Najdi forum

Snuff tobak

Pozdravljeni,

imam vprašanje za vas dr. Čakš in sicer: pred kratkim sem nehal kaditi in to ne prvič, izbire niti nimam več, saj imam pri 30ih letih že lepo razrastlo KOPB z začetkom emfizema. Ke sem (bil) res strasten (bolje rečeno kronični) kadilec mi to predstavlja veliko težavo, ki pa si jo lajšam z njuhancem oz. snuff tobakom, seveda zgolj prehodno, toliko, da se navadim živeti brez cigaret.
Moje vprašanje je ali to vseeno kako vpliva na pljuča in na zdravje nasploh ter kako dolgo ga je kot berglo smiselno uporabljati?
Hvala za odgovor.

Spoštovani!

To, da se vam že razvija emfizem je prav gotovo alarm prve stopnje in upam, da se zares zavedate resnosti te bolezni. Zato zagotovo ne smete prižgati niti ene cigarete več. Njuhanec je lahko neka določena rešitev, ki vam bo morda pomagala na poti v nekajenje. Potrebno pa se je zavedati, da NE obstaja varen tobačni izdelek in da NE obstaja varen način rabe tobaka. V snuffu so tako nikotin kot katrani. Nikotin se absorbira skozi sluznico in vpliva na organizem enako kot pri kajenju, kancerogene snovi pa delujejo v tem primeru lokalno in močno povečajo nevarnost nastanka malignega obolenja nosu in žrela in ustne votline. Kljub vsemu bi bilo morda bolje poskusiti pri odvajanju od kajenja, če ne gre samo s spremembo načina življenja, raje s Champixom.
Navijam za vas, da boste popolnoma prekinili s tobakom in verjamem, da ste tega sposobni.

Prav lep pozdrav in lep dan želim dr. Tomaž Čakš , dr. med.

Najlepša hvala za vaš odgovor.

nova
Uredništvo priporoča

Hvala za hiter in izčrpen odgovor.

Hej Woland! Če bi bil tako prijazen in odgovoril kako to da imaš pri teh “rosnih” letih že tako diagnozo??? Koliko časa si kadil in koliko?

Mene je namreč tudi strah, da imam KOPB, kadim že 20 let cca 1 škatlo na dan.

Kmalu imam sicer pulmologa, pa vseeno…

Kakšni so prvi znaki (jaz imam živo rumen pljunek s črnimi pikicami in seveda kašelj)!

Joj Woland želim ti vse najboljše in eno veliko zmago v tvoji borbi!!!

Živjo Pika,

kakor mi je razložila moja pulmologinja, je vse skupaj gambling. Eni že pri mojih letih trpimo tako hude posledice medtem, ko drugi lahko kadijo 30 let pa imajo pol manj uničena pljuča, zakaj ne vem, tukaj je bolj kompetenten dr. Čakš.
Roko na srce pa pri meni niso bili aktualni samo cigareti ampak tudi trava katero sem kadil pomešano s tobakom, svinjarija pri tem je, da tukaj ni bilo nobenih filtrov in da se dim zadržuje v pljučih, prepričan sem, da je to znatno pripomoglo k tako hitremu razvoju te – kot pravijo – zahrbtne bolezni.
Kakorkoli, zdaj ne kadim že 12 dni – ničesar in trdno sem odločen, da vztrajam, razlika v dihanju je OČITNA, ampak res očitna, pljuča se čistijo in kakšna svinjarija prihaja ven – o tem raje nebi, skratka priporočam. Pulmologinja mi je rekla, da če ne bom nikoli več kadil ne bi smeglo bit kakšnih hujših problemov, če pa bi tako naprej nadaljeval…v roku 4 ali 5 let nahrbtnik s kisikom.
Hvala nebi, ni vredno.
Upam, da si zadovoljna z odgovorom, lp W.

Aja, pa tudi snuffa ne uporabljam več, strup v drugi obliki, pojdite na youtube, fuj in pa hvala za dobronamrene želje, lp.

živjo mene pa zanima kje se da sploh kupiti ta snuff tobak

Spoštovani, bojim se, da ste to vprašanje naslovili na napačen naslov. Vsekakor pa vam lahko povem, da je ta tobačni izdelek v Sloveniji prepovedano prodajati. Ima pa zagotovo zelo negativne učinke na zdravje, saj povzroča draženje sluznice nosu in žrela in zelo pogosto se razvije rak v teh predelih. Zatorej absolutno odsvetujem njegovo uporabo.

Prav lep pozdrav in lep dan želim dr. Tomaž Čakš , dr. med.

New Report

Close