Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Zdravo življenje Kajenje Kako ste nehali kaditi?

Kako ste nehali kaditi?

Tisti, ki vam je uspelo prenehati s kajenjem, me zanima, kako ste nehali, s kašno metodo, sredstvi… Je morda kdo preizkusil tablete Champix in kako so se obnesle?

Prvič prenehala z lasersko akupunkturo. Nisem kadila 11 let in potem čisto po trapariji spet začela. Zdaj po enem letu probam spet nehat. reprosto sem nekaj dni zmanjševala, potem nisem kupila več cigaret. Danes je 3. dan ko ne kadim. Vse ok, samo po hrani segam prepogosto in o tem se je “razgovorila” že tudi tehtnica. Da malo omilim posledice, grem na klasično akupunkturo.
Nisem verjela, in sem si mislila svoje, ko so mi modrovali ” vse je v glavi”…………………….ampak je res…………..

Kakšna akupunktura je to? Oziroma bolje, kje se ta reč dogaja. Jaz sem že en mesec na dveh škatlicah na dan in zadeva postaja neznosna.

_________________________________________________ http://monoblog.over.net/zogca/ Včasih pekel, včasih sanje …
nova
Uredništvo priporoča

Preprosto. Čez noč. KO sem imel še en cigaret v škatli sem si rekel, tako, tega še pokadim pa nikol več. Od tega je že minilo par let, pa še nisem nobenga pokadil. In me tudi ne moti , če kdo kadi v moji družbi. Nimam nobenih ‘luštov’ po domače. Tako kot pravi moja predhodnica, enostavno moraš razčistit v glavi pa gre.

p.s Pred tem sem kadil več kot 15 let.

---------------------------------------- Novi štajerski pregovor: Kjer je dim, tam je tudi radar

Kolega je vsake toliko časa ´nehal´ kaditi, pa spet začel,…

Potem so mu pa nekega dne postavili diagnozo ploščatocelični karcinom jezika, reaktivne so bile že tudi vratne bezgavke. Z ženo sta nehala kaditi isti trenutek. Odrezali so mu jezik, velik del, za plastiko ni primeren kandidat. Na začetku ne more sam jesti, niti piti. Govoril ne bo nikoli več. Star je 35 let in ima dva mala sinka.

In, ja. Ta vrsta raka je daleč najpogostejša pri kadilcih.

Odgovor je na dlani…

On jo je verjetno še poceni odnesel…

Midva s partnerjem sva nehala čez noč. Oba sva bila strastna kadilca – skupaj sva pokadila cca 3 škatle na dan.
Pri odvajanju je potrebna le močna volja. Sama nisem potrebovala nobenih nadomestkov, partner pa je imel hudo krizo in si je prvih 14 dni lajšal z nikotinskimi žvečilkami in obliži.
Po letu in pol je želja po kajenju končno usahnila.

Midva z možem sva prenehala tako, da sva se odločila (pa ne skupaj, ene 2-3 leti razmika). Nobenih žvečilnih, tablet, hipnoze, akupunkture … Je pa on prej kadil kakih 20 let, jaz pa 7.

Kake 2 meseca je bilo težko (naju je mikalo, da bi kakega prižgala), potem pa kar pozabiš.

V resnici sploh ti tako težko, če le zares hočeš.

če nimaš volje ti ne bodo pomagale nobene metode.
Drugače sem pokadila 2-3 škatle na dan,prenehala čez noč

Čez noč.Deset minut do polnoči sem prižgala zadnji cigaret,potem pa sem zalepila še skoraj celo škatlico in nikoli več pokadila cigareta.Razen v sanjah.Od tega je minilo že deset let.

Nehala maja 2006 s pomočjo zybana, takrat champixa po moje še ni bilo. Prej sem že poizkusila z obliži in žvečilnimi, pa mi ni uspelo. Ja, in sem vesela, da sem po tridesetih letih nehala, čeprav 30 let prepozno.
Mož je nekajkrat nehal po par let in iz tega sklepam, da nekateri veliko lažje nehajo.

