Najdi forum

ČESTITAM

Drage bivše kadilke in dragi biši kadilci, pa tudi vsi, ki se še trudite ali se še odločate!

Dve zadnji sporočili sta me opozorili, da se že zelo dolgo družimo na tem forumu. Veliko je bilo napisanega z vaše strani in kolikor je bilo v moji moči tudi z moje. Zelo sem vesel, da ste se spomnili in povprašali sotrpine pri odvajanju od kajenja, kako jim gre in povedali, kako vama gre. Vama in vsem tistim, ki so tudi uspeli, iz srca čestitam, to ni bilo majhno delo. Vsem tistim, ki jim morda ni uspelo, pa so izkušnje na tem forumu lahko v pomoč in prepričan sem, da dobo zmogli.Enako velja za vse, ki se še odločate. In prav vsem čestitam, da ste se odločili, oziroma, da se odločate. Prav za vse držim pesti in verjamem v vas, da zmorete.

Lepe dneve želim vsem

Prav lep pozdrav in lep dan želim dr. Tomaž Čakš , dr. med.

ali seta forum deluje nujno rabim pomoč podporo Marcia.

Forum še deluje, sporočite vprašanje.

Lep pozdrav

Tomaž Čakš

Prav lep pozdrav in lep dan želim dr. Tomaž Čakš , dr. med.
nova
Uredništvo priporoča

Spostovani Dr. Čakš lep pozdrav in hvala Vam za nesebično pomoč. Sem dolgoletna odvisnica in ko sem nasla ta forum sem dobila dober občutek, da mi spomočjo izkusenj drugih za me junakov in vaso podporo uspe, da se izvlečem iz pekla suzenjstva cigaret in večnega strahu pred boleznijo , smrtjo itd. Sem popolni začetnik na računalniku , sem ze nekaj pisala pa ne vem ali sem poslala ali zbrisala se opravičujem. Se učim kar v letih. ali lahko spremenite pri avtor v Dunja. Upam da se mi kdo pridruzi na tej poti v svobodo k nekadilcem. Lep pozdrav. Marcia.

Spoštovaan!

Najprej opravičilo glede imena, vašo prošnjo sem posredoval administartorjem, vendar mi še niso odgovorili.
Vsekakor je dobro, da pri pregledovanju tega foruma vidite, koliko je tistih, ki imajo enake ali podobne težave kot vi, da torej niste sami. Tudi zgodbe, njihove težave, uspehi in seveda tudi neuspehi so vam lahko v pomoč in vas lahko pripravijo na težave ob prenehovanju. Te težave pa se da premagati in prepričan sem, da zmorete, vsi na forumu pa bomo navijali za vas, da vam uspe. Predvsem pa vztrajajte. Vse dobro.

Prav lep pozdrav in lep dan želim dr. Tomaž Čakš , dr. med.

Spostovani dr. Čaks, pozdravljeni vsi forumovci brez vas mi ne bi uspelo , zahvala gre tudi knjigi Alena Carra. Sem 10 dni stara zmagovalka . Najtezje mi je bilo se v glavi naravnati na konec kajenja, dokončno narediti sklep o zadnji pokajeni cigareti in vse realizirati. Nibilo lahko zivci so delali na polno. Ko je bila pokajena zadnja sem se ze počutila kot, čes zmaga je moja. Prehudih kriz ni bilo . Spikne me ob situacijah, ki so bile vezane na čik. Pomagam si s prebiranjem foruma , na balkon hodim globoko dihat in delat pocepe, pomaga tudi pomirjevalni caj.Če bi imela doma se kak čik bi naredila recidiv in tega se bojim. Pa nisem neka labilna oseba . Nekaterim cigareti zasmrdijo , meni disijo. Ko grem v trgovino sploh ne pomislim ,da jih kupim upam da je tudi to nekaj. Upam, da bo scasoma izzvenela tudi ta zelja, oziroma bolj strah pred enim dimom. Sem pa sicer z psihofizičnim stanjem kljub kratki abstinenci veliko bolje kot v času kajenja. Opazam tudi da se od me odmika počasi a vztrajno depresija,panika, grozen strah in stiska pred boleznijo in smrtjo. Zamano je čez 30 let kajenja in če je meni uspelo lahko vsakomur. lepo pozdravljeni in vse dobro.

