Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Gibala/Gibalni sistem Revma S-RF 115,3

S-RF 115,3

Lepo pozdravljeni.
Zaradi bolečin v gležnju, kolenu in kolku leve noge me je osebna zdravnica pred skoraj dvema letoma napotila do revmatologa. Izkazalo se je, da imam povišan S-RF v krvi, takrat 64 IU/mL (normalno je od 0 – 14). Bolečine so potem same od sebe izginile. Ob ponovnem obisku sem imela S-RF 80 in sedaj, ob zadnjem obisku, se je povzpel že na 115. Vedno sta povišana tudi S-CRP in SR, približno za enkrat nad maksimalno normalno vrednostjo. Nekih hujših revmatskih težav k sreči nimam, tu in tam me boli v dlani, a tega ne morem pripisati ravno revmi. Stara sem 33 let in jemljem 25 mikrogramski Euthyrox za ščitnico, sicer ne jem kakšnih drugih zdravil.
Mi zna kdo svetovati, kaj bi lahko bil vzrok povišanemu S-RF in ali ima kdo podobne vrednosti brez nekih izrazitih znakov bolezni?
Hvala.

Pozdravljena,

ne vem kaj naj bi pomenilo povecanje RF? A ti pred dvema letoma niso podali nobene diagnoze? Jaz sem tudi pred kakimi 6 leti bila pri revmatologu….takrat sem imela povisan ANA titer in so mi obravnavali sjogrenov sindrom. Od takrat do decembra nisem imela vec nobenih tezav….decembra so se mi zacele pojavljati bolecine v rokah in prstih, kolenih, gleznjih…bolecine so bile nekaj casa hude, sedaj pa jih prenasam. Dans sem bila na odvzemu krvi za pregled pri revmatologu….bomo vidli, ce pridemo koncno do kake dignoze.
Pred 6 leti sem imela RF 9 (negativen). PO moje, ce imas tako visok RF gre za kako revmatsko obolenje.

lp

Hvala za odgovor!
Prave diagnoze še vedno nimam, ker je le sum na poliartritis. Zdaj mi delajo še rentgene, ultrazvoke in druge preglede, da bi ugotovili, kaj se vendar dogaja.
Srečno pri vaši diagnozi in čim manj bolečin vam želim!

New Report

Close