Najdi forum

Novo rojstvo

Tako, 9 mesecev brez cigarete. V bistvu 9 mesecev in dva dni, ampak forum ni delal. Torej, počasi štejem dneve, do prve, če ne kar do druge obletnice. Krize se še vedno pojavljajo. Včasih se mi zazdi, kot da sem že popolnoma prebolel vse skupaj, pa se potem znova pojavi ena kriza, ki mi da verjeti, da tega ne bo tako hitro konec.

Tista krizica se mi pojavi običajno po enkrat na dan za slabo minuto, kot kadilec sem pa vsakodnevno doživljal abstinenčnih pojavov še pa še. Tudi več ur bi v enem dnevu lahko spletel iz svojih krizic, ko sem kadil, zato, se mi po mojem ne splača začeti spet kaditi. Ampak um je čudna in potuhnjena stvar in treba je biti pripravljen in pozoren in se ne pustiti zavesti. Aja, pa telovadba mora biti redna. Saj brez tega se mi ravno tako, tudi danes začnejo vrstiti krize.

Je pa kar malo srhljivo, ko ugotoviš, da tudi po 9 mesecih še vedno znajo udariti skomini na kajenje. Pa ne bi rad strašil nobenega, ki razmišlja, ali naj neha ali ne. Kot kadilec še vedno doživljaš dveno bistveno več abstinenčne krize kot pa kot kadilec na odvajanju. To zgleda tako, da si glava želi nekega dima. Usta in glro ne. Prav gnusi se mi. Ko pomislim, da bi kadil cigareto mi ne diši kaj preveč, ampak neki del možganov si vsake toliko nekaj zaželi. Živi bili pa videli.

Do neke mere poskušam, da si ne začnem cigarete nadomeščati s kakšno drugo bedarijo, ki jo morajo kadilci valjati po ustih, ampak a priori mi je to, da ne kadim.

To bi blo vse. Po devetih mesecih se še vedno ubadam z nekimi krizami, ampak mislim, da ni več nekega resnega izziva v tem, saj se lahko brez problema zamotim in ne mislim na cigarete. Če bi po treh tednih poslušal nekoga, ki bi mi razlagal, da po devetih mesecih še vedno obstaja neko trzanje za cigareto mu ne bi verjel, saj sem se takrat približno enako počutil. Pa dejte se še ostali kaj oglasit, kako vam kej gre.

lp

Dobro ti gre Še Eden

Vsi kadilci se moramo zavedati, da smo tako kot alkoholiki samo zdravljeni kadilci ne pa nekadilci. Nekadilec je nekdo, ki s kajenjem ni bil nikdar zasvojen.

Sam bi pred dobrimi dvemi mesci, po skoraj letu in pol kajenja, ob večjem pretresu v zasebnem življenu, kmalu začel ponovno kaditi. Celo stal sem pred trafiko in kupil cigarete in vžigalnik. Pa le nazadnje vse skupaj dal klošarju na Prešercu.

Toliko sem pisal o tistem enem, pa vseeno lahko v trenutkih megle v možganih hitro postanemo nazaj kadilci. Eden je kajenje pa konec!

Drugače pa kriz ni več, vsaj ne takih kot v prvih mesecih. Po letu dni, je težav popolnoma konec. So pa trenutki. Naslednji dan pa kot da tega trenutka ni bilo.

Splača se nehat kadit.

Spoštovana obadva!

Zelo sem vesel, da vama uspeva, kakor sem vesel vseh uspehov naših bivših kadilk in kadilcev. To je vedno dobra vzpodbuda za vse, ki se trudijo in poskušajo, pa še niso povsem uspeli. Izkušnje in vzpodbude vseh, ki pišete na ta forum, so izjemno pomembne in prepričan sem, marsikomu v pomoč. Zato se zahvaljujem vsem (g. Gruber zares hvala za aktivno pomoč), ki sodelujejo na tem forumu.

V naslednjem letu pa želim vsem čim več uspehov (seveda tudi na tem področju) in s tem povezanega zdravja.

Prav lep pozdrav in lep dan želim dr. Tomaž Čakš , dr. med.
nova
Uredništvo priporoča

Spet se javljam. Dobroleto je šlo mimo. Življenje zgleda bistveno drugače. Namesto, da bi moral na cigaret ko je nekaj za naredit se usedem in zadevo končam. Cigareti se mi ne prikradejo več v misli niti, ko mi pride kakšna ovira pred noge.
Drugače pa, ne glede na to, kaj se mi zgodi mi vsaj zraven ni treba kaditi.

pa lp

Bravo Še edn!!! In Bravo Gruber!!! In hvala dr. Čakš!!!

