Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Zdravo življenje Kajenje kako premagati tisto krizo ?

kako premagati tisto krizo ?

lep pozdrav sem nova na forum in vas lepo pozdravljam in srečno v novem letu vam želim!

30.12.2008 sem zbolela za gripo in bronhitis tako da 31.12. sem zjutraj že kadila ob kavici potem mi ni več zapasal cigaret ležala sem 4 dni danes sem pa zdrava no nimam več vročine ne ležim več pa tudi ne kadim več,me je pa strah da ne bi spet začela vas vprašam kako ste dali tisto krizo čez?kadila sem 10 let stara sem pa 30 in sem zelo velik zapravljala za ta strup bi bila vesela da nikol več ne bi mi zapasale cigarete

Vztrajnost zelo pomaga. V stanovanju ne smeš imeti vžigalnika in cigaret, nabavi si žvečilne gumije ter veliko sadja. Dokler traja kriza se je potrebno intenzivno ukvarjati z drugimi stvarmi (tek, nakupovanje, pospravljanje…..)

Preberi kakšno motivacijsko knjigo, zadaj si različne cilje.

Najhujša kriza ponavadi mine v mesecu dni, potem je vsak dan lažje. Sama ne kadim že 7 mesecev (15 let kajenja po slabo škatlico na dan)

pupa hvala za tvoje mnenje ene par dni res vsega jem sadje,čigumi bombonov berem veliko klepetam na msn sam da ne mislim na cigaret,včeraj grem na večerjo v eno gostilno z mojem in potem grem lepo na wc in najdem na wc cigaret na škatli od toaletnega papirja in sem si mislila kako glih zdej hudiček se vmeša in tako sem imela včeraj prav fejst krizo samo nisem kadila sem bla zelo zelo trmasta ker če ne bi vidla cigaret verjetno niti ne bi me matralo

nova
Uredništvo priporoča

misakk cestitam, da ste se odlocili prenehati kaditi. Sam sem kadil vec kot 30 let najmanj skatlico dnevno in sem prenehal cez noc brez tezav. Sedaj sem ze nekaj let brez cigarete. Ko je bila kriza in sedaj, ko pride zelja po cigaretu, pomislim na to, kako lepo je biti svoboden :)))

Pomagam tudi s hipnozo, ce zelite.

Lep pozdrav

Takšne situacije (Wc….) niso v pomoč, glej na njih kot preizkušnjo. Tudi sama sem pri gledanju Tv (okoli novega leta) ugotovila, da v fimih veliko kadijo…ne bom ti povedala kako mi je dišalo. Pa nisem prižgala.

Če vztrajaš (ali ostaneš trmast) pač zmagaš.

Lp, Pupa

danes je 21 dan brez cigaret

Zgolj v spodbudo!

Meni je bilo prvih 21 dni najtežje. Potem, ko premagaš telesno odvisnost je pač lažje.

Danes je težko zgolj ob zelo strsnih situacijah.

jaz sem danes desti dan brez cigarete.nobene panike,nervoze….ničesar.vse je ok le jutranja kava ima tako čuden okus.

Jaz sem prenehal 17.12.2008 prej sem pa kadil 14 let zadnje štiri pet let po 30 do 40 cigaret na dan večkrat sem poskusil prenehati pa nisem zdržal več kot deset dni zdaj pa kar nekako gre mam pa probleme z apetitiom tko da sem šel na shujševalno pa izogibam se raznim kavicam in alkoholu. Pomoje je tuki pomemben cilj prenehanja se pravi da se vprašaš kaj pridobiš če boš nehal in to si vbijaš v glavo vsak dan posebaj meni to pomaga.

Oj!!

Tudi js se borim z prenehanjem kajenja.
Kadila sem po 5 cigaret na dan pa mi kar uspeva da sem brez. Volja Volja

Pet ni nič.Jaz jih pet pokadim zjutraj pri kavi.Groza.Ne morem in ne morem nehati.Kadim že 20 let in to škatlo in pol na dan.Rda bi nehala,a mi ne gre.

zanima me kako naj premagam krizo?
pred tednom sem zmanjšala kajenje s škatle na dan na tri cigarete.
kako naj čisto preneham?????????

Spoštovana!

Že to, da ste zmanjšala samo na tri cigarete je velik uspeh. Čestitam. vsekakor bi bilo bolje, če ne bi prižgala nobene več. Poskusite, morda vam uspe. Če ne bo v prvem poizkusu, bo pa v katerem od naslednjih. Predvsem ne obupat. Verjamem, da ste sposobni. Predvsem se odločite in vse kar vas spomni na cigareto odstranite iz svoje okolice (poleg cigaretnih škatljic tudi vžigalnike, pepelnike in drugo). Kadar vas zagrabi, da bi enega prižgali, pojdite ven iz prostorov, kjer ste ponavadi kadili. Pojdite teč, na sprehod ali samo pohajkovati po trgovinah. Karkoli, da vas bo zamotilo. Predvsem pa zdržite in mi držimo pesti za vas.

Prav lep pozdrav in lep dan želim dr. Tomaž Čakš , dr. med.

