Najdi forum

počitniške zgodbe

Kar nekaj počitniških zgodb, čisto svežih, vam lahko povem že po enem tednu.
Zgodba 1:
Sosedov fante je že od zjutraj pri nas. Jutri gredo na morje, pa hočejo fantje še zadnje minute prebiti skupaj. Prejle mi je rekle da oče morda ne gre z njimi, ker sta se skregala tastaradva. Da je njemu kul, ker itak sam teži in ničesar ne reče lepo.
Sem mu rekla, da se bosta že pomirila.
Mislila, pa sem si, da bi morali biti tudi oni že zdavnaj enostarševska družin.
Tak prepir tik pred zdajci, pa tisočkrat vmes za otroka ni OK. Bolje da se seljaka od enega do drugega in pri obeh živi v miru, ali pa je samo pri enem od njiju, če pri drugem ni miru in ljubezni.
Zaradi otrok se je vredno potruditi za ljubečo družino, če ne gre se je treba prav zaradi otrok raziti.

Zgodbo 2 napišem jutri, ravno obratna bo, samo začela sem s to ker se mi je ravno zgodila.

Včeraj: Ločiti se zaradi enega prepira pred počitnicami, ki je skrajno običajna reč….reissefieber pa to…???Lepo te prosim no. Pa to je naravnost bizarno. Kje si pa še videla par, ki se nikdar ne skrega, sporeče????

TI morda privoščiš tudi drugim, da bi se ločili in uživali vse “lepote” enostarševskih družin?Vse mi zgleda ravno tako. Kot bi delala reklamo za ločitve, po drugi strani pa tule pišeš kakšne muke preživljaš in kakšne muke preživljajo otroci.

Moja sodelavka bi lepo rekla…”še dobro, da se ne da ločiti na bankomatu”.

Ni bil moj namen razpravljati, o krivdi enega in drugega ali o teži zadnjega prepira. Ni šlo za reisefiber, saj sem napisala, da so taki izpadi njihov vsak dan, tisočkrat med enim in drugim iupravičenim reisefibrom.
Zakaj je fant rekel, da mu je kul iti brez očeta, ker on itak samo kriči……
Zakaj je fante na koncu prespal pri nas?
Verjetno mu doma že zdavnaj ni prijetno.
In ja, jaz znam oditi na dopust brez krega in kričanja. Raisefiber pač prav pride, kot opravičilo, če mora nekdo pokazat kdo je. Za nasilno kričanje v nobenem domu ne bi smelo biti mesta in opravičila.

nova
Uredništvo priporoča

Počitniško branje 2:
Odličen sestavek o družinski dinamiki v včerajšnji sobotni prilogi dela.
Tudi intervju s psihiatrom na naslednji strani ni od muh.

Vam toplo priporočam.

Odprtje tovrstne teme in odzivi nanjo povedo, kdo se dejanska zaveda sploh pomena starševstva in odgovornosti starševstva, ki je enako vezano na oba starša in kdo ne. Mick je v svojem odgovoru zajel vse bistveno, skupaj z navedbo o pojmovanju izgleda uvodnega prispevkla, kot reklamo za ločevanje…

. .......................................................................................................................................................................................... Več ljudi brez dlake na jeziku...in bi se sčasoma rodilo upanje za boljši svet... ...........................................................................................................................................................................................

Zgodba 3:
Ta vikend so odšli na morje tudi moji znanci. In sicer v hecni zasedbi. Oče, hči, brat od hčere, ki se je bivši od očeta rodil v drugem zakonu in prijateljica od hčere. Kolikor vem se jim ta nova od očeta ne bo pridružila, ampak včasih tudi se, ker to zasedbo prakticirajo že leta. Otroci že najstniki, bi mirno lahko rekli, da ne gredo nikamor. Ampak v tem času so se naučili kako funkcionirati z očetom in jim očitno ni hudega. Zgledno.
Pri tem, da se oče sicer s hčero kaj dosti ne ukvarja. Oče mami plačuje povprečno preživnino, a izdatno finančno pomaga pri nakupih in dopustih. Mama praktično skrbi za vse ostalo sama, ampak razbremenjena velikega dela finančnega bremena. Očitno za skupaj nista bila, takole pa shajajo. Oče s ta novim bratom iz novega zakona bivše nima problemov. Bivša nima problemov s ta novo in očetom. Je pa verjetno res, da ne gre več za male otroke, ki si sami ne bi znali pomagati. Tili najstniki se že znajdejo.

Mick ni zajel ničesar , najmanj pa bistvo. Take prepire imajo dnevno na sporedu. So pač pokvarili še najlepši dan v letu, odhod na morje.

Raje ločitev in življenje na dveh tirih, kot da otroci to vsak dan poslušajo. Če izbereš manj slabo od dveh slabih možnosti, je to reklama za ločevanje?

Kaj pa bi vi fantje naredili na mestu te mame in otrok? Vztrajali? Da očetu ne bi bilo slučajno na stike in preživnino pristati?

Mick ni zajel ničesar , najmanj pa bistvo. Take prepire imajo dnevno na sporedu. So pač pokvarili še najlepši dan v letu, odhod na morje.

