Najdi forum

Prvič sama na morje

Pozdravljene,
letos bova šla z malim prvič sama na dopust. Star bo 15 mesecev. Že zdaj me zvija v želodcu, ko pomislim oz. si predstavljam plažo polno otrok in staršev – obeh staršev. Jaz pa bom sama.
Kako je to potekalo pri vas, ki ste to že doživele.
Recimo, moj otrok gre spat ob 20. Kaj naj potem delam jaz? Ponavadi smo sedeli na terasi, se pogovarjali, kartali, smejali, kaj pa zdaj? Čez dan me to niti ne moti, ker se itak igraš in ukvarjaš z otrokom, kaj pa zvečer?

LP

jaz sem bila podobno kot ti kar nekaj let sama z njima na dopustu. bila je … po domače rečeno dolgočasno. čez dan smo bile na bazenu, ker jima je bil otam bolj všeč kot na plaži, zvečer pa ob 20 spat. vse tri. sama kot individuum nisem obstajala. bila sem podaljšana roka svojih hčera.
danes bi naredila popolnoma drugače. ne bi šla sama na morje kot prvo, kot drugo bi se dogovorila za dopust z drugimi mami, ki so prav tako same z otroci.
ne, pa saj to bomo letos naredile. se že veselim prvih počitnic po 6 letih,ki jih bom preživela na dopustu in v družbi. lahko greva tudi midve z otroci.

Jaz sem ravno zacela razmisljat kam bova sla na dopust,ko se je ponudila prijateljica,ki je ostala sama z malo puncko…pa bomo poskusli tako, ceprav je meni naceloma tudi vseeno,ce greva z malim sama…pomembno mi je, da uziva mali, ker mi tiste zadovljne iskrice v ockah pomenijo veliko vec,kot moje osebno zadovoljstvo…

Drugace pa je pri nas tako,da moram tako ali tako hodit mal cez 8 z njim spat…ne zaspi brez mene…tako,da sem ze navajena 🙂

nova
Uredništvo priporoča

Sem prihajajo v glavnem samski ljudje, z otroci ali brez. Vzpostavi se čudovita družba in nepozabno dogajanje.

vinka, naj te ne bo strah. na morju boš ravno tako celodnevno zaposlena z otrokom, kot sedaj. In ne boš imela časa razmišljat, koliko na plaži je “popolnih” in koliko “delnih” družin.
Drugače je pa za prvo leto res dobro, če imaš kakšno družbo zraven.

k.

Ko je bila mala še manjša in sem jo lahko imela še v vozičku, sem hodila tudi še zvečer ven po mestu, na pijačo ipd., tamala je pa pač spala v vozičku. Nekajkrat sem šla na morje tudi s klubom kjer sem včasih trenirala in tako sva imeli obe družbo, pa še aktivne počitnice so bile, sva se obe udeležile treningov. Letos je bilo pa super! Tamala je stara 6 let, je že plavalka, v hotelu so imeli nonstop animacijo za otroke, tako,da sem šla lahko en dan celo na koncert. Drugače mi pa že sama atmosfera na morju tako utreza, da mi je v velik užitek, če lahko sedim na verandi, opazujem morje in kaj premišljujem.Sicer pa na morju kaj hitro padem v komo zvečer, saj moja princeska ne more biti niti pet minut na miru, tako, da me kar zmatra. Ampak res obe uživava na morju, tako, da sva se imeli vsa leta res fino.

Vinka, pa je s tabo vse v redu? Sprašuješ neumnosti.Otrok ti je očitno v napoto in odveč, boga reva, ker moraš ob 8 spat.Le kaj boš delala??????????????????? ŠTALA!!!!!!!!!! Mi gre kar na nekam ko te berem.
Če se boš cel dan intenzivno ukvarjala z otrokom, ob 8 ne boš imela časa delat ničesar, ker boš padla dol in zaspala.Srečna ker je otrok srečen!
Burara.

