Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Zdravo življenje Kajenje Bojim se, da bom postal kadilec

Bojim se, da bom postal kadilec

Pozdravljeni,

Sem fant, star okoli 20 let. Cigaret v najstniških letih nisem kadil nikoli in vedno sem bil proti kajenju. Še danes sem.

Toda skrbi me, da v zadnjih treh letih občasno v določeni družbi kadilcev popustim za eno cigareto. To se sicer zgodi redko… okoli 3x na leto. Toda skrbi me, ker je ob takih priložnostih iz ene cigarete nastalo 5 cigaret.

Če sem iskren sam občutek pri kajenju ni ne prijeten niti nikoli nisem čutil nikotina… oz. kadim zaradi vzdušja. Naslednji dan me boli grlo, mi je slabo, cigaretnega dim mi še vedno smrdi…

Ampak bojim se podzavesti. Bojim se, da bi nezavedno postal kadilec ali v najslabšem primeru odvisnik od cigaret. Je strah upravičen? Je imel kdo podoben problem?

Lp!

Spoštovani!

To, kar opisujete, seveda lahko vodi tudi v stalno kajenje. Prav družba in “socialno kajenje” je najpogostejša pot k odvisnosti. Sedaj še niste odvisni, ste pa že povezali kajenje z nečim prijetnim, to je druženje s prijatelji in zabava. Seveda vam svetujem, da ne prižgete nobene cigarete več, spomnite se vseh neprijetnosti, ki jih imate naslednji dan. Zavedam se, da vas prijatelji silijo, vendar je pomembno reči “ne” in se zabavati tudi brez tobaka. To so sposobne narediti močne osebnosti in prepričam sem, da vi sodite med nje. Torej le pogumno ostanite nekadilec!!!

Prav lep pozdrav in lep dan želim dr. Tomaž Čakš , dr. med.

New Report

Close