Najdi forum

oblačila-stiki

Pozdravljeni.
Mene pa zanima ali sem dolžna dati oblačila in obutev ko gre otrok na stik k očetu.
Bivši mož trdi da moram dati ker plačuje preživnino.
Plačuje polovico sodno določene višine ki jo otrok potroši na mesec.
Hvala

Jaz mislim, da dolžna nisi.
Koliko časa traja stik?
Tri majice, tri spodnje hlače in trojne hlače kupiti pa bivšega tudi ne bi spravile v bankrot?
Koliko plačuje preživnine in kako to misliš: plačuje polovico sodno določene? Otrok jo potroši?
V bistvu glej, kaj je najbolje za otroka.

Sorry, ampak ene pa res komplicirate, pa iščete težave tam kjer res ni….

Zakaj bi oče kupoval le oblačila za vikend,saj otroci rastejo, pa rabi za poleti, pa za zimo, pol pa parkrat obleče tista oblačila, pa so že premajhna… A čevlje naj tudi kupi? A je problem v torbo dat par stvari, pa jih otrok nazaj prinese….

Sorry, ampak bogi otroci, če že pri čist tehničnih stvareh delate težave…

Seveda daš otroku oblačila s seboj, ampak naj pridejo tudi nazaj – no, če ima tam nekaj kosov perila, nogavic in rezervno majico ali dve, tudi ni nič narobe. Samo zimskih jaken, škornjev, lepša vrhnja oblačila, pa za šport pa res nima smisla imeti podvojeno, ker prehitro prerastejo.

A niso oblačila od otroka in za otroka, ne za nagajanje in kljubovanje partnerju?

. .......................................................................................................................................................................................... Več ljudi brez dlake na jeziku...in bi se sčasoma rodilo upanje za boljši svet... ...........................................................................................................................................................................................

Ti pa nimaš takšnih težav, ne? Jaz pa razumem kaj avtorica sprašuje. Sem reševala v praksi. Verjetno ima čisto drugačne probleme in že ve zakaj sprašuje.

Ne, res nimam. Nikoli ne bi vključeval otroka v to, kakšen odnos bi imel z mamo, kdo koliko preživnine komu da in zakaj ne, v namen da bi to kazal potem na otroku. In pač ne razmumem, kaj ima otrok z odnosem med staršema, če ima cote, jih ima za povsod kjer jih potrebuje, če ima igrače jih ima za povsod, s kakšno pravico lahko to eden od staršev omejuje? Gre dejansko za omejevanje in jemanje otroku in tega ne bom nikoli razumel.

. .......................................................................................................................................................................................... Več ljudi brez dlake na jeziku...in bi se sčasoma rodilo upanje za boljši svet... ...........................................................................................................................................................................................

Jaz je popolnoma razumem, pa lahko rečem, da komplicira….

Bivšega se da z zelo malo truda “prevzgojiti”, tudi besede ni potrebno… če daš eno rundo za preoblečt, pa ti ne vrne, drugič ne daš nič (sej ima vse pri sebi)…

Sorry, če prav razumem, bivši plačuje preživnino in s tem tudi oblačila otroka..

kako pa rečeš temu, če otrok pride nazaj h mami brez stvari, ki so pri očetu ostale? Nagajanje partnerju? Omejevanje stvari otroku? Če vem, kaj sem otroku dala s sabo in vem, kaj je prinesel nazaj, potem tudi vem, da ima pri očetu več kot dovolj za oblečt. doma pa premalo. jaz sem veliko stvari kupila na novo samo zato, ker so se vdrla v tla. Potem sem jih nehala dajat s sabo. in s tem nisem nič omejevala otroka ali nagajala bivšemu, saj je bilo pri očetu založenih toliko stvari, da bi se lahko 3x dnevno preoblekel.

