Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Zdravo življenje Kajenje obupen strah pred prenehanjem

obupen strah pred prenehanjem

Zdravo,

Grozno me je strah prenehat kadit. Probala sem samo enkrat in sem 6. dan spet prižgala. Ni bil problem v psihi, ampak se mi je tako zelo začelo vrtet in tak glavobol sem dobila, da sem mislila da bom umrla. Zato si zdej enostavno ne upam sploh probat, ampak prov vem da morm, ker sem že čisto preveč napsihirana glede zdravja, sem pa taprava strastna kadilka. Vsi pravijo, da nicorete pomagajo za odtegnitvene simptome, ampak nikjer še nisem vmes zasledila mojih težav…. Prosim vas za odgovor in pomoč. Hvala

Spoštovana!

Razumem strah, ki ga imate pred simptomi prenehanja kajenja. Vrtoglavica, glavobol, nespečnost in druge težave so seveda lahko prisotne.Ne smete se jih ustrašiti. So nekaj dokaj običajnega, ko začnemo odtegovati nikotin, na katerega se je organizem navadil. Verjamem, da ste sposobni premagati te težave. Ni pa lahko, kakor lahko preberete v izjavah na tem forumu. Lahko pa tudi preberete njihove uspehe. Predvsem je pomebno, da se psihično in fizično (telesna dejavnost) pripravite na prenehanje.Tudi če ne uspete v prvih poskusih, ni to nič tragičnega. vsak poizkus vzemite kot novo izkušnjo, da vidite, kje so težave in kaj morate storiti drugače. poleg nikotinskih pripravkov lahko dobite pri svojem zdravniku za pomoč pri umirjamnju abstinenčnih simptomov tudi preparat Champix, ki pa ga je dobro jemati pod kontrolo zdravnika. Predvsem pa se lotite spremembe načina življenja s telesno aktivnostjo in primernop prehrano. Slej kot prej vam bo uspelo. V to sem prepričan. Samo pogumno!

Prav lep pozdrav in lep dan želim dr. Tomaž Čakš , dr. med.

Mislite, da bi vrtoglavico in glavobol, (kot da bi mi možgani zatekali) omililo, da postopno zmanjšujem kajenje in si zadam rok kdaj preneham? Da telo najprej navadim na manj nikotina in potem neham? ker sicer bi mi bilo najlažje čisto odsekat… ma kej smisla v zmanjševanju cigaretne doze?

nova
Uredništvo priporoča

Kadilci prenehujejo na različne načine. Eden je ta, da prenehajo takoj, drugi pa tako, da zmanjšujejo število cigaret, si vse bolj omejujejo mesta, kjer bodo kadili in podobno. Vsekakor lahko poskusite tudi tako. Več nasvetov o takem načinu prenehanja lahko dobite v moji knjižici “Opustiti kajenje in zmagaj”, ki je v pdf. na tem forumu v rubriki literatura. Zelo pomembno je, da spoznate svoj način kajenja in si pripravite primeren načrt. Predvsem pa vztrajajte in bodite pogumni.

Prav lep pozdrav in lep dan želim dr. Tomaž Čakš , dr. med.

Jaz ti priporočam, da preberes knjigo Končno nekadilci – Alen Carr, meni je pomagala.

Drugace pa skoda, da nisi vzdrzala še tisti 6. dan… Jaz sem imela prvi teden željo, da sama sebi povzročim bolečino, da si odgriznem prst, da me boli prst in ne to, da nočem kaditi. Imela sem suha usta, grozno, še nikoli tako, pa vrtelo se mi je, roke so se mi tresle, kadila bi pa non stop, vsake 3 minute me je prijelo, da prižgem čik in trajalo je minuto, da se prepričam, da nočem. Skratka, prvi teden je bila moja največja nočna mora.
Edina stvar, ki me je takrat gor držala je bilo to, da če prižgem cigaret, bom morala spet vse od začetka in spet skozi ta prvi, drugi, tretji dan… In nisem prižgala.
Drugi teden je bilo že lažje, tretji teden je bilo že super – v tem tretjem tednu sem doživela hud stres (smrt bližnje osebe), takrat me je res prijelo, da prižgem cigaret, ampak se ni bilo težko upreti.
Zdaj, po dveh mesecih se počutim, kot da nikoli v življenju nisem kadila.

prpa,

vse kar navajate bi jaz umestila med odtegnitvene simptome. Tudi jaz sem imela vse možne simptome, sindrome 🙂 Sploh prvi, drugi teden. Se splača potrpeti veste, brez raznih obližkov, tablet pa bo bolje. Postopno odvajanje, zmanjševanje doze se meni zdi podobno iluziji. Pa te malo zanese, pa spet več pokadiš, jajcanje v glavnem. Jaz sem prenehala takoj, brez pripomočkov, brez pepelnikov okoli, brez kadilskih družb (na začetku), brez kavic (na začteku). Zagotavljam, da je bil edino ta poskus uspešen. Lp

Vprašala bi, ali lahko pride zelo močan glavobol od prenehanja kajenja in pljučnice ob enakem času , kajti sem nehala kaditi istočasno kot sem fasala plučnico in pri tem me zelo boli glava, mogoče antibiotiki? minilo je že 2 tedna.

Glavobol je lahko sicer tudi posledica prenehanja kajenja, vendar ima seveda lahko veliko vzrokov, tudi infekcijskih. Vsekakor svetujem, da se oglasite pri svojem zdravniku, da bosta poskušala opredeliti, kakšna je vrsta glavobola in najti možne vzroke. Najprej je potrebno izključiti vse drugo in če ne bo nič drugega lahko vzročnost iščemo tudi pri prenehanju kajenja.

Prav lep pozdrav in lep dan želim dr. Tomaž Čakš , dr. med.

New Report

Close