Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Starševstvo in vzgoja Izvrsba prezivnine- prevec nakazano

Izvrsba prezivnine- prevec nakazano

Prosim za pomoc, ce je katera imela podoben primer.
Ker nisem prejemala prezivnine za otroka sem dala notri izvrsbo. Sedaj sem po tej izvrsbi dobila nakazano prevec. No to me je bivsi klical, ampak mislim, da bo res drzalo, ker je znesek kar visok, obresti pa verjetno niso tako visoke.
Zanima me, ce katera ve kaksen je nadaljsni postopek. Sem jaz dolzna karkoli urwjati glede preplacali. Mi oni javijo. Mora on kaj narediti?

Za začetek: tako kot je bila neplačana preživnina tvoj problem in si jo morala izterjati, je previsok znesek njegov problem in naj on poizve, kako in kaj, kaj meniš?

Na netu imaš izračun, kakšne so zakonite obresti. Bi pa bilo v pomoč, če bi povedala dolgovani znesek in koliko časa ti je dolgoval …

Če pa si prepričana, da si dobila nakazano preveč, pa pač poračunajta s prihodnjimi preživninami ali pa mu odvečni znesek vrni – če si prepričana, da ti ne bo treba čez par mesecev spet dajati izvršbe.

Tocno to sem jaz mislila. Zakaj se morem zdaj jaz s tem ubadat. Prej sem prosila za prezivnino, nevem koliko zivcev mi je slo, zdaj se pa naj ubadam, ker spet nekaj ne stima pa sploh ne po moji krivdi
On mi grozi z tozbo za preplacani znesek pa je to en dan po tem, ko naj bi placal vec.

Drug problem je pa v tem, da ne verjamem, da bo v prihodnje nakazoval. Je totalno neresen s placili in nisem edina, ki ima izvrsbo nanj.

nova
Uredništvo priporoča

A si ti dobila izračun?

Zaračunali so mu stroške izvršbe, ki znajo biti kar visoki, zamudne obresti so pa (sem izračunala na strani sodišča) za znesek 1000 evrov od začetka januarja do danes, torej za 11 mesecev, cca 72 evrov.
Stroški izvršbe so pa lahko npr. 30 evrov za vpogled v račun, približno toliko je strošek postopka, če se ne motim, in potem še to, kar ima banka dela s trganjem, blokiranjem in odpiranjem računa, od 30 do tudi 60 evrov, odvisno od banke. Torej se hitro nabere sto evrov že teh stroškov.

Zakaj nisi hkrati z izvršbo dala predloga za administrativno prepoved, da bi mu preživnino direkt trgali od plače?

Rubež si predlagala ti, in kar je več nakazanega je tudi tvoj problem, ne njegov kot ti nekateri napačno razlagajo.
Ti si začela postopek, ki ga boš morala tudi ustaviti, ko bo celoten dolg plačan; če pa je že preplačano pa torej ustavitev in vračilo preveč plačanega, saj lahko on sicer vloži nasprotno izvršbo.

New Report

Close