Jalur sem tvojega mišljenja.
Počasi ugotavljaš, da otrok sploh nima več kaj obleči. Nazaj se vrača z uničenimi oblekami- luknje, umazano z črnim oljem…- skratka nova oblačila so za v koš. Oče se ne potrudi, da bi otroka preoblekel ustrezno situaciji….
Edina rešitev, ko ti je tega dovolj…. otroku s sabo napokaš kup ponošenih oblek, ki ostanejo pri očetu in ne bo primanjkljaja. Drugače pa ima otrok boljša oblačila itak na sebi.
Na CSD- ju sem pa dobila odgovor, da je oče dolžan poskrbeti za otroka, ko je le ta pri njem, kar pomeni, da mu nabavi tudi garderobo….. pri tem nima višina preživnine nobene vloge. Svetovali so mi, naj mu s sabo več ne pakiram garderobe.
Ma itak saj so cunje zadnje kar nabavljamo, kaj pa vsakdan… otrok je, so šolske obveznosti,je kurjava….
Pri teh oblekah je samo še en poskus nagajanja in manipulacije… kar se pa zopet ustavi na ramenih otroka. On je tisti, ki ga mati nato vpraša: Kje imaš pa obleke, zakaj si pa raztrgan……. odvisno od starosti, ampak to niso stvari, za katere je odgovoren majhen otrok, ….. še posebej če obstaja nekdo v ozadju in se veselo naslaja. Važno je, da to čim hitreje spoznaš in ustrezno reagiraš.

No kakšna delavka iz CSD ja bo dejala, da je za otroka vzgojno, če že od malega poskrbi zase in je izpostavljen tudi hudemu, ker je to dobro za njegovo kasnejše življenje. Ko pa jo povprašaš… zakaj pa sama svojega otroka ne izpostavlja raznoraznim pritiskom in podobnim stresom, pa kar naglo umakne pogled in spremeni temo.

Sta tudi Jalur in Prlečka povedali kako to zares izgleda – v praksi.

si dolžna ja, vse lepo spakiraj očetu v kufer, naj bo zlikano in oprano, pa tudi ne raztrgano, to se od prave mame tud pričakuje! Pa še nekaj, oziraj se tudi na vreme, da mu nebi pakirala zimske cunje sredi poletja! Pa še pretiravat ni treba, da mu nebi dajala za en vikend cunj s seboj za cel teden!

Gre samo za namerno nagajanje. To se vidi iz lune.

seveda naj ima otrok cunje zraven. saj jih oče plača s preživnino. Menda ja ne bo še cunj kupoval.

Strgane, premajhne, umazane, prevelike,….. Ne vrnjene, pozabljene, založene, namenoma nevrnjene,… Poleg vsega, kar se skrbnik rabi ukvarjati sam, ves mesec, z otrokom? Za tiste par dni stika ne gre poskrbeti za otroka? Par cotk tudi, dandanes, ni več nek velik denar. Da se izognete debati in konfliktom? Čevlje ima iste, jakno isto. Le zaradi hlač in majic bi vi delali probleme?

Zanimivo, da ko govorimo o stroških in preživnini, starši, ki prejemamo preživnino za oblačila otrok ne porabimo nič. Da bi pa drugi starš kaj kupil, pa je to velik strošek, ki je itak že vključen v preživnino.

Seveda je vključen v preživnino. Zakaj bi pa še kaj kupoval, če itak vse plačam mami na trr.

Mick , sva že dva

Da bi olajšal otroku?
Da ne bi delal še dodatnih (nepotrebnih) konfliktov?

Ali ni popolnoma jasno in logično, da skrbnik skrbi za otroka in ga ne pošilja po svetu nagega??

Kdo tu povzroča konflikte? Kaj si bivše res mislite, da bomo obzirni do vas ob vsem sranju, ki ga namerno počnete. Fuj!

Joj, kakšno sprenevedanje!
Citiraj stavek kjer piše o nagih otrocih, no.
Kaj rabiš ti biti konflikten/obziren do bivše, kaj to sploh omenjaš, če govorimo o oblačilih za otroka? Daj se malo fokusiraj na temo pogovora ne pa kar počez, zopet čez bivšo in tvoji domišljijske spise kaj ona tebi dela. Jao.

New Report

Close