Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Zdravo življenje Kajenje Champix + Nicorette

Champix + Nicorette

Pozdravljeni,
spet se lotevam prenehanja kajenja, le da tokrat bolj premišljeno. Enkrat mi je uspelo že za 4 leta, večkrat pa tudi po nekaj mesecev. Zdaj sem že pol leta spet na škatlici na dan in se ne počutim v redu, predvsem težave z grlom, kašljem in pomanjkanjem energije.
Da ne dolgovezim, sklenila sem, da bom uporabila Champix. Zdravnica mi je že napisala recept in ga grem danes iskat. Zanima me, ali je kaj narobe, če potem, ko povsem prekinem s kajenjem, žvečim ob Champixu tudi Nicorette? Ne predstavljam si povsem, kaj naj pričakujem v zvezi s tem zdravilom. Razlog, zakaj sem se odločila za zdravilo, je ta, da sem ob vsakem prenehanju bila vsaj mesec, dva čisto potrta, depresivna, tečna … ne za v javnost, sploh pa ne za v službo in podobno. To me tudi tokrat najbolj skrbi.
Točka, ko sem ponavadi začela kaditi nazaj, so bila različna druženja, ponavadi zraven tudi kak alkohol. Ker sem zelo družabna in se takim stvarem res težko odpovem, si skušam izmisliti kako mantro, ki bi mi pomagala, ko bom spet začutila, da bi prižgala sredi zabave. Imate kakšen nasvet?
Hvala za vse odgovore. Tokrat mi bo res uspelo in ne grem več nazaj!
Lepo pozdravljeni.

Spoštovana!

Predlagal bi, da ste pri kombinaciji z nikoretami premišljeni. V prvi fazi lahko nekoliko, sicer pa se ravnajte po navodilih, kakor da počasi opuščate cigarete. Ker je fiziološko dogajanje pri Champixu takšno, da se veže na nikotinske receptorje v možganih in “zasede” prostor, kamor bi se vezal nikotin, verjetno niti ne boste potrebovali še žvečilk. Ob tem namreč preparat še delno stimulira sproščanje nevronskih prenašalcev in na ta način zmanjšuje stranske učinke.
Seveda je tako, da prenehanje kajenja pogosto spremljajo občutki depresije, zato bi vam svetoval, da terapijo z Champixom imate ne samo 12 tednov ampak 24 tednov.

Glede tega, da se ponovno prižge cigareta pri družabnih dogodkih pa je to seveda stalna nevarnost. Mislim, da vam glede na vaše izkušnje ni potrebno povedati, da NIKAKOR ne smete prižgati NITI ENEGA. Moda poskusite tako, da če vas kdo sili, da rečete, da imate svojo škatlico cigaret in da boste prižgali, ko boste sami tako hoteli – upam in verjamem da nikoli več.

Vsekakor držim pesti in sporočite, kako napredujete. Sicer bom dva tedna odsoten, tako da ne bom mogel odgovarjati, po tem pa se lahko slišiva. Le pogumno

Prav lep pozdrav in lep dan želim dr. Tomaž Čakš , dr. med.

Pozdravljeni, dr. Čakš,

oglašam se vam po 8 dneh jemanja Champixa. Danes sem šla na največji odmerek, tj. 2 mg dnevno. Za prenehanje kajenja sem si postavila prvi poletni dan, v sredo, in pravzaprav že komaj čakam, da napoči 🙂
Rada bi delila izkušnje z ostalimi, kakšni so občutki ob jemanju Champixa – še pred prenehanjem. Zdravilo kar dobro prenašam, slabo mi ni, morda malce omotičen in zaspan občutek in tu pa tam slab spanec ponoči. Sicer kaj hujšega ni, tudi ob največjem odmerku. Moram pa priznati, da imajo cigarete neverjetno drugačen okus. Kadim sicer enako kot prej, ampak to več ali manj iz navade. Okus cigaret je kot bi kadila zrak, nima nobenega efekta, mi ne diši, niti ne smrdi, pravzaprav brezveze 🙂 Prav fascinira me, kako je to mogoče, in se zaradi tega počutim opogumljeno za dan d!
Toliko zaenkrat in se javim po nekaj tednih.

