Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Zdravo življenje Kajenje Prenehanje kajenja in tesnoba

Prenehanje kajenja in tesnoba

Lep pozdrav. Veliko sem prebiral v tej temi preden sem se odločil da tudi jaz preneham z kajenjem po 20 letih.
Ne kadim 2 meseca ;prvi tedni so bili proti pričakovanju nisem imel težav z potrebo po kajenju.Odločil sem se da bom za ta denar, ki sem ga pokadil raje vložil v sebe, šel sem zobozdravniku si popravil zobe, dlesni so zdaj že vidno lepše,z športom se ukvarjam že od prej, tako da z kilogrami ni težav, denar sem še vložil v mojo največjo željo iz otroštva in to je pes, ki mi bo dal še večjega zagona in me že zdaj osrečuje, čeprav ga imamo šele 2dni.
Imam pa vseeno težavo in sicer se še neznam dobro spopadat z stresom, zadnje dni ko smo začeli razmišljati o psu imam občutek tesnobe, ki se vleče že zadnje 14 dni, imam kepo v želodcu,ne cel dan vendar je prisotno predvsem v službi pa tudi doma. Zanima me ali je lahko to od prenehanja kajenja, potrebne po cigaretih ni. Hvala za spodbudne besede

Spoštovani!

Najprej iskrene čestitke za prenehanje. sami ste našteli kar nekaj prednosti, ki jih sedaj opažate. Mislim, da ste zastavili zelo dobro!!!
Glede tesnobe je tako, da je ta pogosto spremljevalka prenehanja kajenja in verjetno boste nekaj več časa potrebovali, da jo premagate. Tukaj vam zagotovo lahko zelo veliko pomagata vaša nova pridobitev, to je kuža in pa ukvarjanje s športom. Kadarkoli boste, če je seveda le mogoče, v takšni situaciji, poskusite vstati, narediti nekaj vaj, poskusite z tehnikami za relaksacijo, umirjenim dihanjem in podobno. Lahko si pomagate tudi z rastlinskimi pripomočki (bezgov ali hmeljev čaj, persen ipd.), odsvetujem pa kakršnakoli pomirjevala, dokler se le da in ni prehudo. Kava in pravi čaj bi bilo dobro, da ju v tem času ne konzumirate, ker lahko povzročata preveliko ekscitacijo.

V vsakem primeru menim, da ste na pravi poti in da boste zmogli. Glavne svari ste že opravili!!! sedaj samo še vztrajajte in prepričan sem, da vam bo uspelo in držim pesti za vas.

Prav lep pozdrav in lep dan želim dr. Tomaž Čakš , dr. med.

Hvala lepa še enkrat za vzpodbudne besede, bom vztrajal še naprej. Ni predaje ni umika. Lep pozdrav

New Report

Close