Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Starševstvo in vzgoja Neredno plačevanje preživnine – nujno

Neredno plačevanje preživnine – nujno

Prosim za nasvet in vaše izkušnje:
Po ločitvi od nasilnega partnerja mi mora le-ta plačevati preživnino, ker sem bila v času ločitve nezaposlena (podjetje je šlo v stečaj, nato sem hudo zbolela).
Sedaj to preživnino izkorišča, da me nadleguje in po domače rečeno zajebava. Lansko leto nisem dobila 4 preživnin, ko sem naredila prijavo policiji, pa je toižilstvo tako dolgo mučkalo, da je preživnine poplačal, nato pa ovadbo zavrglo. Potem je spet najprej začel nakazovat z zamudo 10, 15 dni, zaapril do danes še nisem dobila preživnine, čez 5 dni zapade nova. Z izvršbo nimam sreče, ker dela v tujini in tam pretežno tudi živi, v Slo panima transakcijskega računa niti imetja. CSD ga samo nekaj opominja, jaz pa nimam sredstev za preživetje.

Kaj lahko storim? Lahko vložim tožbo in zahtevam obresti za nazaj in neizplačani preživnini? Bi za to dobila brezplačno pravno pomoč, ker denarja za odvetnika nimam.

Kaj mi predlagate? Poznate morda tudi kakega dobrega odvetnika v Mariboru, ki bi mi to rešil za ne preveč oderuške stroške?

New Report

Close