Lep pozdrav vsem in srečno.

nova
Uredništvo priporoča

Po dolgih letih kajenja sem 18.o7 2017 prenehala.Brez kakršnihkoli pripomočkov. Zaenkrat mi uspeva un nimam krize.

Čestitam in držim pesti, da vztrajate!!!

Lepe poletne dni brez tobaka vam želim.

Prav lep pozdrav in lep dan želim dr. Tomaž Čakš , dr. med.

Živjo,
jaz sem nehal kaditi pred šestimi leti in zadeva še traja. Nehal sem brez pripomočkov, kar je po mojem smiselno, ker na takšen način zveš kako globoko si bil. Poleg tega si pa ne predstavljam prenehanja kajenja po nekem receptu. Ko je mene recimo prijelo za kadit sem šel na stadion pa se tolko zlaufal, da sem bil gotof. Če so noge bolelel sem plaval. Vam povem če si res v fizični formi se tudi odvajanja od odvisnosti ne bojiš.

Najbolj nevarna stvar pri recidivi je po mojem mnenju druženje s kadilci. Sploh alkoholizirano, večerno druženje s kadilci. Ker, žal so tudi mračne lastnisti prisotne v ljudeh. Tisti, ki tobaku ne morejo dati slovesa ne čutijo ravno lagodja, ko je ob njih uspeen nekadilec. To je pač človeško. Zato je zelo nevarno preživljati večere v kadilski družbi, sploh, ko smo vsi malo neumni in nas zabava alkoholček. Meni se zdi, da je to predvsem vprašanje prioritet.

Spoštovani,

hvala za lepa razmišljanja in čestitam.

Prav lep pozdrav in lep dan želim dr. Tomaž Čakš , dr. med.

Pozdravljeni,

tudi jaz bom v ponedeljek startala s Champixom in prenehala kaditi. Sem strastna kadilka, kadim ze od 15 leta in to je moj nacin sproscanja oz slabe navade. Zavedam se da bo tezko, ampak imam veliko motiviv, da preneham. Predvsem zaradi zdravja in krvne bolezni saj ob taki diagnozi ne bi smela kaditi. Skrbi me le to kako se zamotiti, imam namrec navado, da se vse vrti okrog cigareta npr., sedaj naredim kosilo in potem grem na cigaret.. Tako je cel dan, kako se odvaditi navade? Potrebujem nasvet in podporo, se enkrat sem strastna kadilka a z mocno zeljo prenehanja! O prekinitvi razmisljam ze pol leta, to me razjeda ker je zelja in razum, da moram nehati prevelika. Zato sem se odlocila za Champix, saj se obenem zdravim tudi z citostaticnimi zdravili. Stara sem 39 let.

Vsi imamo isti problem. Neham in potem druzenja pa kakega pricines itd…

Spoštovani!

 

Res je, zelo veliko je povratkov po druženju in ko prižgete enega, ste zopet “notri”.

Vendar naj vam to ne vzame poguma. Vredno je poskušati vedno znova in vsak “padec” je tudi izkušnja, kje in kašne so zanke, ki se jih je dobro izogibati.

V nobene primeru ne obupat in poskusite ponovno. Enkrat mora uspeti.

Vse dobro želim

Tomaž Čakš

Prav lep pozdrav in lep dan želim dr. Tomaž Čakš , dr. med.
Objava čaka odobritev

Pred 2 letoma sem prenehala s kajenjem cigaret. Takrat sem zacela z uporabo nikoret spreja.  Toda danes po 2.letih se vedno uporabljam nikoret sprej nekje 15 do 20 vpihov na dan. Ne morem brez tega. Zanima me kako to vpliva na zdravje, predvsem na dolgi rok. Prosim za vas nasvet. Lp linca

Že sam nikotin ima vpliv na celotno telo (motnje ritma, ožilje, strjevanje krvi, vpliv na bronhije itd.) in bi bilo dobro, da se tudi nikoret spreja počasi “rešite”. Poskušajte zmanševati dozo in počasi povsem prenehati.

 

Želim vam, da zdržite in se rešite nikotinske zasvojenosti.

 

Lepo bodite

 

Tomaž Čakš

Prav lep pozdrav in lep dan želim dr. Tomaž Čakš , dr. med.

New Report

Close