Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Zdravo življenje Kajenje Nedeljski cigaret

Nedeljski cigaret

Živjo. Danes teče osmi dan brez… no ne čisto brez. 6 dni je šlo skozi (peti dan je bil zelo težak), potem pa je prišla nedelja, otrok ni bilo doma, sonce je prijetno grelo teraso in kava je bila skuhana. Pa sem šla. Rekla sem si ok, samo enega, nedeljskega. Potem spet ne bom do naslednje nedelje. In tako dalje… Tega se zaenkrat tudi držim. Moram rečt da sem po tistemu pokajenemu nedeljskemu cigaretu imela drugačne občutke kot, ko sem redno kadila (skoraj se mi je zdel brezvezen, nič posebnega) in naslednji dan je šel mimo brez težav. No danes sem spet malo globje dihala na terasi, ampak je šlo mimo 😉
Mislite da je možno, da mi uspe na tak način? Je komu uspelo na podoben način? Da bi bil sposoben prižgati samo enega ob priliki nekajkrat mesečno? Ali si drlam utvare?
Zdaj si govorim, saj ga boš prižgala v nedeljo, potrpi še malo, kadar me prime potreba, in mi je potem lažje. To najbrž ni najbolje a ne…

Nehala sem pa zaradi angine, pa se mi je zdela dobra prilika, ker par dni nisem mogla niti pomislit na kajenje. Prej pa nikoli nisem zbrala dovolj volje, vedno sem si nekako govorila, da se nisem pripravljena povsem odpovedat temu užitku. Pokadila sem pa škatlico na dan, čez vikende pa dve…
Je upanje zame?

Spoštovana!

Vsekakor je upanje, saj uspete zdržati ves teden!!!. To je izjemen uspeh! Prepričan sem, da boste slej ko prej prenehali tudi z nedeljskim. Namesto njega poskusite oditi na sprehod, ali neko drugo rekreacijo. V kolikor pa vam to pomaga vzdržati, da ne kadite čez teden, pa vztrajajte na tem in slej ko prej boste prišli do popolnega prenehanja. Vsekakor držim pesti za vas.

Prav lep pozdrav in lep dan želim dr. Tomaž Čakš , dr. med.

New Report

Close