partner je nehal čez noč.. ko je prišel proti večeru iz službe je ugotovil da je pozabil kupiti cigarete in ima samo enega še v škatli.. tako da je zadnjega pokadil okrog osmih zvečer (običajno okrog polnoči), zjutraj, ko je vstal ni bilo nobene cigarete za skadit in tako je potem nehal.. si je mislil, da glede na to, da že več kot 12 ur ni cigarete prižgal potem lahko poskusi nehat :)))
prve 3 dni je blo muuuka, potem je pa nekaj tednov praktično vsako noč sanjal kako kadi..je blo težko ampak je vztrajal.. po pol leta ga je želja minila.
držim pesti, da ga ne bo še kdaj premamlo :))

Oba čez noč, on že pred mano, jaz kasneje. Sma bila strastna kadilca veliko let, predolgo. Sicer pa sem jaz brezveze po porodu in dojenju sploh začela. Saj ni težko nehati, težko je potem pri tej odločitvi vztrajati. 🙂

Moj zdaj ne kadi že dobro leto, in ni imel kakšnih težav, se je takoj v šport vrgel, kar ful pomaga. Jaz sem bolj “trpela” prva dva meseca, se pa ta želja po cigaretu čez čas precej manj pojavlja in hitreje preide. Meni je še vedno najtežje včasih zjutraj ob kavi, ooo, kar voham zraven čik.

Je pa življenje brez cigarete res vredno tega truda in “mučnega odrekanja”, sploh ni primerjave. Ker sem kadila že od najstniških let, dejansko sploh nisem vedela kako je živeti brez cigarete. Definitivno naložba, ki se splača.

_______________________________ "Umazanija z rok se lahko umije, z duše pa nikdar." - N. S. Hruščov

Ja, povejte recept, da se ga tudi jst lotim:(:(

Madona, zdej boste s tem prenehanjem se mene okuzile…

Do zdaj sem bila trdno prepricana, da ne neham za nic na svetu (razen ce zanosim), zdaj sem pa ze zacela razmisljat o prenehanju. Ah, nisem karkter, se kar obracam po vetru…

Ni pomembno biti popoln, pomembno je biti popolnoma to kar si.

Jaz sem imela januarja že 21 let, kar si nisem prižgala cigarete, čeprav sem bila strastna kadilka. Res je bilo težko nehat, pa tudi zelo rada sem kadila. Vendar sem se zavedala, da si delam škodo in da sem dolžna sebi in otrokom, da razčistim s tem zastrupljanjem. Kadar se spomnim na to, kakšna kadilka sem bila, se zahvalim bogu, da mi je uspelo in nato sem zelo ponosna.

Tudi vsem vam, ki si želite nehat želim veliko moči in volje in ne pozabite vse je v glavi. Vedno tudi rečem, če je uspelo meni, potem lahko vsakemu!!!

Smokvina: Kakšne simptome je imel kolega, ki so mu našli rak na jeziku oz. grlu? Kako je ugotovil, da ga ima – to mislim?

Jaz sem izbral način cold turkey (čez noč) pa še en video na youtube sem pogledal in mi je ful pomagal preobrnit razmišljanje v glavi.

Z Nicorette obliži (ampak le za “light” podporo). Pri meni je bil največji adut, da sem si zaupala, da sem sebi držala besedo, da ne bom več prižgala. Pa tudi otrokom sem obljubila, da bom prenehala.
Bila sem enostavno odločena v svojo odločitev. In ni mi žal.

19.07.2008 pa bo eno leto od zadnje cigarete.

Lep pozdrav ********************************************** Če želite, da bi bili vaši otroci bistri jim pripovedujte pravljice. Če želite, da bi bili še bistrejši, jim pripovedujte še več pravljic. Albert Einstein

Sama sem nehala že pred 12 leti,ker sem bila med zadnjimi na firmi, ki so kadile, pa sem si rekla: a vse druge imajo ja… nehat,samo jaz ne? In je prišel 6.3.1996,ko sem nehala.Brez kriz.. samo klik v glavi.Moj dragi si je pomagal z hipnozo (Poreč-dr.Rauch).Že tri leta in pol ne kadi.Življenje brez cigarete je prekrasno.

o prenehanju kajenja sem razmišljala kak mesec in neko sredo sem pojedla fantastično kosilo, šla na balkon, pokadila dve cigareti in nato vrgla s smeti skoraj polno škatlico cigaret ter vse pepelnike. Pred tem nikoli nisem razmišljala, da bi prenehala kaditi. Enostavno sem se odločila in prenehala. Od tedaj nisem imela nikakršne krize, razen tretji dan. Vse je samo v glavi.

New Report

Close