Najdi forum

izvršba stikov vzorec

Ima kdo vzorec predlog za izvršbo stikov, katero sodišče je pristojno (okrajno?)

Vložila sem izvršbo za stike v imenu otroka in sodisce jo je sprejelo, sedaj čakam na pravnomočnost.

Ali lahko poveš kaj več o tem, kako se je vse skupaj razpletlo, ti je uspelo? Kakšno kazen je dobil oče, kako dejansko zgleda izvršba stikov in kako so stiki urejeni sedaj? Sama tudi razmišlja, da vložim predlog za izvršbo, čeprav večina pravi, da se redko kdo v to spusti…

Napisala sem predlog za izvršbo na podlagi izvršilnega naslova (sodne poravnave), sklicevala se na 226. in 238. člen ziz (zakon o izvršbi in zavarovanju). Pisala sem si kdaj ga ni bilo na stik in to poleg sodne poravnave. Vložila sem avgusta obravnava pa je bila januarja.

Sodnica je povabila oba in mu povedala, da bo otrokovega kaznovala, če ne bo na stik ali ne bo sporočil, da ga ne bo. On je pa seveda vse mene krivil.

Od takrat se stiki redno izvajajo. Pri nas je bilo tako, da je čisto otroka ignoriral ugasnil telefon in ni bilo tri mesece nič.

Hvala za odgovor. Meni so na sodišču in odvetniki povedali, da to redko kdo naredi, da k večjemu ko mati ne dovoli stikov, ne pa obratno, kot je to v mojem primeru. Vseeno sem se odločila, da grem v to, ker si skoz nekaj izmišljuje, hodi po otroka kakor njemu paše, ne pa tako, kot sva se dogovorila v sodni poravnavi.
Ali so v tem postopku nastali kakšni stroški? Če ja, kdo jih je kril? Ali je sodnica očetu izrekla kakšno denarno kazen, ali ga je samo opozorila? Kaj so res vmešani v ta postopek izvršitelji in policija in ne vem kdo še vse, tako kot so mi na sodišču povedali, češ da zna biti zelo neprijeten proces za otroka?

Jaz sem poleg izvršbe dodala obrazec o prihodkih (oprostitev plačila sodnih taks).
Nekdanji partner pa je plačal 55 €. Kazni sodnica ni določila, ker se drži sporazuma oz pravočasno sporoča da ga ne bo. Potem sem umaknila izvršbo. Policija nič ne naredi, ker to kao ni kaznjivo.

New Report

Close