Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Gibala/Gibalni sistem Revma avtoimune bolezni

avtoimune bolezni

Pozdravljeni,

zanima me samo mnenje…..pred sestimi leti so mi ugotovili povisan titer anti ANA (1:640). Bila sem pri revmatologu. Kako leto so bila ta protitelesa vedno enaka. Takrat je bil v obravnavi Sjogrenov sindrom….nic pa potrjeno. So mi rekli, da imam ta protitelesa, ki pa niso aktivna.
Od takrat nisem vec sla k revmatologu, nisem imela vec nobenih tezav….dala sem dva poroda skozi.
Pred nekaj meseci so se mi zacele pojavljati bolecine v zapestjih, prstih (vcasih me bolijo gleznji, v medenici, v kolenu, ramah ipd…..skratka povsod). Bolecine so vcasih hude, vcasih znosne…vedno pa le zvecer, ponoci in zjutraj. Mislite, da bi lahko slo za kaksno revmatsko bolezen? Revmatologa imam sele junija….moram nardit vse krvne preiskave prej (koliko casa se kaj caka na te izvide)?

hvala vsem

Pozdravljena!

Sama imam Sistemski lupus in prav tako imam povišana ANA, prisotna imam tudi antifosfolipidna protitelesa. Jaz sicer velikih težav s sklepi nimam, nazadnje sem imela vnetje ledvic v sklopu bolezni. Lahko si preberete o Revmatoidnem artritisu in Lupusu. Obe bolezni sta avtoimuni. Za točne rezultate pa najbolje da počakate na revmatologa. Do takrat si pa lahko poskusite pomagat s kapsulami Omega 3( ribje ali krilovo olje), super delujejo protivnetno in bi znalo pomagat tud za vaše težave. Veliko sreče!

Živjo,

imam zelo podobne težave, dedni revmatoidni artritis. Imel ga je že moj stari ata in potem mami in sedaj še jaz. Že moj strai ata mi je vedno govoril naj jem veliko rib oziroma uživam ribje olje. Sam je jema Ribamed, kar po 4-6 kapsul na dan. Moja mami je začela z Ribmadeom, potem pa z Morepo, zato, da ji ni blo potrebno jemat toliko kapsul in je jemala 3-4 Morepe. Sama pa sem začela s 4 Ribamedi. Res moram povedat, da so rezultati vidni, samo rabijo pa čas. Efekta ne bo takoj po enem tednu. Včasih rabi tudi 3 mesece, da pokaže efekt, sam je vredno počakat. Sem pa šla tud gledat razliko med krilovim in ribjim oljem, pa moram priznati, da je s krilovim oljem mal natega, ker so v raziskavah povedal in primerjal oba olja in ima ribje olje veliko boljšo sestavo dobrih omega.3 (EPA in DHA). Res ti priporočam, da probaš, omega 3 imajo protivnetno delovanje in upam, da bodo pomagali tudi tebi. 🙂

Pozdravljene,

februarja sem zacela jemati omega 3 in se mi zdi, da je boljse. Imam se pogosto bolecine, ki pa niso vec tako hude. Kaksen dan so bolecine mocnejse (predvsem v krizu, rokah in koilenih)….Ko sem brez bolecin si mislim da mi ni nic.
Drug teden grem na odvzem krvi (imam en kup napotnic za preiskave).

Imam pa se eno tezavo…..skozi me vsepovsod srbi….nimam kakih krast…te mi nastanejo pod lasiscem, ker se praskam. Srbi me vse, da bi se spraskala do krvi…..mogoce je tudi zaradi suhe koze. Poleti pa itak….ce sem vec casa na soncu ojej….se mi pojavijo rdeci fleki in mehurcki, ki srbijo za znoret. Ma tud s tem je blo zdaj nekaj poletij ok. Bom vidla letos. Dolgo se sploh nisem obremenjevala niti z bolecinami, srbenjem, pojavljanjem rdecih flekov……dokler mi niso takrat, leta 2007 ugotovili ta protitelesa. Takrat so mi rekli, da gre za neko mesano vezivnotkivno bolezen.
Se nekaj….tiste s sistemsim lupusom….kaj metuljcast flek na obrazu se vidi izrazito al je lahko tud komaj viden? Ko se pogledam v ogledalo se mi zdi, da imam zelo blago rdecico na nosu in licih, kar mogoce sam jaz vidim in se mi sam dozdeva.

Sporocim kako se bo izteklo

Pozdravljene,

danes sem dobila rezultate krvnih preiskav…..po mojem spoznanju naj bi bilo vse v mejah normalnega razen ANA pozitivno (1:5120)..se mi zdi mal ogromno (mogoce je misljeno 1:512, ker pise sam 5120) in povecani IgG. Nisem se opravljala testa za RF in delovanja ledvic.

Sedaj pa me caka se pregled pri revmatologu. Bolecine so se kar prisotne….zadnja dva dni me trga po rokah, se cez dan cutim okorelost.

Upam, da pridem kmalu do kaksne diagnoze.

lp

Evo me….vceraj sem bila pri revmatologu. ZAenkrat se nic kaj novega. Ugotovil je le, da so nekateri sklepi na roki vneti. Sedaj mi je dal se napotnice za pregled scitnice in ugotavljanje en kup protiteles za razne sistemske bolezni vezivnega tkiva. Dal mi je tudi napotnico za pregled “skeleta in kosti” za sacrolitis (mocno me boli v krizu…pekoca bolecina). Zagotovo gre za eno ali pa vec bolezni vezivnega tkiva.

Naslednji pregled imam sele oktobra, pregled za sacrolitis sele septembra….kri pa grem dati ze naslednji teden, saj baje se caka na izvide tudi po dva meseca.

V tem casu pa nic posebne terapije…..bolecine pa so vsakodnevne, trenutno je najhuje s hrbtenico.

Upam, da se vse malce umiri….da bo vsaj poletje in dopust sproscen.

Lp,

Darkness

New Report

Close