Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Zdravo življenje Kajenje Prenehal kaditi

Prenehal kaditi

12 decembra 2011 sem prenehal kaditi. dolgo sem si želel, večkrat nehal a tudi po več mesecih spet pričel. zaenkrat nimam nobenih težav.

dolgo nazaj, leto pred tem, sem prebral knjigo Končno nekadilec, tako da te dneve dosti razmišljam o tem, kar je v knjigi napisano.

zakaj nekdo, ki neha kaditi (in ne kadi več mesecev) spet začne kaditi? to me res zanima… pozna kdo odgovor? kako se večno izogibati morebitnim pojavom želj po cigareti?

hvala, lp

Ruf

– zato, ker si misli eden ni nobeden, vendar se moti – eden ne obstaja! Si zopet zasvojen!
– zato, ker se spomni samo dobrih občutkov olajšanja, kako je po dolgem času zopet prižgati – ti obćutki so samo pri parih cigaretih dnevno, z ostale cigarete se sploh ne spomnimo, da jih prižgemo, ker nas vleče pomankanje nikotina

Predvsem je potrebno zatreti vsako željo, ker eden resnično ne obstaja in si je potrebno resnično čestitati,da zdržimo brez.

Še vedno ne kadim!

nova
Uredništvo priporoča

Čestitam, le tako naprej.

Prav lep pozdrav in lep dan želim dr. Tomaž Čakš , dr. med.

In še vedno ne kadim – skoraj 6 mesecev. Nimam težav! Res je najpomembneje v glavi razčistit, če se želiš rešit cigaret!

Svoboden sem zdaj! 🙂

Čestitke.

Le tako naprej.

Res je enostavno nehati kaditi.

Ne bodi tako siguren! Kar na lahko pridobiš, lahko tudi hitro izgubiš! Zpomni si le eno, da priložnostne cigarete zate ni, ker se po eni pokajeni cigareti skoraj 100% lahko zgodba ponovi in potem nebo več enostavno prenehati! Srečno!

Oh, vem vem,… ampak priložnostne cigarete zame ne bo, ker ga ne prižgem več niti pod razno. Veš zakaj sem 100%, da sem zmagal? Ker mi kajenje ne manjka. Ravno obratno, veselim se, da sem nehal. Pravzaprav lahko zagotovo rečem, da je to ena izmed najlepših stvari, ki so se mi zgodile.

Živjo,

Tudi jaz sem prenehala ponovno kaditi pred petimi dnevi, kadila sem eno leto in pol. Moram priznati, da cigaret sploh ne pogrešam. sem bila pa strastna kadilka 12 let a sem pred 9 leti nehala. Kadila nisem 7 let potem sem pa spet začela. Mi je ful žal, ker mi res ni blo treba. Zdaj se pa ponovno borim s prenehanjem. priznam pa da mi je lažje kot prvič. Sedaj vem da bo nekaj časa trajala želja po nikotinu potem se pa še spomnila ne bom, da sem kadila.
Tudi ene cigarete ne smeš več prižgati, ker te drugače spet zasvoji.

Srečni vsem in upam, da bo čim večim uspelo opustiti to razvado.

Tina

To tudi je ena večjih zmag v življenju in vredno ti je za to čestitati! Lep pozdrav!

🙂

Še vedno brez. To, da sem se tega odvadil je največje darilo, ki sem si kadarkoli naredil. Zda je že skoraj 14 mesecev od tedaj.

ČESTITAM !!!

Prav lep pozdrav in lep dan želim dr. Tomaž Čakš , dr. med.

Evo,… leto pa pol brez cigaret.

Vsem naj sporočim to, da naj ne obupajo. Ker jaz sem res velikokrat poskusil nehat brez uspeha Zadrževal sem se celo mesece a sem mislil le na cigaret. Zdaj tega ni več. Zdaj, ko pomislim na cigaret vidim en zavitek sranja in smrada.

Vsi lahko prenehate! Samo verjemite to!

Mene lahko znanstveniki imajo za dokaz, da se prenehat da! 2 leti ne kadim… Ampak pravi uspeh je to, da se mi samo misel na cigaret upira. 🙂

Evo,…se oglašam! Še vedno ne kadit. Skoraj 4 leta….

Čestitke, jaz se pa sedaj psihično pripravljam.
Knjiga končno nekadilec mi pa ni prišla do živega 🙁

Lp

Evo ponosno sporočam, da mi je uspelo narediti odločilni korak, danes je 22 dan brez cigarete.

Se pa bojim, da bom zapadla v depresijo, sem razdražljiva, prepirljiva, na jok mi gre, na začetku je bilo lažje.
lp

Osramočeno moram nadaljevati svojo zgodbo. Kot zgoraj napisano 12.12.2011 sem prenehal s kajenjem. Enkrat poleti 2021 pa na pikniku, zvečer ob ognju in alkoholu, sem enega prižgal. Gnjusno je bilo, zadet sem bil in skoraj bruhal.

Kljub temu kmalu zatem na naslednji žurki prižgal še enega, in nato še enega.

Tri ali štiri mesece sem kadil priložnostno,… ob pivu,… na žurkah. Nato včasih tudi v službi ob kavi,…. Dokler nisem sredi novembra 2021 kupil škatlico cigaret in ponovno sem bil ujet.

Žalostno res.

Vseeno sem razmišljal,… poznam recept. Če sem nehal za 10 let, bom vendarle spet. No, dogovoril sem se sam s seboj, da se ponovno osvobodim.

Danes teče 8 dan odkar ne kadim.

Ruselizen,

Opisali ste klasičen način, kako se ponovno ujamete v zanko kajenja in to po dologoletnem ne-kajenju.

Žal je tako, da resnično bivši kadilec ne sme prižgati niti enega več v življenju, če ne želi zopet pasti.

Vendar, če vam je že enkrat uspelo, zakaj vam ne bi ponovno. Prepričan sem, da zmorete. Ne se obsojat, okoliščine so bile takšne, da vas je zopet zapeljalo. Za naprej veste, kje so zanke v katere lahko stopite in ki se jih morate izogibati.

Zato le pogumno vztrajajte zopet pri ne-kajenju, način poznate, pojtite po enakih ali podobnih poteh in prepričan sem, da boste zmogli. samo pogumno!!!

Držim pesti in

lep ne-kadilski dan vam želim.

 

Tomaž čakš

Prav lep pozdrav in lep dan želim dr. Tomaž Čakš , dr. med.

New Report

Close