Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Starševstvo in vzgoja preživnina po 18 letu starosti

preživnina po 18 letu starosti

imam eno vprašanje star sem 18 let oče plačuje preživnino na račun moje matere na kateri hisni naslov sem prijevljen kot stalno bivalisce vecinoma sem pri ocetu med vikendi in pri babici v ljubljani se redno šolam in vse kar spada zraven problem je ker mi matera noce dati polne prezivnine ki jo daje oce on daje 150eurou na mesec dobim jih 40 ali je kakrse koli nacin da oce ne placuje preziunino materi kot pise na pogodbi rad bi da gre to meni na racun in on se strinja matera pa rahlo zapravlja ka naj naredim


Zakaj pa tvoj oče plačuje preživnino? Si polnoleten, v šolo pa očitno ne hodiš, čeprav trdiš drugače. Ali pa imaš popolnoma nesposobne učitelje. Resno, vzemi se v roke in delaj na svoji pismenosti. Trikrat sem prebrala, pa mi še zmeraj ni preveč jasno, za kaj gre.
Živiš pri mami, pri očetu ali pri babici?
O kakšni pogodbi govoriš? Kaj točno piše v njej?
Tvoja mama “rahlo zapravlja”? Kaj točno to pomeni? Kolikšen delež tvoje preživnine vzame zase in za kaj? Koliko ti da zraven iz svojega denarja? Kdo plačuje položnice – katere in v kakšnem znesku? Kje se hraniš in kdo kupuje hrano ter kakšne vsote grejo za to? Kakšno plačo ima mama, kakšno oče?
Seveda je možno, da tvoja mama neupravičeno porablja denar iz preživnine zase. Možno pa je tudi, da bi ti pač rad nekaj imel, glede dejanskih stroškov pa nimaš nobene predstave.

Po 18 letu se lahko vsa preživnina nakazuje direktno na tvoj račun. Pojdi na tvoj CSD, pa se pozanimaj.

nova
Uredništvo priporoča

Po 18.letu lahko gre na tvoj račun…ampak! Je pogojeno kje živiš, kdo plačuje tiste stroške, in kdo ti plačuje vse ostale stroške od vode, elektrike, čevljev, do pice s frendi dalje.

Preživnina NI žepnina, in ni namenjena za tvojo frajerijo, ampak za tvoje nujne življenske stroške.
Drink s punco pa ni nujni življenjski strošek, samo za primer.

New Report

Close