Ma daj … KKKKAJ?… le kako se obnašaš. Vinka je le povedala svoje mišljenje. Je pač osamljena. Težko je, če si sam in nimaš nikogar svojih let v bližini.
Vinka..ne skrbi… na morju bo boljše vzdušje kot sedaj .. Spoznala boš kakšno mamico na obali, s katero boš zasigurno zaklepetala.

Jaz imam triletnika in grem za 14 dni na morje (junij/julij).Ne vem še kam, pogoj je senčka in plaža za tamalčke.
Če bi se katera rada priključila, naj se javi, saj so na razpolago super zadeve, samo morata biti pa več kot 2os ker pride predrago.
lp

Vinka…jaz ti predlagam, da raje (če imaš možnost) letos, ko je otrok še tako majhen daš na travico bazenček, notri pa vodo. Od morja neke blazne koristi zdaj še ne bo imel oz. mu bodo igrače na domačem vrtu popolnoma zadostovale in ga zaposlile. Moja hčerka pri dveh letih niti pod razno ni hotela v morje. Ker je veliko in ker je mrzlo 🙂

Ali pa gresta za kakšen dan na Bled ali na kakšen bazen.

Ko pa bo zrasel boš pa videla, da bo lažje in da boš tudi lažje navezala stike, kot pa če bi šla na dopust sama. Ko sem bila jaz nazadnje na dopustu, sem spoznala mamico, ki je imela enako starega sina (sicer je imela moža-vendar ga je pustila doma v Sloveniji :))) in sva potem skupaj hodili okoli.

Res je, da ne moreš kar iti nekam, ko otrok zvečer zaspi, saj imaš pač odgovornost do njega, lahko pa si vzameš kakšno knjigo, revijo ali pa preprosto ležiš v topli noči, poslušaš šumenje valov in počivaš. Saj temu je pravzaprav namenjen dopust, ne? 😉

Sva šle prvo leto ko je imela 15 mesecev z njenim očetom na morje, ker sem mislila, kako bom sama reva z otrokom daleč od doma. Je bilo obupno. Se je bilo potrebno prilagajati njemu. Mala ni hotela v morje, ker je mrzlo in se je bala. Kar naprej je silila v moje naročje, kar je šlo njemu na živce. Zdaj greva vsako pomlad z babico v apartma v Čatež in je super za vse tri! Lani jeseni ko je bila stara 4 leta, sva šle same v Grčijo. Je full uživala, ker je tam bila topla voda. Tudi jaz sem se spočila in naužila sonca. Sicer pa je zame bilo bolj dolgočasno in seveda drago, ker ni pravih popustov, če si sam z otrokom.

Tudi jaz letos razmišljam kako bova sama na morju, moj palček je star sicer 6 let in zvečer ne gre zgodaj spat, tako da se bova potepala po mestu in igrala igre, verjetno si bo našel kakšno družbo vrstnikov (kot vedno) in upam da bom imela tudi kaj miru, za kakšno knjigo, sanjarjanje razmišljanje… 🙂
Drugače pa na plaži niso vedno samo popolne družine, nič bat, veliko je samim staršev z otroki…in zvečer, jaz bi malčka uredila za spanje in šla na sprehod, zaspal bi v vozičku jaz pa spila kašno pijačko, posedela na obali prebrala kakšno knjigo…
Naj ti ne bo nerdono ker si ostala sama, poskusi premagat strah, tudi počitnice ko bosta skupaj z malčkom bodo lahko lepe če si jih bosta take naredila vidva…srečno

Draga kolegica če si resnično z otrokom se podnevi druži z kakšnemu moškemu ki je tudi sam zvečer ti pa lahko dela družbo da ti nebo dovcas .

jas bi tud so na morje pa semi neda it samemu ker res si nimaš kaj za začet samo dougočasis se pa brezveze tu dud grata kese nimas skom za menit čebi se nasla kaka sruzba vseno lahk tud zenska druzba sam da leho govoriš pa da skupaj kem gres na okrok malo lp

Punčko zvečer zvem na zabavo tam kjer bo glasba in se zaljubi v kakšnega moškega ki bo na morju tako da ti bo resnično lepo .

New Report

Close