Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Starševstvo in vzgoja pristranski CSD, napadalni oče…

pristranski CSD, napadalni oče…

Pozdravljeni!
Sicer sem našla že marsikaj na tem forumu, ampak moje situacije pa še ne.. rodila sem dojenčka, z očetom katerega sva se že v nosečnosti razšla. Oziroma jaz sem ga pustila, ker je ves čas izvajal psihično nasilje nad mano in imel težave z drogo in alkoholom. Dokler sEm bila sama v tem sranju sem se nekako zdrzala, ko sem nenačrtovano zanosila, sem ga na vse načine poskušala prepričati da se spremeni (sem ga tudi že prej poskušala prepričati da pusti alko in drogo) pa ni šlo, zato sem ga zapustila. Ker si nisem mogla predstavljati, da bi neko malo nedolžno bitje moralo živeti v tem sranju. Oče otroka me je ves čas nosečnosti nadlegoval in mi grozil, želel me je prisiliti da splavom. okrog 9 meseca pa se je spomnil da bi bil oče in me začel nadlegovanje na nov način. Ko sva šla na CSD (na moj predlog, prav tako sva očetovstvo podpisala na mojo PROŠNJO!) je delavka mene ves čas zažirala zakaj sem to tako pa zakaj tako… Njega ki ni nič naredil, samo meni grozil ampak tega niso obravnavali kot grožnjo, ker je on rekel da to ni bila grožnja, pa veš čas zagovarjala. Želela sem dojiti, mleko mi je zaradi prepogostih stikov upadlo skoraj na nulo, ker sem bila pod takim stresom. Tudi prezivnino mi je delavka prisodila prenizko, kar sem izvedela sedaj.Poleg tega je dogovor iz CSD vsakic drugic prekrsil. Vsakič ko je prišel na stik je želel ali daljši stik, ali mi je ponovno grozil. Kar mi je povzrocalo dodaten stres.Prišel je tudi v porodnišnico, k 1 dan staremu dojenčku, smrdeč po alkoholu in cigaretih in švicu in mi otroka ko ga je pestoval ni želel vrniti. Doživljala sem tak stres da še sedaj nevem kako sem zvozila. Ker sem uvidel da mu sama ne morem paritati sem najela odvetnika. Ta mu je poslal dopis z omejenimi stiki.čakam da gre stvar na sodicsu naprej.oče se vseeno kontaktira s CSD, ki mu tudi pomaga in daje nasvete kaj naj naredi.še vseeno ves čas prihaja in me psihira. To se zelo pozna na dojenčku, saj mi tudi po ves da ne je v redu, ker sem seveda tako živčna, ali pa nenormalno spi. Poklical je tudi policijo ker je želel izvršbo stika. Policija je prisla in ko sem jim povedala celotno zgodbo, so mi dali še nekaj nasvetov kako naj se ubranim pred njim. Se pravi delali so res pravično in za dojenčka. Skrbi me, ko bo sodišče klicalo delavko iz CSD za izvedenko, ki je na ocetovi strani, saj le ta ves cas klicari tja in se pretvarja da je dober ljubec oce(za njihovim hrbtom pa se kar naprej pije, se drogira), da bo zelo vplivala na mnenje sodnika, in da bo šel spet ves momentalno pridobljeni mir zame in dojencka po zlu. Ali lahko zahtevam zamenjavo izvedenke? Ali plačam izvršbo stika, kljub temu da ni bila speljana? Pa zanima me kako stvari potekajo ko je otrok starejši, sploh si ne predstavljam kako bi mu dala tega sončka, ker vem kakšen je in ker vem da mu ni bistvo otrokovo blagostanje ampak postavljanje z njim in pa skrb za svojo rit. V avtu kadi, v stanovanju kadi in so konstantno partyji polni zadetih oseb.Naj se povem da sem sama to kar je bilo pred nosečnostjo vse podelala, se znebila jeze nanj in ga sprejela kot očeta otroka, ampak to kar je delal tik pred porodom, po porodu in se sedaj, ni ok za otroka. In kljub mojim prosnjam (sem mu tudi vse pokazala) naj uporablja pravilni handling ga namenoma ne, saj se s tem maščuje meni, ki sem ga zapustila.
Hvala za odgovore/pomoč

Aja pa da ne pozabim. Želela sem se vse v miru zmenit, na to sem bila naravnana, dokler me on ni začel tako pobijati, da enostavno nisem več zmogla. V nosečnosti sem bila depresivna ravno zaradi vseh groženj in strahu pred njim. In mislim da tudi po porodu, vendar za po porodu nimam dokaza.

Koliko je star otrok?

