Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Starševstvo in vzgoja Določitev preživnine za tretjega otroka.

Določitev preživnine za tretjega otroka.

Pozdravljeni.Da ne dolgovezim, z bivšim partnerjem pričakujem otroka (čez slab mesec). On ima že od prej dva mladoletna otroka, za katera po ločitvi plačuje po 130e mesečno (torej 260e)..neto plačo ima minimalno. Ker sva kljub temu, da nisva skupaj,v dobrih odnosih, bova sporazumno poskusila določiti neko normalno preživnino, ker niti jaz nisem grabežljiva, tak al tak pa je kar kratko potegnil že ob prejšnjem zakonu. Midva misva bila poročena. Zanima me ali je zame bolje, da napiševa večjo preživnino,ne vem pa ali zaradi tega preveč izgubim pri otroškem dodatku ali kje drugje, saj prejemam soc.pomoč in sem na zavodu)…po drugi strani, pa je on bivši ženi (zaradi otrok) pustil hišo in zdaj sam živi pri mami, jaz pa v najemniškem stanovanju, ki si ga res težko privoščim..je potem bolje, da za prejšnja da otroka prosi za znižanje (njegova bivša žena ima večji dohodek + hišo..je odvetnica) in kot pravi, raje nama, ki nimava nič plačuje več..ne vem..nočem bit ne fer do nikogar a vem da moram gledati najprej na otročka, vseeno pa je on toliko vredu, da mi še sedaj vedno prispeva k najemnini in da denar, če za karkoli rabim…ne vem..koliko naj napiševa??

Kaj prav hudo ne bosta mogla “čarati”, ker sodišče bo potrdilo le dogovor, ki je v korist otroku po kriterijih sodišča.
Je pa tako, da če ima gospod minimalno plača itak ne moreš računati na kaj veliko, ker že tako nima nič. Da bi pa znižali preživnino za druga dva otroka pa morda za kakih 10-15 EUR po otroku. Morda kaj več, ampak to je vse skupaj precej irelevantno.

Avtorica boš pač morala ti preživljati otroka.

Pošten odgovor…hvala. On bi mi rad v vlogo za sodišče napisal znesek 200e, čeprav sem mu rekla da ni potrebno…a bi najbrž sodišče to tak al tak zavrnilo.

nova
Uredništvo priporoča

največ boš potegnila, če ga sploh ne pišeš v rojstni list, potem boš dobila vse od države max. on pa naj ti daje na črno. Res pa me zanimajo, kaj razmišljajo moški na minimalcu in z dvema majhnima otrokoma, da kar naprej delajo otroke?

New Report

Close