Raje ločitev in življenje na dveh tirih, kot da otroci to vsak dan poslušajo. Če izbereš manj slabo od dveh slabih možnosti, je to reklama za ločevanje?

Kaj pa bi vi fantje naredili na mestu te mame in otrok? Vztrajali? Da očetu ne bi bilo slučajno na stike in preživnino pristati?[/quote]

Predolgo si že izven družine in družinskih odnosov, da bi vedela, da je čas dopustov in odhodov nanje, najbolj stresen v letu in je večkrat omenjeno, da je v tem času največ prepirov. Zagotovo pa mati s preričanjem, ki ga izražaš na tem forumu ni objektivna za presojo sosedovih odnosov, je pa lahko vplivna kuhavnica za prepire in razdor s svojim podpihovanjem, to se pa strinjam. Kar se pa otroka tiče, marsikateri otrok se hitro razjezi na tistega starša, ki zahteva odgovornost od njega, izkorišča, manuipulira in se zateka po potuho,, tako da soseda zagotovo ni primerna za vmešavanje in morda celo s tem delanje škode, če otrok ni ogrožen in bi moral pometat pred svojim pragom za dobro sebe in drugih.
In je,uvodni post je videt kot reklama za ločevanje in to na naivno otroškem nivoju, tako jaz vidim, tako jo Mick vidi in verjetno še marsikdo pa se raje vzdrži, da ne bo napaden.

. .......................................................................................................................................................................................... Več ljudi brez dlake na jeziku...in bi se sčasoma rodilo upanje za boljši svet... ...........................................................................................................................................................................................

Še enkratm če si slučajno spregledal. Ni bil preddopustniški prepir, Tak zganjajo cele dneve. Ker so moji sosedje že 15 let bom verjetno vedela. In nisem nobena kuhalnica, ker nikoli nikomur nič ne rečem. Mislim pa si svoje.
Ne vem kaj ima z poznavanjem družinske dinamike dejstvo, da se da v normalni družini iti na dopust tudi brez kreganja.
Zakaj se nisi vprašal, če je oče z neodhodom zagrozil, ker bi si tako kupil 15 dni za tisto drugo, ki ni njegova žena? Kot soseda pač vidim in slišim. Pa nisem hotela napletati, ker to ni bistvo.
Bistvo je da otroci ne morejo in ne smejo živeti v okolju, kjer je prepir (tudi nasilje) na dnevnem redu.
In ja otroci se redu upirajo. Ampak ta fante naredi vse kar mu mama naloži, ker njen ton ljubezniv, očetu se upira, ker kriči.

Poznam to, sa j nisem nič rekla, le…
Nima smisla, Včeraj, na tem nivoju se ne splalča več prispevkov. Berem tebe,
Jalur, Histerijo, Fighter in po vašem mnenju pri vseh nekaj ne štima, le ve ste povsod oh in sploh in hkrati žrtve” kot same pišete. Poznam matere, ki so res na mestu, pa se nobena ne bi z vami strinjala v ničemer, oziroma bi zagotovo sledilo marsikaj drugega, brez tovrstnega potrpljenja, ki ga imamo z vami očetje na forumu…

Kar nadaljujte z “me smo”, če vam je zaradi tega kaj lažje, zagotovo pa nas par očetov na forumu in vsi, tako moški kot ženske, ki berejo in so raje tiho, oziroma nič ne napišejo, imamo po tem kar napišete in preberemo, popolnoma drugačno predstavo pod tem kdo in kaj ste ve, kot si same predstavljate pod tem “me smo“……

. .......................................................................................................................................................................................... Več ljudi brez dlake na jeziku...in bi se sčasoma rodilo upanje za boljši svet... ...........................................................................................................................................................................................

In kaj točno je narobe z “me smo”? Živi in pusti živeti.

Da bi pa prispevek v sobotni prilogi prebral, pa ne. Samo obkladanje. Pa sem samo opisala počitniške zgodbice, ki so se zgodile v zadnjih dneh, resničnim družinam, resničnim otrokom. A si spoloh sposoben kaj konstruktivnega napisat? In potem se tak osebek čudi, da ga partner zapusti.

Vsaka družina ima svojo dinamiko in vse preveč je ločitev zaradi prepirov, ki so kar nekaj, ker je to lažje, kot se sesti dol in se pogovoriti.

Vsak, ki se je ločil ima svojo zgodbo in niso vse v smeri, sva se kregala in se potem razšla. In konec koncev vsak od nas ima soseda, ki bi mogoče bilo bolje, da bi se ločil, ne samo soseda, tudi žlahto, prijatelje, znance… ampak mislim, da nihče od nas o tem ne piše na forumu. In takšno pisanje je skrajno žaljivo do te družine, da o tem, da ste izdali zaupanje fanta sploh ne bi. Pri nas tedensko kakšen otrok prespi, pa se tudi v njihovi družinah kregajo, pa mi na kraj pameti ne pride, da bi rekla, da bi bilo bolje, da se ločijo. Ločitev mora biti zadnji ukrep, ne prvi. In k temu pripomoreta oba odrasla, tako ali drugače.

