Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Zdravo življenje Kajenje Ponovni začetek kajenja/črevesne težave

Ponovni začetek kajenja/črevesne težave

Žal sem avgusta spet začela kaditi po skoraj letu dni brez cigaret sicer nikoli ne pokadim več kot 20 cigaret na dan zadnje par dni pa se mi cigarete malo upirajo
Zaradi težav z prebavo sem bila pri zdravniku ,ki me je napotil naprej k gastroenterolog -u(na pregledu še nisem bila) z sumom na chrononovo bolezen ali ulcerozni kolitis in kolikor berem je pri tem stanju kajenje po nekaterih raziskavah celo priporočljivo .Glede na to me zanima kaj menite ter če imam katero od teh bolezni kako se potem lotiti prenehanja kajenja dejstvo je ,da se moram v službo(ko me bodo poklicali nazaj) vrniti kot nekadilka

Spoštovana,

Za nobene bolezni kajenje ni priporočljivo!!! So sicer določene nevrološke bolezni, kjer dodajanje nikotina lahko omili simptome, vendar se lahko nikotin dodaja na drug način, torej kot samostojen preparat, kajenje pa se v vsakem primeru odsvetuje, ker prinaša vrsto tveganj s strani vsaj 4000 toksičnih snovi, ki so pri kajenju tobaka prisotne. Nobena bolezen torej ne more biti izgovor za nadaljevanje kajenja. Če se vam trenutno kajenje upira izkoristite to in ponovno poskusite prenehati. Če vam je enkrat že uspelo, vam bo zagotovo spet in ko vam uspe, vam svetujem, da ne prižgete niti enega tobačnega izdelka več.

Prav lep pozdrav in lep dan želim dr. Tomaž Čakš , dr. med.

New Report

Close