Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Starševstvo in vzgoja Prezivnina in obiskovanje po 18 letu

Prezivnina in obiskovanje po 18 letu

Pozdravljeni
Stara sem 16 let in zadnje case imam vse vec problemov glede kompromisov za obiskovanje oceta. Trenutno zivim pri mami vsak drugi vikend pa hodim k ocetu, pri njemu pa sem tudi skoraj vse pocitnice. Zanima pa me ce je mozno da bi se po 18 letu sama odlocila koliko casa bi prezivela pri ocetu, ali bi moral glede na to da bi se vedno zivela pri mami saj bi se naprej solala on se zmeraj placeval isto prezivnino in kaksen postopek je potreben ce je.
Hvala

Oče ima svoje pravice in svoje dolžnosti, pravica je da te videva dolžnost pa, da plačuje dokler študiraš oz do 26 leta tvoje starosti , če studiraš dlje je pač njegova dobra volja če ti še kaj da…

Prav tako imaš ti pravico že pri 16 letih povedati ali si želiš biti z očetom več ali manj časa in to ne vpliva na njegovo plačevanje.

Sama kot ločena mama nisem nikoli želela vplivati na to kolikokrat se bosta najina hči in njen oče videla in sta se vseskozi sama dogovarjala o teh zadevah… in ker je hči študirala dlje kot do 26 leta ji je tudi plačeval dlje, saj je vendar njegova hči pa še edinka. Moram poudariti da imata zares lep odnos, za kar imam tudi sama zasluge saj sem ga spodbujala. In tudi sama se z njenim očetom dobro razumem.

Sicer tudi ona ni zdržala dlje časa naenkrat pri očetu ampak je imela obdobja, ko sta se videla vsak drug dan na kavi ali na hitrem kosilu, k njemu v smislu spanja pa že od 12 leta ni več hodila in jo ni nihče silil. Razen za kakšen teden na morje.

Menim, da si dovolj stara, da se z obema staršema pogovoriš si iskrena poveš kaj si želiš in upam, da bo oče sprejel dejstvo, da odraščaš in da potrebuješ čas zase.

Se pa moraš vprašat kaj je v ozadju zakaj si ne želiš biti z očetom in zakaj sprašuješ o denarnih stvareh. Pri teh letih to ne bi smela biti tvoja skrb.

Srečno!

New Report

Close