Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Zdravo življenje Kajenje Prenehanje kajenja in napihnjenost

Prenehanje kajenja in napihnjenost

Prenehanala sem kaditi pred cca 2 mesecoma. Od samega začetka imam velike težave z napihnjenostjo trebuha in zelo motečimi vetrovi. Veliko se ukvarjam z športom in zelo pazim na prehrano. Jem isto kot pred prenehanjem, vendar prej nisem imela teh težav. Sedaj se mi je pojavila tudi težava z povišano ščitnico. Če je kdo imel podobne težave naj mi prosim napiše kako in kaj.

Spoštovana!
Napihnjenost je lahko določen čas posledica prenehanja kajenja, saj je prenehalo stimuliranje nikotina peristaltike črevesja, na kar se je črevo tekom kajenja navadilo. Vsekakor je dobro, da imate urejeno prebavo in primerno prehrano ter da se čim več, tudi zaradi peristaltike črevesja, ukvarjate s športom. Pomaga vam lahko tudi osebni zdravnik z predpisom določenih zdravil (SAB), lahko pa to zdravili dobite tudi brez recepta.
Glede ščitnice pa bi rekel, da do sedaj ni poznano, da bi prenehanje kajenja vplivalo na nastanek motenj. Seveda pa je tako, da nikotin vpliva na organizem “sistemsko” z vplivom tudi na različne hormone, torej vpliva na ščitnico ne moremo izključiti. Vsekakor je potreben posvet in kontrola pri svojem zdravniku in po potrebi pri tirologu.
Želim in držim pesti za vas, da kljub težavam vztrajate pri nekajenju, saj boste s tem zares veliko naredili za svoje zdravje.

Prav lep pozdrav in lep dan želim dr. Tomaž Čakš , dr. med.

Pozdravljena Jasmina..
Prvo; iskrene cestitke tebi in tudi meni 🙂 Jaz sem nehala 1,10 2017 ,.se pravi, da ne kadim več 49 dni (nisem pokadila 989 cigaret hheh). Se pravi, da sva obe lahko zelo ponosne.
Če le ne bi bilo izmed ostalega nekaj negativnih zadev, kajne? Jaa poznam to napihovanje, vetrove..itd. Pravijo, da je to protestna reakcija prebave zaradi nikotina ,ker presnove ne uravnavnava vec. Vetrovi imajo nalogo prečiščevanja nikotinskih strupov. Meni se počasi umirja, od začetka sem imela res težave s tem, sploh boleče. Sama sem veliko brala o prenehanju kajenja in reakcije telesa in sem tako odkrila dober način pospešitve prebave. Na prazen želodec zjutraj popijem kozarec tople vode, kateri dodam žličko limonovega soka (za okus ). Še naprej rada popijem tudi kavo (celo kot nadomestek cigareti) in nimam več toliko težav. Zdaj me je začela motiti koža…. imam kopico rdecih lisic, pa niso akne na obrazu… Pa so mi rekli, da nam s vsem tem kaže telo, kako zelo smo ga zastrupljali..
Da o teži in kg ne bi zdaj (grrrrr). Držim pesti, da naju vse to in še več ne bo omajalo. Celo želela bi, da se spodbujava 😉 ..Do pisanja torej.. L. P.

New Report

Close