Lep pozdrav vsem . Sem ponosna 20 dni stara nekadilka . Res je vse v glavi . Zelo pomembno je kako se naštelaš pred zadnjo cigareto , tako si tudi prikličeš čim manj abstinenčnih kriz . Počutim se kot novorojena polna energije, komaj čakam da začnem z delom zunaj na vrtu , tudi življenski stil sem spremenila , telovadba ,hoja ,prehrana … Komaj verjamem , da mi je res uspelo , saj sem imela neizmeren strah pred prenehanjem , posledično pa paranoičen strah pred boleznimi zaradi kajenja , skratka sama depresija , sploh ker sem že prebolela raka na črevesu , tu me je rešil SVIT pri čikih pa vaš forum ki mi je dal pogum in vero v uspeh .Lep pozdrav in vse dobro vam želi hvaležna Marcia .

Lep pozdrav vsem . Sem ponosna 20 dni stara nekadilka . Res je vse v glavi . Zelo pomembno je kako se naštelaš pred zadnjo cigareto , tako si tudi prikličeš čim manj abstinenčnih kriz . Počutim se kot novorojena polna energije, komaj čakam da začnem z delom zunaj na vrtu , tudi življenski stil sem spremenila , telovadba ,hoja ,prehrana … Komaj verjamem , da mi je res uspelo , saj sem imela neizmeren strah pred prenehanjem , posledično pa paranoičen strah pred boleznimi zaradi kajenja , skratka sama depresija , sploh ker sem že prebolela raka na črevesu , tu me je rešil SVIT pri čikih pa vaš forum ki mi je dal pogum in vero v uspeh .Lep pozdrav in vse dobro vam želi hvaležna Marcia .

[hr]

Lepo pozdravljeni

Tudi sama sebi čestitam – po 40 letih kajenja sem zdaj tretji dan brez cigarete. Ni veliko, a je začetek. Naj vsem povem, da je strah pred simptomi – pomanjkanjem nikotina čista bedarija. Nobenih simptomov. Problem je samo v glavi. Nikotinski obliži, tabletke … so samo propaganda za polnit žepe proizvajalcem. Če po pravici povem, se počutim bistveno boljše, kašelj se umirja in nekako bolj sproščena sem, odlično spim. Bomo videli kako bo naprej. Naj povem, da si pred tednom dni nisem mogla niti zamišljat, da bi opustila kajenje – ni šans. Potem pa nenaden preblisk in hipna odločitev. Sedaj pa veselo naprej brez obremenjevanja ali imam cigarete ali ne, brez smradu, brez groznega kašlja , brez hitenja na čik pavzo – SVOBODA, SVOBODA in še 1x SVOBODA

8. dan brez kajenja
Ni hudo, čeprav me vsak dan za hip prešine misel na cigaret. Simptomov ni nobenih, spim dobro, nič ne sanjam o cigaretih … Še vedno pa mi je najljubši ta občutek svobode – ne gledam na uro za čik pavzo, 100% se lahko posvetim delu – brez misli na cigaret, ne hitim iz sestanka na sestanek, da bi vmes še 1, 2, 3 .. zakadila
Življenje brez cigarete je lepo!!

35 dni brez cigaret – JUPI

Pozdravljeni. Sem ze skoraj 11 mesecev nekadilka ampak imam problem, saj mi vsak dan zalusta da bi kaksnega pokadila. ima kdo podobno tezavo in kako se spopadate z taksno tezavo?

