Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Starševstvo in vzgoja Stiki očeta z dojenčkom

Stiki očeta z dojenčkom

Prosila bi vas za pomoč, mnenje, nasvet. Brskala in iskala sem informacije po spletu, tudi na CSD sem bila … vendar nisem ravno “tipičen” primer. Zato povprašam še tule, če mi lahko pomagate …

Torej, partner me je zapustil pol leta nazaj, imava 7 let starega otroka, sem pa tudi noseča (z njim) in imam v kratkem tudi rok poroda. Veliko sem prejokala in se spraševala zakaj in čemu … nekako sem sprejela, da vseh odgovorov v življenju pač ne dobimo, marsikaj pa tudi ne moremo razumeti. Trenutno mi je najbolj važno, da rodim zdravega otročka, zato vso energijo posvečam otrokoma. Mogoče vse to kruto dogajanje potiskam preveč od sebe, vendar vsega trenutno ne zmorem. Čeprav priznam: danes jočem kot dež …

Torej, vprašanje imam predvsem glede stikov. Za tega otroka imava določene stike (2x na teden: več ni želel), sedaj pa me zanima kako je ponavadi z dojenčki. Saj ne vem koliko si bo sploh želel, ker je tega otroka itak vso nosečnost odklanjal (čeprav sva ga skupaj načrtovala), ampak želela bi predlagati tako, da bi bilo za otroka najboljše. Kolikor sem uspela razbrati so ti stiki zelo različni, nekateri imajo 3x na teden, nekateri 1x na mesec. Ure so tudi različne, od 1 ure do 3 ur. In kako je s preživnino? Za novorojenčka sem čisto vse morala sama kupiti / dobiti … se to tudi všteje ali ne? Se potem, ko gre v vrtec preživnina spremeni (glede na ceno varstva) ali pa se to že sedaj tako predlaga?

Vesela bom vsakega nasveta, informacije …

Ojla,
ne bo ti lahko, vendar si srčna ženska in znaš poskrbeti za otroke. Kar izjokaj svojo bolečino in občutke zapuščenosti, vseeno pa je novo življenje darilo in ti si dovolj zrela, da ga boš lahko sprejela. Tvoj bivši očitno ni, žal mi je zanj.
Glede višine preživnine – nič se ne spreminja avtomatsko glede na potrebe – za vsako spremembo mora bit postopek na sodišču, zato že na začetku poskrbi, da bo preživnina primerno visoka, da boš z njo lahko preživljala osnovnošolca, srednješolca (pri meni je bilo to najdražje zaradi avtobusnega prevoza) in študenta. Verjemi, da se ti ne bo ljubilo vsaka 4 leta dajat na sodišče, da se spremeni višina preživnine (za to gre dosti živcev in dokazovanja, pogajanja pa še traja). tudi stike določi tako, da bodo čim dalj držali, najboljše tako, da sta otroka skupaj na stikih, da bo zate manj dela.

New Report

Close