Najdi forum

nasvet glede ločitve

Pozdravljeni,

potrebujem čimveč informacij glede ločitve. S partnerjem živiva v izvenzakonski skupnosti, imava tudi otroke. Živimo skupaj v hiši za katero plačujemo kredit (še naslednjih 8 let).
Takoj bi se odselila, če bi le imela kam (seveda z otroki). Prihrankov nimam veliko, da bi lahko odšla v najemniško stanovanje. Je bil kdo v podobni situaciji, kako postopati v takem primeru?
Zelo me skrbi tudi za otroke. Partner se z njimi ni nikoli veliko ukvarjal, vendar je po naravi zelo maščevalen in verjamem, da bo storil vse, da bodo ostali pri njemu. Kaj, če mu uspe? Kaj če bo predlagal, da si otroke deliva? Želim si, da otroci ostanejo skupaj… Kako pa je s stiki? Prosim za čimveč informacij. Na tej točki me ne zanima preživnina, niti delitev premoženja, želim si le oditi s svojimi otroki in zaživeti v miru. Prosim svetujte mi vsi, ki ste bili v podobni situaciji.

Spoštovani!

Pred pristojnim sodiščem boste morali vložiti tožbo za ureditev stikov, skrbništva in plačilo preživnine. Glede nato, da so otroci navezani na Vas, zanje skbite Vi, prav tako pa partner nima tako močne vezi z otroci, bodo mladoletni otroci po vsej verjetnosti dodeljeni Vam, partner pa bo imel pravico do stikov.

Za nadaljnja vprašanja me lahko brezplačno pokličete na št. pisarne, ki je navedena spodaj.

Lep pozdrav,

odvetnik Peter Prus Pipuš,
Odvetništvo Prus – Pipuš,
Zemljemerska ul. 12,
1000 Ljubljana
SI- SLOVENIJA
[email protected]
http://www.pipus.si
0641 25 539

New Report

Close