Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Gibala/Gibalni sistem Revma Izpuščaji

Izpuščaji

Moji 19 letni hčeri se zadnje dva meseca po telesu pojavljajo rdeči, okrogli izpuščaji. Imajo premer od 5 mm do 1 cm.

V bistvu se je prvi pojavil pred dvemi meseci na spodnjem delu noge, potem kmalu še kakšni trije nekako razporejeni po zadnjici in hrbtu. Potem pa občasno še sem pa tja kakšen, na stegnu, roki in boku. V dveh mesecih je imela mogoče 10 izpuščajev.

Izpuščaji so čisto malenkost privzdignjeni, komaj tipni na otip. Ne srbijo in ne bolijo. Počasi sami postanejo rjavkasti, potem na sredini čisto zbledijo, ostane obroček, ki se nekoliko razširi in na koncu vse skupaj zgine.

Splošna zdravnica ji je dala kremo Elcom. Vendar izpuščaj ne glede na kremo, izgine sam, s kremo ne izgine nič hitreje.

Kakšnih drugih vidnih težav na kože ali kakršnihkoli drugačnih zdravstvenih težav nima.

Naj pa omenim, da so pred parimi leti slučajno odkrili, da je ANA pozitivna in HBL 27 pozitivna. Težav značilnih za kakšno revmatsko obolenje nima.

Bi bilo možno, da so omenjeni izpuščaji kakorkoli povezani z izvidi ugotovljenimi pred leti? Bi lahko šlo za kakšno revmatsko bolezen? Kaj pomeni HBL 27 pozitivna? Katera bolezen bi to lahko bila?

Sicer njena zdravnica ni nič omenila, da bi bilo to lahko kaj povezano, pa me vseeno skrbi. Bi bil mogoče lahko lupus?

Hvala za odgovor

Lep pozdrav

https://www.facebook.com/actio.si

pozdravljena,

predvidevam, da ste bili ze pri zdravniku. Moj sin je star 5 let pa se mu je pred vec kot mesecem pojavil izpuscaj pod pazduho, ki se je vecal..(na sredini je postajal bel, okrog pa rdec…predvsem je bil viden po kopanju). Nisem delala panike….pol, cez kak mesec so se mu pojavili enaki izpuscaji po trebuhu in hrbtu (nekaj malega na nogah in obrazu). Pediatrinja mi je rekla, da gre za nek dermatitis (pitiriasi rosea) in, da v roku treh mesecev izginejo sami…..trenutno je se poln teh izpuscajev…..pocazi zbledijo (in niso nic nalezljivega). Mogoce ima vas sin iste izpuscaje.

lp

New Report

Close