Taki posti mi vlivajo voljo. Tudi jaz bom enkrat lahko napisala: dobro leto je šlo mimo. Pogumno stopam po kar težki poti, ki ste jo že mnogi uspešno prehodili. Upam, da tudi jaz pridem na cilj. Sem optimistka!

LP, jaz…

Čestitke vsem!
Pri meni je pa stvar taka, da ne rabim cigaret dnevno, ampak samo, ko grem s prijatelji na pijačo, to je pa konec tedna, pa še to ne vsak teden. Bi skoraj lahko rekla, da sem nekadilec, vendar temu ni tako :). Hmm, ni mi jasno, zakaj me drugi potegnejo v to skušnjavo medtem ko si sama doma nikoli ne prižgem cigarete, ker mi v bistvu sploh ne paše. Pri fantu je čisto ista zgodba s to razliko, da je on začel s tem pred dobrim letom, jaz pa pred skoraj 10 leti :/.

Ej, Gruber, hvalabogu, si naletel na klošarja ob pravem času. Enega pokadiš, pa si spet noter. Ne moremo se hecati, ker imamo spremenjene receptorje, pa spremenjene organizme in možgane. Srečno v prihodnosti. Ne glede na vse, ti zraven ni treba kaditi, a je tako?

Preveč je lahko odvisno od slučajev, po mojem. Sam se recimo ne bi spravljal odvajati kaditi, če bi moja družba kadila, ampak, ker sem biv vedno in povsod nekako edini redni kadilec mi je to samo od sebe viselo nad glavo.

Ti Lola, se verjetno družiš bolj s kadilci kot se recimo jaz. Osebno si recimo sploh predstavljam ne zakaj bi kadil v družbi, kar tako, malo. Sem pa opazil, da eni to počnejo po mladostniških žurih. Ne vem če je to dolgotrajno.

Prilagam še eno zanimivo branje. Mogoče ste ga že srečali:
http://www.druglibrary.org/schaffer/library/studies/cu/CU25.html

Evo, pozabil sem se pofočkat. Leto in pol je mimo. Nič novega…

Leto pa devet mesecev….eno leto odkar sem odprl temo. Hitro gre.

Dve leti mimo. Želja po tobaku ni več. Kar neverjetno se mi zdi, ko sem namreč pred dvema letoma prenehal s kajenjem sem mislil, da tega ne bo konec nikoli. Sploh ne vem več kdaj sem nazadnje pomislil na cigaret. Pa kaj čem rečt. Drugače pa tako, sem bivši kadilec, ki se počuti kot nekadilec, ob tem pa ne bi rad pod nobenim pogojem želel še kdaj potegniti cigareta.

Neverjetno, kako ogabno smrdijo cigareti. Ko srečam nekoga, ki je ravno s čika komaj čakam da grem stran od njega.

ČESTITAM vsem, ki ste uspeli in vztrajate pri ne-kajenju.

Vsem tistim, ki stopajo na to pot kažete, da se da, da je človekova volja močnejša od odvisnosti. predvsem pa, da se nikoli ne sme obupati. Prav v vsakega od vas verjamem!!!

Prav lep pozdrav in lep dan želim dr. Tomaž Čakš , dr. med.

POZDRAVLJENI!

Tudi jaz bi rada prenehala s kajenjem. Trudim se od 12.12.12 ampak mi nekako ne uspe, da nebi zopet prižgala. Sicer lahko povem, da napredujem ampak ne morem, da bi prenehala! Kadila sem 1 škatlico na dan od tega dneva pa vse do danes ca.41 dni pa le 2 namesto 41 škatlic. Poskusila sem z obliži in el.cigaretom ampak me vedno premami tobak.
Prosila bi za kakšne nasvete.
In čestitam vsem kateri ste prenehali!!!!!

Mogoce bo zvenelo kot reklama, ker je meni uspelo na tak nacin, ampak na tvojem mestu bi poskusila s hipnozo. Jaz sem prvic prenehala s kajenjem samo z mocno voljo in vztrajala 3 leta in pol. Ampak tisto je bilo hudo trpljenje. Po hipnozi pa prakticno nobene krize. Veckrat sem avtomatsko hotela iti “na cik” iz navade, ampak sem se spomnila, da ne kadim in to je bilo to. Sem se pa kaksno kilco poredila. :))) Ampak tudi ze dala nazaj dol. Aja, in se to. Za hipnozo ti ni treba hoditi v Porec. Vidim namrec, da so mnogi na forumu sli tja.

Trenutno tece tretji mesec brez cigarete. Smesno se slisi, ko kdo skace od veselja, ker ne kadi 2 dni, en teden, mesec,… Ampak vsak kadilec (tudi bivsi) ve, kak dosezek je vsak prezivet dan brez cigarete. Sploh prvih nekaj mesecev.

