Najdi forum

Takole to izgleda pri nas: otrok vsakih par let rabi/si zaželi kaj dragega – računalnik, gorsko kolo, fensi počitnice, zdaj bo izpit za avto … in gre k očetu s to idejo, in oče mu reče ja seveda, nujno rabiš nov računalnik in to Appla, ne nekih jajc. In otrok si ves srečen gre izbirat. Potem sem obveščena jaz. Moj bivši, ki ima letno točno deset jurjev plače več kot jaz in v nasprotju z mano nima 500 € kredita na mesec, me obvesti, da je z otrokom zmenjen, da otrok rabi računalnik in da bomo dali vsak pol: “jaz in moji starši damo 500, ti pa 500”.

Kaj naj naredim v taki situaciji, povejte mi, ko si je otrok v dogovoru z očetom zadevo že izbral in mu je bila obljubljena? Ja seveda rabiš xxx, midva s staro mamo bova dala vsak jurja, mama pa dva jurja. Ja seveda boš rabil avto in menda tvoja mama ne misli, da se boš vozil z neko kripo … saj menda ji ni vseeno za tvojo varnost … no, ne vem, vsaj upam? Pol bo dala, tako kot je pošteno.

Kaj bi vi naredili v moji situaciji? Poskušam otroku pojasniti, ampak ni lahko. Če je pa oči rekel!

“Otrok” je očitno že velik, če se pogovarjate o vozniškem in si ne morem siliti, da ne razume razlike med očetom in tabo glede financ.
Lepo posedi oba, povej, da se tega ne greš in da želiš, da se od zdaj naprej NAJPREJ posvetuje s tabo o večjih investicijah. Način, da se te postavi pred dejstvo je izsiljevalski in nepošten, vso pravico imaš takele ideje zavrniti.
Seveda moraš pri sebi tudi predelati grenkobo, ko se ne moreš finančno prilizniti svojemu otroku, ampak je to še vedno bolje kot bankrot, pa bolje tudi od tega, da mulc misli, da mu kar vse pripada, kar si bista z atijem izmislila.

Če je pa otrok pri 18 potem bo na joški tam do 35 leta.
Kar šparaj ker po izpitu pride avto
pa punca ….

nova
Uredništvo priporoča

Zelo pomemben podatek manjka za pameten odgovor: koliko je star otrok?
Sicer bi jaz otroku njegovi starosti primerno pojasnila, da s svojo denarnico upravljam sama in nikomur ne dovolim posegati vanjo brez moje privolitve. “Če je pa oči rekel”, naj še oči vse plača. Simpl.

Poznam to.
Tudi pri meni je bilo tako. Poleg tega je otroku govoril kaj vse mora imeti, seveda vse prvovrstno. Hčera se je seveda zagrela. Največkrat je rekel, da ji ti kupi, potem ti bom pa dal denar. Seveda je vsem objasnil kaj je on kupil, jaz pa denarja nisem videla nikoli.
Ko je bila hči še manjša je še nekako šlo skozi (npr. kakšna igračka), z leti pa je bilo vedno težje, saj so bile želje vedno večje. Končni rezultat je, da hči sedaj ve, da oči ima denar, samo je škrt do amena in da nikoli nič ne plača. Če kaj hoče (v mejah normale) ji to omogočim jaz. Od svojega očeta ne dobi nič.
Tako da ni plačal nobenega dodatnega tečaja, krožka, izletov s šolo, poletnih počitnic, izpita za avto,…

Zato ne bom rekla pogovori se z bivšim. Jaz sem se na to temo večkrat. Vedno je bil konec enak, da on plačuje čisto vse in da bi bilo fino da kaj plačam tudi jaz.

Imam veliko ločenih prijateljic.
Problem vseh “ločenk” je, da jim ni jasno, da sta otroka dolžna preživljat oba pol pol.
Ženske pa mislijo, da otroka preživlja samo oče s preživnino.
Same pa dovolj, da so tam.
Njena plača gre pač za torbice in čevlje in nič ne ostane.
Če ste se odločile in si naredile otroka, ga še preživljajte in nehajte jamrat in fehtat vse.
Državo, bivše, starše… ker ve imate najtežjo službo na svetu, ste mame.
Malo morgen.

New Report

Close