Najdi forum

Delitev premoženja

Živjo,

s partnerjem sva približno 6 let živela v stanovanju, ki sem ga z darilno pogodbo dobila v last od mojih staršev. Na začetku sva stanovanje delno prenovila(vsak sva vložila cca 5000 evrov). Kasneje po rojstvu otroka sva kupila nov avto, pri katerem je on plačeval kredit, jaz pa sem vložila cca 5000 evrov na začetku.
Vmes je on plačeval stroške stanovanja, pa tudi plačeval je nekakšno najemnino mojim staršem cca 2 leti, ker sva morala izplačati mojega brata. Dvakrat je bil vmes brez službe in v tistem času sem vse stroške plačevala jaz.

Pred kratkim se je odločil, da se odseli, ker me nima več rad in ker so bile v igri še druge osebe, sva z otrok ostala sama.

Glede stikov in preživnine sva se sporazumela, vendar on meni da sem mu dolžna denar, ker je vlagal v stanovanje.
Ob razhodu, ko je odhajal sem mu dala nekaj denarja, ker ga ni imel.

Ali sem mu res dolžna? Ne bi bila rada nepravična do njega, ampakl glede na to da zasluži enkrat več kot jaz in da bova z otrokom težko shajala, ne želim preveč poseči v svoje skromne prihranke.

Mogoče kdo ve kako je s tem?

Hvala

po zakonu se premoženje ustvarjeno v času zveze deli. Pri obnovi stanovanja to pomeni, koliko se je vrednost stanovanja povečala, deljeno z dva minus amortizacijski stroški.
vložil je 5.000 evrov v stanovanje, od tega odštej amortizacijo in mu izplačaj. avto se deli na pol, ostalo pa se šteje, da sta prispevala po svojih močeh.

New Report

Close