Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Zdravo življenje Kajenje Jezen sem nase …

Jezen sem nase …

Lep pozdrav.
Po 20 letih kajenja sem pred tremi leti prenehal.
Enostavno sem se odločil in prenehal.Torej brez raznih terapij oz. zdravil ipd.(ker sem pač mnenja, da če se ne odločiš sam, se tudi drugi namesto tebe ne more, pa naj bo to zdravnik,hipnotizer ali pa kemija)
Ni bilo nikakršnih stresov in debeljenja (saj imam itak čez 90 kg).
Po sedmih mesecih (nekako ko smo prišli iz dopusta) sem šel kupit cigarete in zopet pričel z kajenjem.(res da je ob prihodu domov prišlo do lažje neprijetne situacije, ki pa skoraj nebi smela biti razlog za ponovno kajenje)
Pa tako super je bilo, ko sem prenehal.

Kje so tiste stezice.......

Spoštovani!

Če je enkrat uspelo, ni razloga, da ne bi še enkrat. Sami se sedaj že dobro poznate in veste, kje so pasti in nevarnosti, da bi vzdrževal kajenje ali zapadel v ponovitev. Vsak nov poskus je novo spoznanje in naslednjič je vedno lažje se upreti skušnjavi. Torej le poskusite ponovno. Ni razloga, da Vam ne bi bilo zopet lepo brez cigarete. Le pogum!

Prav lep pozdrav in lep dan želim dr. Tomaž Čakš , dr. med.

Sem vas pa prehitel z odgovorom, saj od 5.5.07 zopet ne kadim.(seveda hvala za vaš odgovor)
Je pa sedaj kar nekoliko težje kot prvič, ko sem prenehal.(najbrže za to, ker sem takrat imel tudi shujševalno kuro ob enem in sem bolj na hrano mislil)
Sem se pa zopet kar malo nepripravljen lotil prenehanja tako da me “nikotin” zopet skuša z vprašanji, kot so:
– kaj se pa greš, a ni bilo luštn, ko si enga…
– a vidiš, ko se sedaj nimaš kam dat (v službi npr.), ko ne ….
Pa še na razne načine me hoče nekaj prepričevat.
Ali je kakšna literatura z odgovori na vprašanja ki se pojavljajo, ko že prenehaš.(NE NASVETI, KAKO PRENEHATI).
Pa še ena za nekadilce skoraj neverjetna izkušnja: Po treh dneh, ko sem prenehal, sem šel malo na kolo (delam okoli 2000km letno) in je bila v torbici pod zicem ena škatla cigaret (za vsak slučaj izgleda).Uspelo mi jo je vreči v smeti, čeprav je bila težka 100kg (hehe).

Kje so tiste stezice.......
nova
Uredništvo priporoča

Čestitam, še posebej za moč, ki ste jo zbrali, da ste odvrgli “100 kg” škatlico.
Žal Vam glede literature, o kateri sprašujete, ne morem pomagati, ker ne vem, da bi obstajala.
Lahko pa vprašanja, ki se Vam porajajo pošljete tudi na to stran in Vam bom poskušal odgovoriti, lahko pa tudi kdo od tistih, ki jih je že uspešno razrešil.
Kakorkoli, držimo pesti, da bo šlo tako naprej, kot ste zastavili.

Prav lep pozdrav in lep dan želim dr. Tomaž Čakš , dr. med.

Evo, sedajle je že en mesec ampak je led tako tanek vse skozi, da najbrže ne bo šlo.Upam, da bom še “nesmrdeč” dočakal vaš nasvet.Res bi rad nehal (že zaradi vzgleda mojemu sinu), ampak bo najbrže tudi tokrat šlo v vodo.

Kje so tiste stezice.......

Spoštovani!

Žal mi je, da se oglašam po tako dolgem času in vendar upam, da ste kljub tankemu ledu, po katerem ste hodili, zdržali. Vendar tudi če vam ni uspelo, sem prepričan, da boste enkrat dokončno uspeli, samo ne igubite volje in upanja, mi vsi pa bomo držali pesti za vas.

Prav lep pozdrav in lep dan želim dr. Tomaž Čakš , dr. med.

No takole. Pa sem se spet odločil. Tokrat s pomočjo delavnice Da, opuščam kajenje. Naj povem, da je delavnica dobra vzpodbuda in podpora pri tej odločitvi.
Za enkrat smo doma podpisali pogodbo za en teden?

Kje so tiste stezice.......

Čestitam in želim uspešno nadaljevanje. Držim pesti za Vas!

Prav lep pozdrav in lep dan želim dr. Tomaž Čakš , dr. med.

Takole.Včeraj smo proslavili tri mesece brez cigarete.
Malo heca: Še dobro, da obstajajo sanje,da takrat kakšnega prižgem …..

Kje so tiste stezice.......

Živjo, hondas!
Se to dogaja tudi tebi? Mislim na kajenje v sanjah. Sama ne kadim od 10. oktobra, torej 4 mesece in pol in zelo pogosto se mi sanja, da spet kadim. Ob teh sanjah imam vedno nelagoden občutek, da mi ni uspelo in da sem podlegla skušnjavi in vedno si prav oddahnem, ko ugotovim, da so bile le sanje.

Nikoli ti niso dane sanje, ne da bi ti bila dana tudi možnost, da jih uresničiš.

Kar dostikrat sanjam, ja.Če bodo samo sanje, bo OK. Je pa res zoprn občutek in še eden od načinov, na katere nas “NIKO” skuša prelisičiti.

Kje so tiste stezice.......

Haha, pa sem mislila, da se to dogaja samo meni.

Nikoli ti niso dane sanje, ne da bi ti bila dana tudi možnost, da jih uresničiš.

Takole.
Danes so štirje meseci brez cigaret.
Moram pa reči, da me okoli 14 dni kar precej matra.Morda za to, ker sem se podal še v eno borbo.
Proti kilam, ki sem jih pridelal 6 v 4 mesecih (sedaj 102kg).
Zopet so varijante: Pa kaj, pa dej si vsaj to privošči, ipd.Pa glej, še zredil si se ipd.
Res je kriza………

Kje so tiste stezice.......

Uff, the best.Kriza minila.

Kje so tiste stezice.......

O, gre pa čas kar hitro naprej…Je že 11 mesecev brez cigaret.Kile:103kg
Kolo:2500km…..

Kje so tiste stezice.......

Čestitam.

Lep pozdrav

Uff, leto pa 4 meseci brez. Se moram kar malo pohvaliti…

Kje so tiste stezice.......

Še malo pa bom tudi jaz slavila 1 leto. Kako hitro je leto na naokrog.

Hondas HVALIT se je potrebno vsak dan, ne samo za obletnice:))))

Iz srca čestitam,

vaša pupa

Meni pa je danes 4 mesec brez, počutim se odlično in me prav nič ne mika, da prižgem. No ja, eno 2x me je pa res zamikalo… a je šlo….

Smo pa, kaj. Samo ko kaj rabimo, pridemu tule. Evo. Kmalo bo 2 leti in pol brez. Superca!

Kje so tiste stezice.......

New Report

Close