Maya, jaz imam danes prvi dan (17 ur), pa tudi sem že večkrat probala, vedno pa sem probala tako kot ti – zmanjševati. Pa ti povem, da je bolje ne kaditi, kot pa zmanjševati. o.k., imam šele prvi dan, a vem, kako je bilo prejšnjič, ko sem si pustila 3 cigarete na dan, pol pa samo to čakaš..Nazadnje pa zvečuješ ali pa ti uide z nadzora (dons bom 4, pa bom jutri 2.. bla, bla) Če pa veš, da ne smeš, pa ne čakaš ničesar, ampak poskušaš se upreti na vse kriplje.. Drugič probavam skupaj z Nikorette, čeprav pravijo, da to ni nič, a brez tega ne bi zdržala – se mi zdi. Do sedaj sem požvečila 3, poskušam čimmanj, imam tudi najlažje (2 mg).Nekdo je rekel, da smo kadilci odvisni kot narkomani, da smo vsi đankiji.. Tu sem se zamislila..Tako nagnusno mi je, ko vidiš človeka, ki si iglo zabode v žilo..A očitno jaz kot kadilka počnem telesu podobno.. brrr..

oj alek, upam da se drzis in se boris 🙂 Meni je prvic sicer z zmanjsevanjem tudi ratalo, vendar je res da se zjutraj zbudis in pomislis kje je soncni zahod ko bos lahko tisti dan enega prizgal, skratka je kar mucno to z zmanjsevanjem… Zdaj drugic sem pa bil zmeren uporabnik nikoret (4mg, 2mg so mi bile presvoh pa nisem bil ne vem kako hud kadilec) in se je kar obneslo… Se mi pa zdi da si mora vsak ali pred tem ko neha ali pa v zacetnih fazah ko ne kadi vec razcistiti v glavi zakaj ne kadi vec. Jaz sem se malo zamislil in pomislil, na sluzbo ki jo imam, na stanovanje ki ga imam, na druzino ki jo imam, na zdravje ki je zaenkrat bp in na zdravje ki ob nadaljnem kajenju definitivno ne bo bp, na ljudi ki pri 30 zbolijo in umrejo za rakom, na hendikepirane, na otroke na pediatriji, na statisticna dejstva ki povezujejo kajenje in raka + ostale bolezni, na 3/4 sveta ki nima tega kar imam jaz, na to da ce nadaljujem s kajenjem morda ne bom docakal vnukov, da je pol afrike lacne in zejne, da je slovenija oaza miru in precudovite narave, da so se vedno vojne, da se ljudje se vedno koljejo med seboj, da je clovek na splosno leno, neumno in sebicno bitje, da sem odrasel, in na vse podobne stvari, ki so mi pomagale da sem si od prvega dne brez cigareta lahko cim veckrat na dan rekel – PA DAJ NEHAJ SAM SEBE DRKATI V GLAVO IN NITI POMISLI VEC NE NA KAJENJE!!! Ze tako je dosti sranja ne tem svetu, nic mi ne manjka in jaz se vseeno nacrtno ubijam s temi ciki… No pa je pomagalo in zaenkrat se pomaga… Aja pa fajn je da obrnete list (ce tega se niste naredili) in da se ne lazete vec – ne sebi ne drugim – skratka iskrenost do vsega v tem lajfu je ena glavnih stvari da boste in bomo srecnejsi 🙂 drzte se in ne se zajebavat 🙂 drzim pesti

anzze99 ti si pa faca sm se prov nasmejal temu tvojmu postu pa še lažje mi je sicer ne kadim 5 mesecev ampak krize se še pojavljajo.

Jz sm šele na začetku. Ne kadim okoli dva tedna. Zaenkrat se kar držim, ob večjih krizah stisnem zobe, ter čakam da mine. Ker takrat mi ne pomaga niti to, da se družim, niti to da sem v naravi, popolnoma nič, razen tega, da zdržim. Catch je sam v tem, da na cigarete niti ne študiram, hudič je le takrat k pridejo občasne orenk krize, tudi zaradi stresnih situacij…
Vsem želim veliko motivacije, ter želje po uspehu. 5ra

pozdravljeni!
jaz bom takole povedal nobeni obliži,čigumiji ali zmanševanje ne pomaga da bi prenehali s kajenjem,jaz sem sedaj poskusil v tretje,prej prvič sem zdržal le 3 dni(žalostno),drugič sem si pomagal z nicorette čigumiju vam povem da je še slabše ker itak v telo dobivaš nikotn zdržal komaj 2 dni,zdaj tretjič si pomagam s sadjem,pitju čaja,tek,telovadba in povem da je mnogo mnogo lažje,kot pa da bi si pomagal s temi nikotinskimi zdravili to je stran vržen denar!! vsekakor se da prenehati vse je v glavi!

lp pzdravljeni sm str 31let kadim že 14let od 1 do 2 škatici na dan sm lani januarja pusto kajenje za dobrih dvajest dni in potem smo šli na dopus je biu zastoj na cesti enih pet ur smo se vozili u prvi brzini in sam začno nazaj eno po eno palit zdaj paje situacija bol resna in mislim dase za res moram lotit delela glede prenehanja kajenja ker su mi ugotovili zdravniki da mam drugo stupnj pušačke asme KOPB 2 SOPNJE

zato vas prose za pravi nasve kao to nej nardim

hvala v naprej

Spoštovani!

To, da so vam že tako zgodaj pri starosti 31 let ugotovili KOPB je zagotovo alarmantno. Zelo pomembno je za vas, da prenehate s kajenjem in to vam je skoraj gotovo svetoval tudi vaš zdravnik. Zavedam se, kako težko je to storiti. Predlagam vam, da pogledate izkušnje tistih, ki so prenehali in so to opisali na tem forumu. Veliko koristnih nasvetov boste našli. Morali pa si jih boste prilagoditi sebi in svojemu načinu kajenja. Prepričan sem, da boste zmogli, samo odločiti se morate, potem pa spremeniti ne samo to svojo dvisnost, ampak način življenja v celoti. Pri tem sta izjemno pomembna telesna aktivnost in zdrava prehrana. Verjamem, da ste to sposobni narediti in zaupam v vas. Vztrajajte in držal bom pesti za vas.

Prav lep pozdrav in lep dan želim dr. Tomaž Čakš , dr. med.

New Report

Close