Živjo

Tudi sama imam iste probleme po dveh mesecih in pol brez kajenja. Prav zadnja dva dneva je bilo kar malo težko. Z veseljem bi ga zakadila – saj veš: samo enega ali dva.
Ujeta sem bila namreč na enem letališču več kot 8 ur, kadilnica blizu, dolgčas …
Še dobro da nisem imela cigaret in da so bili z mano sami nekadilci. Moram pa priznat, da se res dosti boljše počutim brez cigaret. Prej sem izkašljevala katar, da me je bilo sram. Zdaj ni ne duha ne sluha od kašlja. Spim pa kot top – še preveč. Da o apetitu niti ne govorim. Torej: Gremo dalje kot nekadilke -:)

Pozdravljena. Vse to je enako pri meni edino imela sem manjso krizo v drugem tednu (tezave z spanjem) vecje krize ni bili. drugace pocutje je bolse. Zdaj pa spet neka kriza in ni dneva in ure ko ne pomislim kako bi zdaj enega skadila…. upam da je to spet neka manjsa kriza in da bo cimprej sla mimo.

Tudi mene mika cigaret zdaj po dveh mesecih in pol brez kajenja. Še vedno mi lepo zadiši.
Je pa res dobra taktika, da počakaš 3 minute, ko te prime , pa te mine ( zdaj bom pa še pesnikovala -:) ) Moram pa priznat, da si niti v sanjah nisem upala predstavljat sebe brez kajenja. Se pa kot nekadilka veliko boljše počutim, tudi glas je nežnejši, voh in okus sta super …. in s ponosom povem, da ne kadim.
Drživa pesti!!

Zdravo vsem,

sem zmagovalka že skoraj 4 mesece. Prenehala s pomočjo easyway.si
Brez nikotinske krize, prvi občutki svobode so bili vauuu. Tja pa sem mi še zapaše oz. pomislim na dva dima. Pa si ju seveda ne upam naredit. Družim se sicer brez problemov v krogu kadilcev.
Najslabši občutek, ki me sicer še vedno spremlja pa je ta, kot da mi ves čas nekaj manjka. Nekaj kar ne znam čisto opisat.
Nisem z ničemer prav posebej nadomeščala te “izgube” cigaretov. Po kakšnem mesecu sem se zalotila, da pojem malo več čokolade in sladkarij kot običajno. To sem potem nadomestila z jabolki. Sicer pa tako pri hrani kot pri cigaretih pomaga da malo predihaš in spiješ veliko tekočine.
Tako da ni tako lahko (nekaj volje mora biti), ni pa niti tako težko.
… kar pogumno!

Lp

Pozdravljeni.
Mene pa zanima ce je mogoce da bi mi kajenje 1skatlice redno na 2do 3 dni lahko ustavilo rast pri 15 letih? Trenutno sem velik 168cm, moja mama je visoka 157, oce pa 167cm? Ce je to o rasti res me zanima ce je mogoce da bi naprej normalo rastel ce bi nehal kaditi po priblizno pol leta kajenja? Ali je mogoce da je to moja koncna visina in koliko bi se lahko zrastel?
Lp

Spoštovani!

Kajenje cigaret ima vsekakor precejšen vpliv na celotni organizem, pa tudi na tako imenovani endokrini sistem z različnimi hormoni. Ne morem vam potrditi, da je ravno kajenje vzrok manjši rasti, za to še ni dovolj znanstvenih dokazov, oziroma jih jaz trenutno ne poznam. Gotovo je nekaj, da čim mlajši nekdo prične s kajenjem, tem večji je vpliv na organize, še posebej v dobi adolescence, ko je prisotna intenzivna rast in razvoj organizma. Kot sem rekel, težko se opredelim do škodljivosti kajenja glede rasti, koristi pa kajenje zagotovo ne. Vsekakor priporočam, da s kajenjem čim prej prenehate in boste svojemu organizmu na ta način samo koristili.

Prav lep pozdrav in lep dan želim dr. Tomaž Čakš , dr. med.

New Report

Close