Pot tole temo spadajo bolj utrinki iz počitnic, lepi in zabavni, ne pa kritiziranje sosedov.

Eto, mi smo ravno prišli iz morja, bila jo božansko, svet se je ustavil in prvikrat, od kar imam otroke sem bila na morju morju in sem uživala. Zabaven je bil sam odhod…cilj je bil, da bi šli že ob 8 uri, pa nam je uspelo iti šele ob 13. Včasih bi bilo že tole kamen spotike in bi se začeli prepiri. Avto je bil naložen tako, da ven nismo videli. Kako problematično zna biti to ne bi, ampak tokrat je bilo vse v smehu. Kovčke smo premetaval sem in tja, zlagal jih ko lego kocke, vmes od smeha pokal in fotkal. Vedno ko pakiram se sprašujem kako je našim staršem uspelo, ker avti so bili manjši. Prvič mi niti pod točko razno ni prišlo na pamet, ko smo prispeli na cilj, da bi najprej razpakirala in obvestila vse, da smo prispeli varno. Ko smo prišli do apartmajev smo samo znosili stvari noter, vzeli kopalke in brisače in šli v vodo. In ja, privoščila sem si pivo. Vsak dan je bil lepši, nisem imela pojma kateri dan je bil, koliko je kdaj ura. Ko smo bili lačni smo jedli, ko smo bili zaspani spali, brez obveznosti, brez divjanja…popoln mir, cartanje in morje. Edini stres je bil ta, da smo morali domov. In iskreno upam, da bo letos vsak izmed vas uspel na tisti pravi dopust, ko bo lahko dal možgane na off in delal kar sam želi, brez občutka krivde, brez nekega terorja in brez slabih trenutkov.

No bili smo na Viru. Ima kdo lepo izkušnjo iz kje drugje?

Alenka G, naj prej sem prebrala odgovor v temi odtujevanja in sem bila navdušena. Točno tako je. In verjetno ME to večkrat tudi zapišemo. Ampak nimajo vsi otroci in starši v enostarševskih družinah problemov s tem. Bi rekla, da poznam zelo veliko družin kjer s tem nimajo težav in bivša zakonca zgledno skrbita za otroke. Poznam tudi zeloooo veliko enostarševskih družin, kjer oče (niti ene mame take ne poznam)noče sodelovati, oz v vsej svoji užaljenosti, ker ni bilo po njegovo otroka zelo zanemari. Nekaj družin poznam, kjer kričijo a vztrajajo skupaj. Ne poznam veliko primerov odtujevanja otrok. Torej na forumu enostarševske družine bi ME želele brez da nas ostali udeleženci žalijo, razpravljati o naših problemih .Od teh je najbolj pereč ravno ta da en starš otroka popolnoma zanemari in da sistem tega ne sankcionira. Če se razpravlja o odtujevanju otrok tudi ni nič narobe, ker se dogaja in je prav da se ga prav enostarševci zavedamo.

Ampak to kar pišeš v tej temi, da sem zlorabila otrokovo zaupanje. Jaz ne. Upam, da sem anonimna, kako stvar tudi izpustim kdaj ravno zato. Uredništvo MON a seveda ve kdo sem in posledično tudi kdo so moji sosedje, ampak vi tudi ne boste zlorabili otroka a ne?
In ja kaj me je najbolj razjezilo. Alenka G predlaga pometanje problemov pod preprogo. Ne smemo govoriti o stvareh, ki se nam dogajajo pred nosom. Zakaj? Da ostane krščanska družina skupaj? Zakaj ne govoriti o problemih?
Samo o lepih rečeh naj govorimo? In si mečemo pesek v oči? In omaložujemo prepir. Če zanj ni drugega razloga, pa ga opravičimo z reise fiber. Ja res statistike kažejo, da je pred in med dopustom največ prepirov. Stroka pa pove, da je to ravno zaradi skrivanja problemov (med partnerjema) pod preprogo. Ko pride dopust, pa imata dovolj časa da poči. Partnerja, ki funkcionirata, se ne moreta pred odhodom toliko skregati, da eden ostane doma. Če ne funkcionirata je pa čas zakaj? Za terapijo ali razhod.
In kje se bom jaz imela lepo? Zelo daleč od doma (kje ne smem povedati, da ostanem anonimna:). In to že zelo dolgo prakticiramo jaz in moji trije otroci. Cel mesec se ukvarjamo sami s sabo. In ja, se ne prepiramo.

Alenka G se opravičujem, šele sedaj vidim, da je avtor tistega odgovora v temi odtujevanja otrok bistveni so otroci in ne ti. Sem vseeno nad avtorjevim odgovorom navdušena. Nad tem v tej temi pa še vedno ne 🙂

včeraj: iščeš razlog zakaj se ločiti in ločitev poveličuješ. Točno to počneš.

Ja, vsaka normalna družina se tudi krega,…Je ne poznam take, da se nebi. Nekateri tudi tako zelo burno, da človek ne ve ali je to sploh čemu podobno. Ljudje in družine smo različni. Definitivno pa je za otroke še vedno lažje živeti v družini kot pa takole kot mi tule razpravljamo.

New Report

Close