Najdi forum

Bivši naj bi preživnino plačeval od januarja letos. Do aprila (sodno določene zadeve) je veljalo, da naj bi plačal za tekoči mesec do 28. v mesecu, od sodišča dalje pa do 25. v mesecu. Nikoli še ni plačal do roka. Zamuja vedno vsaj dva tedna. Lahko vložim izvršbo?

Lp

Lahko.

. .......................................................................................................................................................................................... Več ljudi brez dlake na jeziku...in bi se sčasoma rodilo upanje za boljši svet... ...........................................................................................................................................................................................

Mah v dveh tednih, kolikor zamuja, se ne bo zgodilo še nič, on bo v tem času poravnal, ti pa boš imela delo s preklicem izvršbe.

Najprej se zmeni z njim in mu razloži, da tisti papirček s sodišča ni kar tako. Da če daš izvršbo, mu bo banka nabila do 30 evrov stroškov samo za vpogled na njegov TRR, in to so nepovratni stroški, ki jih niti od tebe ne more izterjat. Če pa dobiva plačo na začetku meseca in mu bolj ustreza plačevati takrat, se pa dogovorita, da bo vedno poravnal 5. v mesecu in imaš ti mir.

Če pa še kljub vsemu ne bo postal malo bolj redoljuben, pa lahko daš adiministrativno prepoved, torej da mu trgajo direktno od plače preživninsko obveznost. Samo ne vem, kako gre točno ta postopek in ali lahko vložiš kar tako “na rezervo”, brez tožbe ali izvršbe.

Če samo zamuja, a plačuje, se ne splača komplicirat.

Ni vsak primer enak. Da se lahko zavarovanje za leto v naprej in mu redno trgajo. Kaj pa, če je preživetje otroka odvisno od tega.? Še v kazenskem zakoniku je strožja kazen. Avtorica poskusi. Če ne, bo to bivši delal ves čas. In ti se boš ves čas ubadala s tem. V naprej ga opozori, če ne pomaga, ukrepaj. 1. izvršba in/ali 2. kazenska ovadba ob neplačevanju.

Problem je tudi v tem da otroka ne vrne ob dogovorjenem casu. Da je ne prevzame ob dogovorjenem casu. Da nima reda. Vse to zato, da za$#@ava mene. Groza od cloveka.

Red rabiš ti. Otrok nikakor ne razume +/- pol ure. Relativno je kdo koga zaj*.

To bo delal, dokler se boš ti obremenjevala in reagirala, ker mu to daje občutek moči in prevlade nad tabo. Otročje, se strinjam. Vendar se poskušaj čim manj obremenjevati, ko bo videl, da ni reakcije, se bo naveličal. Kot otrok 😉 Malo je odvisno tudi koliko zamuja. Če gre za pol dni je razlika, kot če gre za eno uro. Zdaj pa premisli: ti je pomembnejše, da vsaj pride po otroka, ali ti je pomembnejša točnost? Menim, da nihče uraden ne bo odreagiral za urco zamude. Čeprav je to njegova nezrela reakcija nate/situacijo. Poskusi tako pogledati na to.

To je njegova reakcija na odmerjanje časa z otrokom. Otročje je v resnici to, da se sploh komerkoli odmerja čas z otrokom.

Od vsega, kar sem napisala, si se ti na odmerjen čas obesil? Otročji si ti.

Seveda. To je ključno. Še sedaj ne razumeš, da gre pri stikih v resnici za boj za oblast nad otrokom?

Lepo te prosim no. Kako naivno gledaš in razmišljaš.

TEBE nervira in hromi ter totalno blokira – celo spravlja v bes!, da ti je moralo sodišče določiti koliko stikov boš imel s svojim otrokom. KER se ti nisi bil to sposoben dogovoriti z bivšo. KER se drugače s tabo ni dalo. KER si tako konflikten, da iščeš dlakico v čisto vsaki najmanjši malenkosti. KER ti ne doumeš svoje dolžnosti, kot oče. Ti je moralo sodišče povedati, ja. Žalostno, se strinjam s tabo. In naivno tudi, ko misliš, da ti je krivo sodišče, pa bivša, pa Sveti Peter………… Oblast rabiš ti. In sedaj totalno (že koliko časa??) noriš, ker je več nimaš. Ključna je tvoja potreba pod nadzorom, nadzorni svet 😉

Fajter. Projeciraš sebe. Sodišča jaz ne rabim, ga nisem rabil. Rabi ga bivša, ki je na las podobna tebi. Tako kot s tabo se z njo nikdar ni dalo nič zmenit.

Zate in za njo obstaja samo ena resnica in samo en prav. Zato pa rabimo sodišča, da vam zapremo gobec.

Sploh pa ne vem kaj imaš ti o tem za govorit, saj je popolnoma jasno, da je ravno tvojim otrokom sodišče vzelo otroštvo. Pa ne zdej o tem kako je foter otročji. Popolnoma jasno je, da sodišče razdeli plen v vašo korist, zato pa tako rade zahajate tja.

Nisem jaz ti, Miha, da bi projicirala 🙂 In, ja, s tabo se (očitno) ni dalo nič zmeniti. Ni samo tvoje stališče, samo tvoje mnenje, samo tvoje videnje, samo tvoj način, samo ti. In sodišče pač naredi red. Za to ga imamo.
Kako bi sodišče lahko vzelo otroštvo mojim otrokom? Za njihovo otroštvo skrbimo starši. Prisotni! starši.

Če si imel takšen nivo komunikacije na sodišču, se ne čudi, da so te postavili kamor sodiš. 🙂 🙂

Sem upala, da se bo pravnik oglasil glede izvršbe in administrativne prepovedi.

Glede zamujanja se ne sekiraj, ker nima smisla in ker ni tako pomembno. Otroku je dejansko vseeno, sploh če še ne pozna na uro. Ne se obešat na malenkosti, ker gre to samo na račun tvojega zdravja in duševnega miru. Sprosti se.

Mick, seveda je pomembno, da se drži dogovora. To je čas, ki si ga SAM izbere, določi in brez izjeme je to takrat, ko frajer nima boljšega dela (kolo, motor, pivce, kolegi, itd.). Jaz nikoli ne grem od doma, če vem, da pride po otroka, prav tako sem doma, ko otroka vrne. Kaj je tu otročjega z moje ali njegove strani, pa je jasno. In kdo je tu sredstvo z doseganje cilja, ki je v tem primeru zaj%$#” mene, tudi. In kdo bo tu najbolj nasankal, je tudi jasno. Za to gre.

New Report

Close