Najdi forum

Količnik za 2015

Količnik uskladitve preživnin za letos je 0,2 %.

In to še samo za februar 2015, za ostale – v letu 2014 določene – ostane enako.

Ali ste CSDF obvestila o uskalditvi že dobili? Kdaj so poslali?
Pri nas nismo še nič dobili namreč.

nova
Uredništvo priporoča

Ravnokar.

Kako to, da se ni nič zvišalo, saj cene tudi niso ostale enake?? :O

Jaz obvestila še vedno nisem prejela ne za enega ne za drugega otroka (en je že polnoleten). Do kdaj naj bi jih poslali oz. kaj stroši, če obvestila ni?A to tudi pozabljajo pošiljat?

Pa saj je vse enako, meni se zdi to neumno zapravljanje časa in stroškov s pošiljanjem in papirjem. Lahko bi bil le elektronski vpogled. Pri meni je celo neplačevanje preživnine ostalo enako, za to jim je pa očitno škoda časa in papirja, da bi končno kdo kje kaj napisal.:))

. .......................................................................................................................................................................................... Več ljudi brez dlake na jeziku...in bi se sčasoma rodilo upanje za boljši svet... ...........................................................................................................................................................................................

Jaz sem dobila včeraj za vse tri, tako da očitno še pošiljajo.
Za polnoletnega ste nesli na CSD potrdilo o šolanju?

Še dobro, da niste nič dobili. Cene se namreč nižajo. Temu se reče deflacija.

Jaz za šolske potrebščine plačam vsako leto več. Kako se pa temu reče?

Preživnina se revalorizira z inflacijo, ne s stroški posameznih dobrih. Inflacija je povprečje. Nekaj se podraži, nekaj pa poceni.

Dobro, ker tudi do včeraj nisem nič dobila…mogoče bodo na našem koncu še poslali v prihodnjih dneh.

Za tistega polnoletnega pa ne vem ali je kaj nesel ali nič..to me najbolj zanima pravzaprav, ker se mi ne sanja kakšen status pravzaprav ima – če sploh še študira. Lani se je namreč o svojem vpisu prav lepo zlagal. leos pa od oktobra ni hotel prinesti potrdila o šolanju…hmmmm???

Drugače pa – sem tudi jaz mislila, da so ta obvestila brez veze. Nekaj sicer piše tam spodaj v drobnem tisku… Ko daš izvršbo moraš predložiti to obvestilo o uskladitvi, ki velja za tekoče leto. Tako da ima pildek očitno vseeno nek pomen. Čeprav glede na to, da ni bil poslan priporočeno je težko dokazat ali si ga dobil ali ne. Verjetno bom koncem meseca poklicala CSD, če še ne bom nič dobila, in zaprosila za to, da mi to pošljejo.

Kakšen status ima polnoleten (in/oz. ali je nesel potrdilo o vpisu), boš lahko videla na obvestilu za uskladitev, če bo upoštevan.
Za izvršbo bi pa verjetno veljalo tudi lanskoletno obvestilo poleg letošnjega, iz interneta natisnjeno (Uradni list), kako se niso povišale preživnine.
Mislim pa, da boš še zagotovo dobila.

Če polnoleten otrok nima statusa načeloma oče ni več dolžan plačevati preživnine. Izvršbam dokazil ni treba prilagat, tu gre skozi, ampak če se oče pritoži pa bo dokaze treba dat.

Me zanima, kaj se zgodi, če oče toži otroka zaradi “neupravičeno” prejete preživnine, ker ni povedal, da nima več statusa.

Točno tako.
Če ni statusa, ni upravičen do preživnine.
Če daš izvršbo, ne sprašujejo dosti in jo kar sprožijo ter se nato naknadno dokazuje.

Verjetno jo mora otrok vrniti? Če starš toži. Po drugi strani pa tudi, če nima denarja za preživljanje, ga tudi skrbnik verjetno ne vrže iz stanovanja in zatorej mu lahko še oba pomagata. Če se strinjata in se tako odločita. 🙂 Ni samo eden starš.

Po drugi strani pa, zakaj bi jo moral otrok vrniti? Starš lahko prostovoljno dalje preživlja svojega otroka. Nikjer ne piše, da ne sme. Če ni zahteval potrdila o vpisu in postavil študij kot pogoj, da nakazuje denar dalje, potem je verjetno pripravljen otroka vzdrževati. Ne more si potem premislit.
Ker to bi potem pomenilo tudi, da če jaz otroka, ki se ne šola več in ne prispeva v družinski proračun nisem vrgla iz hiše in zanj še vedno plačujem stroške, da lahko čez eno leto rečem, da sem pač mislila, da se otrok šola. Zdaj pa hočem ves denar, ki sem ga porabila zanj, nazaj.

Ja, meni je tudi logično, da se lastnim otrokom pač pomaga. Dokler in kakor rabijo. Da se postavijo na svoje noge.

Dokler se starši ne zavedajo svojih dolžnosti do otrok in za kaj so se odločili ko so jih spoceli je vsak izgovor dobrodošel.

Starš si do svoje ali otrokove smrti, ne pa do neke starosti, ki jih zakon določa.

Alenka, v Sloveniji se nekatere oprosti starševstva še pred polnoletnostjo otroka, istočasno pa drugega starša preganja, ker ni dovolj dober “mama in ata obenem”.

In nič drugače,vse drugo so izgovori!

New Report

Close