Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Zdravo življenje Kajenje Ali lahko pasivno kajenje povzroči odtegnitvene simptome pri bivšem kadilcu?

Ali lahko pasivno kajenje povzroči odtegnitvene simptome pri bivšem kadilcu?

Zanima me, ali lahko pasivno kajenje povrzoči odtegnitvene simptome pri bivšem kadilcu.

Ne kadim 3 tedne. Včeraj sem bila izpostavljena pasivnemu kajenju, danes se počutm tako, kot prvi dan, ko sem prenehala kadti – srce mi hitro bije in čutim notranju nemir. Je to naključje in je normlano, da se taki dnevo občasno pojavijo, ne glede na izpostavljenost pasivnemu kajenju?

Ob pasivnem kajenju nisem dobila želje po cigaretu, tudi danes si ga ne želim, le fizično se počutim tako kot takrat, ko mi je manjkala cigareta, ko sem še kadila.

Lp

V zaprtem prostoru, kjer se kadi, je približno 85% dima s koncev cigaret in približno 15% dima, ki ga vdihnejo kadilci, “prefiltrirajo v sebi” in nato izdahnejo. Torej, če je prostor neprezračen, so lahko koncentracije sestavin tobačnega dima kar precejšnje. Zaenkrat ni znanstvenih dokazov, da bi pasivno kajenje povzročalo odtegnitvene simptome, je pa povsem mogoče, glede na to, da ni dogo, kar ste prenehali z kajenjem, da ste še zelo občutljivi na tobačni dim in njegove komponente in vam je njegovo vdihavanje povzročilo slabe občutke.

Vsekakor bi vam svetoval, da se vsaj nekaj mesecev izogibate tudi pasivnemu kajenju, nenazadnje tudi zaradi tega, da vas ne bi premagala želja po kajenju, ko boste skupaj z kadilci.

Vsekakor pa vam čestitam, da ste že uspeli zdržati do sedaj in držim pesti, da boste tudi naprej, v kar pravzaprav ne dvomim. Vsekakor poskušajte biti čim bolj telesno aktivni in si urediti primerno prehrano.

Vse dobro želim

Prav lep pozdrav in lep dan želim dr. Tomaž Čakš , dr. med.

New Report

Close