Najdi forum

nemoremveč

V zadnjih parih mesecih sem zelo spremenila način življenja, prenehala kadit, shujšala 10 kil, se začela zdravo prehranjevat, tečem. Alkohola tudi več ne pijem (včasih sem se parkrat na mesec “napila”). Vse z namenom, da bi se bolje počutila.

Ampak…

Počutim se tako grozno 🙁 V bistvu sem vsak dan bolj napeta, imam čuden občutek v glavi, ne morem se koncentrirat (pišem diplomo). Vse je tako čudno postalo, ne vem, ali je to stres, ali sem fizično kaj zbolela, ali so to mogoče še vedno posledice prenehanja kajenja (40 dni je od zadnje cigarete). Res ne vem, ampak celo telo je tako čudno, srce hitro bije, ali v čudnem ritmu. Stalno sem lačna, vedno nekaj manjka, vse me iritira (vrtanje po bloku npr.), cela živčna razvalina sem in si ne znam pomagat 🙁 morala bi pisat diplomo, pa vse tako dolgo traja, da dojamem, kaj moram sploh pisat, misli so nejasne, na delu sem samo še robot, ne da se mi ukvarjat z ljudmi, rada bi bila sama… Me moti, ko se kdo želi pogovarjat z mano.

Pišem pod temo kajenje, ker ne vem, a je lahko vse to del simptomov nekajenja, ali bolj spada pod simptome stresa… Nimam pojma kaj je narobe, vse je tako čudna. Še menstruacija je izven običajnega ritma že nekaj mesecev. Ne vem, zakaj sploh pišem tu, saj ne morate pomagat… Ampak jaz bi rada vedela, kaj je narobe z mano 🙁

Spoštovana!

Vsekakor pridejo trenutki v življenju, podobni vašim. Zagotovo je tukaj zbirka zunanjih težav (stres zaradi diplome), prenehanje kajenja pa je tudi neke vrste stresa. 40 dni je velikokrat premalo, da bi organizem vzpostavil normalno fiziološko dogajanje (odvisno sicer od človeka in od tega, kakšen način kajenja in koliko ste kadili).

Zelo dobro je, da ste spremenili način življenja in vas absolutno podpiram pri tem, da vztrajate. Telesne aktivnosti se lotite vsakokrat, ko se vam zdi, da postajajo stvari bolj kritične. Tudi za te spremembe je potreben čas, da postanejo reden način življenja. Predvsem pa ne obupajte!!!. Prepričan sem, da zmorete, ker ste že uspeli prenehati kaditi, kar je izjemno velik korak. In zagotovo se boste lotili in dokončali tudi diplomo. Samo vztrajajte!!! V kolikor se bojite, da je kaj narobe glede zdravja, se oglasite pri osebni/em zdravnici/ku in se pogovorite. Morda lahko opravi kakšne osnovne laboratorijske preglede, da vas potolaži in vzpodbudi.

Vsekakor držim pesti za vas!!!

Prav lep pozdrav in lep dan želim dr. Tomaž Čakš , dr. med.

New Report

Close