Ker se očitno ne bosta mogla dogovoriti, preprosto daj vlogo na sodišče. Preživnino zahtevaj tudi za nazaj, od otrokovega rojstva dalje, in bo to, kar ti zdaj nakazuje, samo akontacija. Ne razumem, zakaj ti ni odvetnik že tega predlagal, namesto da se jajcate po CSD?
Glede preživnine ti je že spodaj odgovorila druga forumašica (moderatorki predlagam, da eno temo zbriše in ta odgovor prilepi sem).

Lahko dokažeš, da oče hodi pijan in zadet na stike? Verjetno je imel kdaj zaradi tega tudi že težave s policijo?

Aja, svetovalka na CSD ni izvedenka, ona samo posreduje v pogovorih in izda zapisnik za sodišče.

Tako kot smo svetovali Mickiju: ZBIRAJ DOKAZE, na skrivaj snemaj s telefonom, sploh bi sama snemala pogovore po telefonu, ko s tipom govorita o alkoholu in drogi..Sicer ne gre za javni dokaz, lahko pa ga cisto vsakemu sodiscu pokazes (to sem storila jaz, ko je tezil, ter se ni hotel spokat in so na sodiscu vse videe in slike pogledali).

Pri nas je glede teh drzavnih usluzbencev tako: poda se pritozba glede pristranskosti in zlorabe polozaja drzavnega usluzbenca, ki se jo vzame vedno zelo resno, oseba, ki ni vesca svojega dela, lahko tudi delo hitro izgubi. Sicer ne vem kaksen je sef, sefica csd, vendar bi mogla to prijavo resno vzet, pritozbo lahko naredis tudi na ministrstvu za socialno delo ali pa na policiji (naj ti policaj pove, ali pa bodo tu kaj vedele punce). Sama s tako konfliktno osebo (“socialna nedelavka”), ki prepusca otroka pijancu in alkoholiku, ne bi zelela imet opravka in tu gre za resno skodovanje otroka. Naloga csd je, otroke zascitit pred zlorabami! Zahtevajo naj (ti zahtevaj), naj naredi test za droge preko csd, ceprav, kolko sem jaz te narkomane slisala, po SLO te teste narkomani nekak ponarejajo, tisti na metadonu sploh.Najbolj ziher je zahtevat krvni test in test dlak/las pri doktorju.

Na policiji po mojem lahko tudi das prijavo za izsiljevanja itd.. Ne vem no, sama bi hkrati iz vecih strani.Sicer pa vprasaj na policiji, ce natrofis na dobrega policaja, ti bo sam povedal, katere clene krsi.

Problem je verjetno, da vec niti nimas dovolj energije in moci za te borbe, sploh z malim otrokom je zenska sama ze preobremenjena, potem pa se nenehno psihiranje, to se ti zmesa in prej kot slej zapades v luknjo.

Kaj bi jaz? Na kratko.
1. zbirala dokaze, snemala, imela mogoce kaksno prico (ceravno price so pri narkomanih in alkoholikih bolj prestrasene kot ne, hkrati pa se le ti znajo prekleto dobro pretvarjat pred drugimi)
2. poklicala sefico csd in z njo govorila o njeni delavki, hkrati pa ji rekla, da bom dala pritozbo proti nesposobni in pristranski delavki (prezivnina mora biti minimalno 200 eurov – prikazi otrokove stroske, z najemnino in elektriko, prevozi itd.)
3. naredila uradno prijavo zoper delavke na csd, policiji in se na ministrstvu
4. zahtevala, da se naredi kvaliteten test na droge pri bivsem in da stiki potekajo pod nadzorom vsaj nekaj casa, ker oce nima odnosa do otroka. Dokler ne pridejo izvidi testa, moras ocitno sama zascitit otroka.
5. kontaktirala ljudi iz drustva za zascito clovekovih pravic o dogajanjih, ce se nic ne spremeni
6. zahtevala na sodisu prepoved priblizevanja zaradi psihiranja in grozenj (to je najlazje, kot sem napisala zgoraj, ce imas dokaze) – po mojem lahko to vprasas tudi policijo. Pri nas poteka to tako: gres z dokazi na sodisce in jih pri vlozbi pokazes sodnemu delavcu ki to vse zapise, nato cakas kot zmesan, nakar te posljejo pred neko sobo na sodiscu kjer spet cakas in ven pride neka sodna delavka, ki ti da v roke odlocbo o prepovedi preblizevanja, telefoniranja in vsakrsnih stikov. To je pozitivno, ker kakor hitro imas to, mora biti predaja otroka z neko drugo osebo, ki je tudi prica, v kaksnem stanju oce je – stiki so bolj kontrolirani, tudi casovno, ker predaja je vedno mogoca samo v prisotnosti tretje osebe.

Sicer je zamudno, samo se splaca, ker to ostane za vedno. Enkrat se boris, pa imas nekaj let mir.

