Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Starševstvo in vzgoja pravice locenih starsev ?

pravice locenih starsev ?

Pozdravljeni!Odlocila sem se tu napisat svojo zgodbo..sem locena mamica (nisva bila porocena) 20 mesecne
hcerke..problemi so bili ze prej ko sem rodila ,nato sem se odlocila da ga zapustim, ko je bila hcerka stara 9 mesecev..sla sva na CDS kjer sva nekako uredila stike, skrbnistvo ( da bo pri meni ) okrog prezivnine pa sva prepustila sodiscu …nakar tudi tega dogovora nisva uredila saj ni hotel podpisat..nato sem se odlocila it v tozbo…saj stiki niso bili urejeni, enkart bi prisel 2-3 na teden drugic vsak dan…pol spet nic…jz pa cakam na tel kdaj bo poklical itd…vedno sm se trudila da se mu prilagajam saj ima tako sluzbo da vec al manj skozi dela…od 9 meseca odkar nisva skupaj mi ne placuje niti centa …imela sva skupen kredit kjer sva sezidala hiso, uredila sva to da je njegova sestra to prevzela..vendar on se ne zaveda ce ne bo placeval da bo ob hiso in vse kar ima…sicer razmisljala sem tudi o temu da mi sploh ne placuje itd za ljubi mir da ga imam…saj ze skoraj leto dni imam borbe z njim…v nicemur se ne strinjava..problem je prisel zdaj ko hocem s svojo puncko na dopust…on mi ne dovoli ker namrec trdi da imava iste pravice dokler ni s sodisca odloceno drugace…trdi mi ce grem jaz z njo da bo tudi on sel…povejte mi naslednje…nikoli ni prespala pri njemu ( to bi cez cas dovolila, saj menim da je se premajhna) kaj sele da bi sla za 5 ali vec dni nekam z njim..vsake tolko mi zagrozi kar je najhujse me psihicno maltretira itd…danes sm sla spet na CDS da jim povem in je naredila zapisnik…samo od njega vec res ne vem kaj pricakovat…dobesedno zivim v strahu in skozi mi tezi ker ni reseno sodisce da imam zvezane roke…hvalabogu imam mamo ri kateri zivim in mi pomaga okrog opravil in moje hcerke kar njem najbolj ne disi …ne vem vec kaj naredit..prosim svetujte…hvala vam

Za skrbništvo, stike ter višino preživnine je potrebno imeti izvršilni naslov: sodbo sodišča ali notarski zapis. To je potem podlaga za izvršbo, ki se lahko vloži, če ni plačana preživnina 3x v enem letu. Kar je podlaga tudi za vlogo za nadomestilo v skrbniški sklad.
Stki se potem izvajajo kot je določeno. Preživnina se plačuje kot je določeno; le-ta je otrokova pravica in se je skrbnik ne more odreči.
Načeloma psihologi povedo, da je separacija od primarnega skrbnika za otroka končana pri treh letih in se lahko stiki takrat podaljšajo čez noč/vikend. Sploh pa, če otrok ni imel rednih stikov z drugim staršem in se ne ”poznata”.
Če skrbništvo ni uradno določeno imata enake pravice, res. Vendar mislim, da te nobeden ne bi preganjal, če očeta (pisno) obvestiš, da od takrat do takrat gresta z otrokom na dopust in se stiki prestavijo za toliko dni. To pravico vendar imata!
Dobro je, da imaš vse zapisnike CSD-ja- Kar bo pomagalo razjasniti situacijo sodnici.
Ni druge, kot da uradno, na sodišče, sprožiš za določitev skrbništva, stikov ter preživnine. In se po tem tako ravnata. Prosi za urgentno obravnavo!
Nikar mu ne dovoli, da te ustrahuje in te obremenjuje. Vsako nasilje prijavi na policijo.

Dobro opravi!

Pojdi mirno na dopust. Prej pojdi na CSD in povej da greš in kam greš ter kdaj se vrneš, prav tako pa povej, da ne želiš, da to povedo njemu, ker te namerava zasledovati. CSD pusti številko, kjer boš dosegljiva, če bi bilo kaj nujnega.

Nato kupi kopalke zase, sladoled za otroka, spakiraj kovčke in uživaj.

New Report

Close