Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Starševstvo in vzgoja odvzem roditeljske pravice

odvzem roditeljske pravice

Pozdravljeni,

zanima me če lahko vzamem roditeljsko pravico očetu ki nikoli ni hotel imeti stika z otrokom, 4 leta smo živeli v isti stavbi in ga sploh ni zanimal, ne da bi enkrat potrkal pa vprašal kako pa kaj..
ko sem se hotela poročiti za sedajnjega moža sem prvo hotela urediti skrbništvo, tudi tukaj ni bilo problema ker oče otroka sploh ni bil zainteresiran pa tudi na sodišče ni prišel.
otrok je zdaj star 7 let, preživnine nikoli ni plačal, niti enega centa ni doprinesel.
ko sem pa hotela da dam svoj priimek otroku se gospod ni hotel podpisati pa je CSD odločil v njegovo korist..
prvo sem bila zgrožena nad odločitvijo CSDja ampak vem da niso oni krivi , tak zakon je in tukaj nimam kaj več iskat..

mene pa zanimajo izkušnje ostalih,,
ali lahko osebi ki ne skrbi za otroka, ga je zapustil pri rojstvu, ne plača preživnino itd vzamem to roditeljsko pravico ?
saj ne vidim smisel da bi jo sploh mel.

A si ti sigurna, da si hotela otroku dati svoj priimek ali nemara tega, ki si ga prevzela po možu? Logično, da so odločili drugače. Kaj bi naredila, če bi se ločila? Spet menjavala priimke? Za tvoj dekliški priimek pa verjetno ne bi bilo problema.

Roditeljske pravice odvzamejo v ekstremnih primerih, ko gre za hude zlorabe in zanemarjanje. V primeru tvojega otroka gre sicer res za skrajno zanemarjanje, ampak ne v takem smislu, kot to razume zakonodaja. Za tako zanemarjanje žal ni predpisana kazen … Glede preživnine je pa vse popolnoma od tebe odvisno – če je ne plačuje prostovoljno, lahko vložiš izvršbo.

Dekliški priimek seveda, zato sem tako jezna… Ne zastopim zakaj on kot moški ki se sploh ne zanima za otroka ma večje pravice kot pa jaz..
Pa jaz sem mama, bi mi vsaj to željo izpolnili da otrok nosi moj priimek tudi..
Zato vsak dan več študiram o tem da grem v to in mu vzamem vse pravice.
A so v CSDju vsi slepi al kaj? A ne vidijo kakšna situacija je pri meni in mojemu otroku.
Za preživnino sem že zrihtala takrat ko smo meli sodišče za skrbništvo ampak nikoli nič od njega.

nova
Uredništvo priporoča

Glede priimka greš lahko na sodišče, če z odločitvijo CSD nisi zadovoljna.
Za roditeljske pravice pa močno dvomim, da bi jih odvzeli.

Roditeljskih pravic mu ne moreš odvzeti, pa tudi zakaj bi mu jih? Priimek pa lahko zamenjaš kadarkoli preko sodišče. Moja kolegica je to naredila čisto brez problemov. Tudi njen sin se je pisal po očetu, ki ni od kar sta šla narazen (od otrokovega 1. leta) plačal nobene preživnine, ni hotel imeti stikov z otrokom.

New Report

Close