Hmmm, tudi jaz sem malo omahoval preden sem pustil kajneje, pa sem potem začel tako, da sem vsakega čim pozneje v dnevu prižgal. Sčasoma sem kadil samo še pred spanjem, potem sem si pa dobro spral zobe. Pa sem enkrat namesto cigareta šel pred tem spat….
Pa sem drugi dan spet, namesto, da bi šel kadit sem šel najprej spat….
In tako, namesto cigareta pred spanjem sem hodil spat, pred tistim cigaretom pred spanjem, pa je šlo. In še danes po maem hodim vedno spat pred mojim cigaretom pred spanjem, verjetno.

Kakorkoli že, se spomnim, da mi je kar pašalo bit občasno brez cigarete preden sem nehal kadit, pa sem se vedno vsedel v barih noter. Po mojem mnenju je pametno veliko brat na to temo, ker, ko enkrat zveš kaj vse je v cigaretih se ti tudi ne zdijo cigareti več nekalastnost kul kavbojca iz Marlboro reklam.

tmn glede na način na kakšnega pišeš boš verjetno nehala. Potrebno je grizti in ne odnehati, tudi če ne uspe.

Drži se

LP, Gruber

Tko je Gruber. Bivši kadilci smo skozi. En cigaret pa si v svetu odvisnosti. Kar pa ne pomeni, da se spet ne splača nehat.
Sem moral na forum preverit kdaj sem se ustavil kadit, pa ugotavljam, da je že več kot 4 leta. Privoščim vsem ostalim, da grejo dol iz tiste bede zasvojenosti, zamazanih ust, pljuč, zobovja, pa nepojasnjenih bolečin v prsnem košu…

Bravo Še edn!

Ja zanimivo, kako nemogoče se nam je zdelo prenehati s kajenjem. Potem pa moramo na forumu preveriti kdaj smo nehali. Če ne bi opisoval svojih muk in težav, bi verjetno drugim nakladal kako enostavno je bilo.

Ravno sedaj sem v fazi samodisciplinirana. Ti povem povsem enako, iste finte, samoprevare. Odločitvi ne sledi takojšnja akcija. In zanimivo, vračam se na forum.

Vedno bolj sem prepričan, osnova vsega je lenoba. Lažje je jokati in se smiliti, kot prenehati s kajenjem. Lažje je lagati, kot se pogledati v zrcalo. Enako je z delom, športom, starševstvom, ne nazadnje z odnosom. Lažje je gledati kretena kot iskati novega človeka.

Kar lepo štejeva dneve, a ne Gruber?

Sem mogu it sem gor preverit, koliko časa je. 8 let…

Kot bivši kadilec bom vedno doživljal neke trzljaje tiste zasvojenosti. Sicer bo to vedno redkeje, a nikoli ne bo povsem izginilo. Tko da nimaš kaj, živeti moraš polno življenje, da ti možgani ne begajo h bedarijam, kot so kajenje. Pa naj mi noben kadilec ne razlaga in laže (ker jaz njim ne lažem, nočem, da lažejo meni) o tem ni dileme: vsak kadilec si kot ideal samega sebe predstavlja nekoga, ki je nehal kaditi. Vsak kadilec ima v sebi to skrito željo in to je dejstvo in nihče ni zadovoljen s tem da pač kadi.

Sem pa malo računal glede kakih morebitnih krizic. Če pomisliš, tudi tisti, ki kadi, se vsake toliko pač znajde v situaciji, ko ne more pokaditi, ali je kje v takem prostoru, da kajenje ni dovoljeno, ali mu je užigalnik zalila voda pa je nekje na sprehodu daleč od ljudi, ali so mu cigareti nepričakovano zmanjkalo….tisoč razlogov je, ampak enkrat na vsake dni bo moral malo zdržati tudi tisti, ki bi z veseljem kadil. S tem hočem povedati, da tudi tisti, ki zavestno kadi vseeno tu pa tam doživi nepremostljivo krizico. No in takih nepremostljivih krizic ima nek kadilec bistveno več in so bistveno močnejše od tega, kar jaz doživljam zadnja leta. In isto je z ostalimi.

Kapo dol bema za toliko let brez cigareta!!
Komaj čakam, da se pridem tudi jaz malo pohvalit, recimo za 1 leto?! 🙂 mi še manka preceeej… Ampak, sem na poti!!
Srečno!

Čestitke vsem, ki ste prenehali in vztrajate!

Hvala tudi za vse vaše izkušnje, opise krizic in kriz in njihovim premagovanjem. S tem pomagate vsem, ki želijo prenehati ali že prenehujejo.

Želim vse dobro

Prav lep pozdrav in lep dan želim dr. Tomaž Čakš , dr. med.

New Report

Close