Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Zdravo življenje Kajenje Nehati na dopustu

Nehati na dopustu

Po osmih dveh dopusta, sva se skupaj z mojim dragim odločila da prenehava kadit. S to mislijo sva že štartala na dopust, ko zmanjka cigaret sva rekla, be kopiva več novih, no in sta šli dve šteki v osmih dnevih. Kot da sem se hotela zakadit do konca, da bi se zagabilo… pa ni čisto tako. No danes teče drugi dan, eden je že za menoj. Noč je bila grozna, kar občutek mrzlice me je spremljal, zaspala šele proti jutru… Trenutno pijeva kavo, panekaj manjka v roki… se mi že porajajo skušnjave, kaj če bi raje zmanjševala kot kar odrezala (vse da bi malo podaljšala ta čikarski užitek).

Ampak ne, vsaj malo lažje je ker je tu še partner… in že zdaj ima kava rahlo drugačen okus. Računam da bom kaj kmalu zjutraj nehala izkašljavati katran/sluz. Obcutrk svobode včeraj je bil super, ta bi znal pomagat v trenutkih krize…
In opomnik na telefonu mi bo vsako dopoldan pokazal znesek ki ga “prišparam” dnevno na račun nekajenja. Gremo kotak po korak.

In se drugi dan je mimo… noč je bila boljša kot prva. Ni bilo prehudo, le vcasih pozabis da si nehal in stegnes roko proti mizi, kjer so bili se dva dni nazaj čiki in vžigalnik- kako avtomatski gib je to. Grem naprej v tretji dan in dam v šparovec 10,8 €! Jutranji zadah pa še vedno ni nebeški 😉

Le pogumno, začetek je tu in je obetaven. Prepričan sem, da zmorete!!!

Prav lep pozdrav in lep dan želim dr. Tomaž Čakš , dr. med.
nova
Uredništvo priporoča

Hvala za spodbudne besede. Dva dneva je slo brez, potem sva s partnerjem soglasno 😉 kupila tobak, in pokadila okoli 5-7 zvitih tobakov dnevno. Pred slabo uro sva ugasnila zadnjega, saj se zvečer vračamo iz dopusta, in dokončno zaključiva zgodbo s kajenjem. Zame je ze uspeh, da ze 5 dni nisem kupila cigaret! In sem trdno odločena da jih tudi ne bom!

Tako sedmi dan… no v bistvu sedmi dan brez kupljenih cigaret. Z mojim sva si kupila en tobak in ga imava zdaj že 5 dni skupaj (torej prižgeva okoli tri +/- 1 na dan). Danes je tudi prvi dan službe po dopustu, in najbolj me je skrbelo ravno to- kako premagati kajenje v službi, ko si vzameš “zasluženo” pavzo, ko greš hitro na še enega pred sestankom in kjer te zjutraj že čaka kavo-čikarska ekipa, da skupaj pokadite tri/štiri še predno začneš z delom… no in gre, pač ne prižgeš. Pa ne bom pametna, ker je komaj prvi dan, ampak vseeno, takega še ni bilo, in niti ni preklemansko težko! Trdno sem odločena da cigaret ne kupim več! Za “potolažit” pa bo nekaj časa še doma na zalogi tobak- ampak samo za doma! Tako nekako trenutno… cilj pa je tudi popolno prenehanje…

New Report

Close