Pozdravljeni,

gremo lepo po vrsti…

Vidva sta stike, skrbništvo in preživnino uredila samo na CSD, ali sta to dejansko nesla na sodišče in imata sodno določeno vse to?

Delavka na CSD ni izvedenka, ker izvedenko določi ali CSD ali sodišče, je plačljiva zadeva od 500 € dalje.

In svetovalko na CSD lahko zamenjate.

Ona izvršba – na kateri osnovi?

Kolikor jaz tole razumem je vse na osnovi groženj in kavbojskega ravnanja. In kot so vam že svetovale, pišite dnevnik, zbirajte dokaze in to je to. Drugače vam bi že odvetnik sam moral to povedati.

LP

Jaz bi dodala le še: ostani čim bolj mirna v sebi, pazi in skrbi nase. Rabila boš moč in umirjenost. Nikar se ne boj. Nihče ne bo mamici kar tako vzel dojenčka. Sploh ne, pri nasilnem očetu. Nagajanje bo še trajalo in moraš ohraniti mirno kri. Bolj kot te bo lahko vrgel iz tira, bolj bo to počel! Sčasoma bo bolje, vendar traja. Ti si edina, ki lahko zaščitiš sebe in dojenčka. Srečno!!

Hvala vam!
Ja že zbiram dokaze, kolikor jih pač lahko, saj bom s tem dokazala da ni primeren da je z otrokom sam ali da celo prespi pri njem! Pa tudi da jih vse vleče za nos! Sedaj se je spomnil, da bi rad preimenoval otroka!!! Odvetnica mi sedaj mislim da zelo dobro svetuje, vendar sem sama zasrala ker nisem šla takoj h njej ampak najprej na CSD ker sem mislila da bo do otroka normalen. Obiskujem tudi terapije, ki mi pomagajo da se ne izgubim in da ostajam trdna.. res pa je, da je tole kar velik zalogaj, saj si včasih niti na sprehod ne upam, ker me je strah da me bo kje cakal. Ampak vem da moram to urediti, zavoljo mojega otročka, sicer bo on vse, cemur sem se jaz umaknila pokasiral.
Res je, oče se odlično pretvarja in do sedaj so mu vsi nasedli! Ne morem verjet! Sedaj samo upam da bo sodišče odločilo tako kot je prav za otroka. Aja moj soncek je pa star 6 mesecev :)))

Eto ga, spet isti primerek.. To ni vec res.
Citaj forum in pisi tam:
http://med.over.net/forum5/list.php?465

Drzi se, nisi sama.

Groza 21, kako se rešuje tvoja zadeva? Jaz sem v identičnem zosu..

Sedaj čakava na obravnavo. On seveda želi nevem koliko stikov, pa še v tistem času ko je sedaj z njim, se mu ne posveti ampak vmes počne 1000 drugih stvari. Ga niti ne obleče če mu je hladno/sleče če mu je vroče. Vrača mi umazanega (s tem mislim dejansko zasvinjanega tako, da grevapotem lahko samo pod tuš)in mi ob tem ko mi ga vrne reče ja dons ga boš pa morala malo očistit. Na primer pri mimoidočih poizveduje o mojem življenju, partnerjih(ki jih nimam, razen v njegovi glavi), delu… zresnil se itak ni, kaj pa naj bi drugega pričakovala . Pride pijan pa mi v obraz laže, da ni pijan. Grozno je in vsakič ko samo pomislim da bo moral sin h njemu mi postane slabo. Ne vem kaj bom storila. .. Res ne vem.

Punce tudi jaz sem bila na tem da oddam male otroke pijanemu očetu, da jih odpelje.
Zdrava pamet pove, da NIHČE ne sme otroka vozit pijan (ali na mamilih) in posledično otroka ne more imeti, kaj šele da prespi pri njem.
Vse ostalo prepucavanje sem odpikala, ni bilo več pomembno (dovolj hrane, zdrava hrana, dovolj oblečeni otroci na stiku…). Samo to sem še povsod govorila, da ni problem stik, da je problem, da pijan vozi. Stiki na koncu ne da jih ni, prepovedala jih je sodnica. Če bo pa tip res nehal piti , da bo lahko z otrokom, je pa to dobro znamenje in se ga okleni. Pozabi na svojo jezo in očetu pridi naproti, previdno a vendar. Ampak nič bat moj bivši še vedno pije. Žal.
Tako kot ti punce svetujejo zbiraj dokaze in ne sekiraj se, ker ni vredno. Vem, da ti je hudo, tudi jaz sem bila takrat prestrašena, ampak verjami ni vredno – danes to vem. Dojenček. oz otrok ne sme v avto če je voznik pijan. In če bi mene kdorkoli silili , da predam otroka na stik pijanemu očetu verjami za to bi vedeli vsi

New Report

Close