Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Zdravo življenje Kajenje Koliko nas je v letu 2018

Koliko nas je v letu 2018

Pozdravljeni,
da vidim koliko nas je na forumih ‘ta frišnih’ nekadilcev.
Malo za vpodbudo nam in tistim, ki se odločajo nikoli več prižgat cigarete.
Pri meni danes teče mesec dni od ne kajenja. Pokadila sem okoli 15 cigaret na dan, včasih tudi več. Kadila okoli 20 let. (Ko na to pomislim, 20 let, se zgrozim, o moj bog.)
Prenehala sem samo med nosečnostjo in po bedariji spet začela.

Zadnje čase pa sem se kot kadilka počutila že tak antipatično do sebe, da sem se v mislih pripravljala na nekajenje že nekaj časa.

Pride kriza, ne kriza, veselje, žalost, ponos, potem spet, da je vse brezveze brez cigaret, JA, z vsem se ubadam.
Razen, prebava normalo kot prej, tudi z nespečnostjo nimam težav, morda v prvih dneh malenkost potne roke in to je to.
Upam, da kakšne večje krize ne bo v naslednjih mesecih.

Včasih se v kakšnih določenih stvareh ne vidim brez cigarete, vendar sem si v glavo vtepla naslednje.

-zdravje je največ
-juhu kakšne lepe zobe bom imela
-eni so še hujši odvisniki pa jim je uspelo
-ni samo enega cigareta
-kakšni vzgled bom svojim otrokom
-več kondicije, lepša koža, …ne smrdim,

Še kakšnega motivacijskega bom zelo vesela.
Gremo dalje vztrajat.

Ta forum mi je v veliko pomoč, da preberem moje predhodnike in verjetno ni posta, ki ga nisem prebrala.

No in je minilo 5 mesecev od zadnje pokajene cigarete.
Še vztrajam in je na trenutke zelo težko. Sploh vmes je bil december in novo leto, prazniki in ja ni lahko.
Še vedno pa po petih mesecih non stop mislim na cigarete in želja še kar noče in noče vgasnit.
Kako dolgo traja ta želja? Kdaj nehaš mislit na cigarete?

Najprej čestitke, da vztrajate!!! Za to je potrebmno zares veliko moči. Prepričan sem, da zmorete še naprej, kljub prisotni želji. Ta želja žal pri določenih res traja nekoliko dlje in še pogosteje je to pri ženskah.
Načeloma govorimo, da je nekdo “bivši kadilec” po približno enem letu vztrajanja. Prepričan sem, da vam lahko uspe. Počasi bo želja vse manjša, je pa verjetno, da povsem ugasnila ne bo in se bo še občasno pojavljala.Takšne krize je potrebno premagati! Takrat si pomagajte predvsem s telesno aktivnostjo in se zamotite s čemerkoli. Res je, da so različni prazniki in druženja nevarni. Bodite pripravljeni na to in zdržite.

Menim, da lahko zdržite in držim pesti za vas!!!

Prav lep pozdrav in lep dan želim dr. Tomaž Čakš , dr. med.
nova
Uredništvo priporoča

No, in je eno leto minilo od kajenja.
Občutki so super in nasploh sem vesela, da sem vzdržala.
Pridobila sem 4 kg, ampak zelo ponosna na sebe, počutje je odlično,…res si drug človek, ko ne kadiš.

Vendar glava,…ta pa je od hudiča.
V bistvu še sedaj mislim na cigaret, še zdaj si predstavljam trenutke, ko bi kadila.

Vendar jaz vztrajam,…vztrajam in vztrajam.

Torej, če je kdo, ki se še bori,…obilo uspeha in gremo dalje vztrajat. Se splača. Za nas same.

Zares velike čestitke, da tako vztrajate. Če ste do sedaj, sem prepričan, da lahko tudi naprej. Ne pustite se zapeljati “hudičku” v svoji glavi in ga kar uspešno preganjajte.

Zelo sem vesel za vas. Nikakor pa ne smete prižgati NITI ENE cigarete več. Vztrajajte in jaz držim pesti za vas. Ob skušnjavah si takoj najdite nekaj drugega – telesna aktivnost ali kaj drugega, kar vas veseli. In pomislite, kako težko ste to dosegli in škoda bi bilo ves ta trud zavreči. Tiste 4 kg pa so zagotovo zelo malo in so povsem neškodljivi.

So še takšni, ki se borijo in to zelo uspešno, tako kot vi!!!

Prav lep pozdrav in lep dan želim dr. Tomaž Čakš , dr. med.

New Report

Close