Najdi forum

Preživnina

Lp,
bom kratek
imam 1 uprašanje
živim pri babici (tudi uradno)
sem 21 in na faxu
starsa locena, samo oče plačuje prezivnino
mati pa je tudi hcerka babice, pride parkat na mesec, vzame hrano, si sposodi denar, ker pravi da nima, a to da gre 2-3 x na leto po 14 dni z letalom na pocitnice, si kupi avto za 10.000 pravi drugace.
dobiva/la je tudi doklade, katerih nisem videl. Namrec v 10 letih sem mogoce od nje prejel maximalno 1000 e vrednosti.
prezivnina oceta gre babici ter dediju
zdaj pa uprasanje
kaj moram narediti, da bo morala tudi ona placevati babici prezivnino zame, jaz ne potrebujem denarja, se ze znajdem, oce mi dovoli delati pri njemu in mi tudi velikokrat preveč da. Babi pa dedi imata skupaj 700 e pokojnine, kar ni dovolj da se normalno prezivljamo.
Kaj lahko storim, da bi morala mati placevati? ter a je mozno da preneseva z sestro skrbnistvo k ocetu, ker skrbi za naju ceprav ne bi rabil.
hvala za vsak nasvet.
Sadni Kompot

Ti si polnoleten in ne rabiš več skrbništva 🙂

Z očetom imaš urejen sporazum o preživnini, očitno z babico, saj bi sicer mama lahko vlagala izvršbo. Glede na to, da bi mama svoj del preživljanja morala prispevati s streho nad glavo in hladilnikom, pa tega ne počne, lahko tudi od nje zahtevaš preživnino. Sporazum je mogoče skleniti pri notarju ali na sodišču. Ker predvidevam, da prostovoljno ne bo šlo, jo boš verjetno moral tožiti. Po mojem bo najbolje, da greš najprej na CSD in skušajo oni posredovati za dogovor.
Ker si polnoleten, do OD nisi več upravičen, pač pa do državne štipendije. To lahko zahtevaš sam – ker si pač polnoleten, kar pomeni, da sam urejaš vse zadeve v zvezi s seboj.
Koliko je pa stara sestra?

Hvala za temeljit odgovor!

New Report

Close