Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Starševstvo in vzgoja Delitev premoženja-izvenzakonska skupnost

Delitev premoženja-izvenzakonska skupnost

Lep pozdrav!

Trenutno sem v postopku razhoda iz izvenzakonske skupnosti. S partnerjem sva 6 let živela v stanovanju v hiši njegovega očeta. Ko sva se vselila, razen kopalnice ni bilo v stanovanju ničesar, torej sva skupaj polno opremila stanovanje. Zanima me, kako poteka delitev premoženja, kako se dokazuje, ali sem sploh upravičena do deleža? Hvala za vse nasvete!

Upravičena si do pol vložka v bivalne prostore … za tisto, kar si vložila v zidove, bi pravzaprav morala tožiti partnerjevega očeta, za opremo pa partnerja.
Najprej poskusi zadevo rešiti sporazumno, drugače boš morala vložiti tožbo, proti partnerju za delitev skupnega premoženja, proti tastu pa verjetno po obligacijskem zakonu. Časa za zahtevke imaš 5 let.
Če se partner ne strinja z nekim razumnim zneskom, ti predlagam, da naročiš kombi in odpelješ vse, kar je mogoče. Je tudi tvoje, pa naj potem on tebe toži. Glede tasta je zadeva bolj sitna. Me preseneča, da ti ni nihče odsvetoval vlaganj v tujo nepremičnino. To se pač ne počne.

hvala lepa za odgovor. ne nihce mi ni odsvetoval vlozka v tujo nepremicnino ampak dobro vsaka sola je za nekaj dobra. upam da nama rata se lepo dogovorit brez da bi blo potrebno to prek sodne poti urejat. hvala se enkrat

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljeni,

z partnerjem sva skupaj 8let. Imava 2 otroka (6 in 2). leta 2016 sva kupila stanovaje, za katerega je on dal 106.000€ jaz sem dala kupnino 16.000€. Kredit sem dvignila 25.ooo€. 5000€ je šlo da se je stai kredi poklril, 16000 za kupnino, ostalih 4000€ je šlo v stanovnje. zdaj razmišljava o ločitvi. Kaj mi dejansko pripada v takem primeru? Oz na kaj se lahko sklicujem. Pretežno sem vse račune plačevala jaz. Imava še avto na lizig katerega odplačujem jaz.

hvala in lp

New Report

Close