na Corsi ni bilo servisov za 500 EUR v deset letih skupaj !

Če pustimo glavnico (beri avto), pri miru, lahko izračunate, da bi samo
s tekočimi prihranki ostalo vsaj toliko NA MESEC, kolikor bi znesla socialna pomoč.

Vedno in povsod sem pripraljena pomagat ljudem, ki so v resnični stiski,
sem pa absolutno proti, da bi socialno pomoč dobivali takšni, ki si privoščijo razkošje, kot je vožna s Passatom.

Dejstvo, da je bil avto kupljen v času, ko še ni bilo stiske, tu ni nobena olajševalna okoliščina.

Če bi TN vsaj malo ekonomsko razmišljala in mislila tudi na jutrišnji dan, bi se tega avta znebila TAKOJ, ko je videla, da so se ji dohodki zmanjšali.

ja, za mojo kio tudi stane navaden servis 150 eur, če ga pa dela prijatelj pa 50 eur. – sam tko, mimogrede.

Kio pač ne moreš primerjati z Vw. So deli tako dragi, da tudi če prijatelj dela in nič ne računa, pride drago.

Pa vsi verjetno nimamo prijateljev avtomehanikov, ki bi nam zastonj delali, a ne ?

Valenska, lahko le ponovim: takšno razmišljanje je v državi, ki je obsedena s plehom, bogokletno. Kar kaže tudi politika CSD: če imaš za še ne tisoč evrov vrednostnih papirjev, ti jih takoj odbijejo od pomoči oziroma je sploh ne dobiš, enako je z življenjskim zavarovanjem, če si ga plačuješ, če pa imaš avto v vrednosti 35 minimalnih ne vem česa že, ga pa lahko obdržiš…

Da ne bomo avtorici delali krivice, morda tako velik avto dejansko potrebuje, morda je prilagojen za invalide in je pač bil investicija za 15 let, morda….

Jaz sem samo vprašala glede avta če se res šteje v s.pomoč.V službo sem hodila 12 let in verjamite, da sem si prej lahko kupila tak avto ker sem bila še sama brez otrok živela pa doma.Ker sem pa imela dosti časa mi ni bilo problem v službi ostati in narediti kakšno naduro.Da bom pa ostala brez službe pa nisem morala predvideti tako v naprej.Verjemite, da mi ni ugodno hoditi na csd in upam da dobim čim prej službo, ker jo aktivno iščem.
Za primer vam povem da sem bila na usposabljanju na javnem sekturju, kjer sem imela 260 eur plače na mesec od tega nisem bila osnovno zavarovana niti delovna doba mi ni tekla.Pa bi še ostala tam če bi še EU to financirala, vendar žal ne več.
Sem še mlada in hvala bogu zdrava in imam namen delati.Zato nimam namena prodati avta, moj namem je iti v službo, imam dva otroka in mi je avto nuja, sploh pa če si za vse sam.

Tn….na CSD smatrajo, da če lahko vzdržuješ tak avto ne rabiš pomoči za preživetje….zato pa je bil moj avto na papirju vreden 200 € (ok saj v resnici ni kaj več vreden ampak vseeno)…. Imaš pač opravka z birokrati, ki preko zapisanega ne gredo….ne vem kaj ti svetovati, imaš pa dve možnosti: ali lažeš ali pa prodaš avto in kupiš avto na katerega se ne bodo obesili ……

WildWind

p.s.: tudi jaz sem mlada:))) in zdrava in imam dva otroka, pa mi to ni nič pomagalo, ko sem padla v birokratski mlin:(((

WildWind ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it.

WildWind samo v vednost. Lagati se pa ne da več. Ker obstaja register avtomobilov in strokovni delavci CSD imajo dostop do registra.
Za avtomobile do starosti 10 let preprosto pogledajo v evrotax, starejši pa itak niso kaj prida vredni in itak ne presežejo vrednosti določene po zakonu. PA tudi dosti mlajši avtomobili je velikokrat ne presegajo.

Po evrotaxu je moj avto vreden 0 € glede na to, da mi ga je zavarovalnica izplačala kot totalko (toča )zanj bi dobila pa verjetno malo več kot 0 €…

Laganje je stvar vsakega posameznika….nekateri se ga poslužijo, jaz ne…

WildWind

WildWind ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it.

tn, nihče ti ne očita, da si si kupila avto, ko si imela v službo in si ga lahko vzdrževala.

Čudi me samo, da se v situaciji, v katero si padla, takoj obrneš na državo (beri: na nas zaposlene) za pomoč, sama pa ne ukreneš ničesar,
da bi svoje stroške zmanjšala.

Da avto NUJNO rabiš, verjetno ne bo držalo, to je samo v naši miselnosti.
Tudi jaz si življenja brez avta ne predstavljam več, priznam – ampak avto pa TAKO NUJEN ni (razen če v družini kak invalid ali bolnik, ki ga je treba redno prevažat).
In če ga nujno rabiš, kot sem že rekla, bi si omislila bolj ekonomičnega.

Samo na to sem hotela opozoriti že v prejšnjem mailu:
Pomoč naj se da tistim, ki si sami ne morejo pomagat oz. so naredili že vse,da bi prišli do rednega dohodka ali zmanjšali stroške.

New Report

Close