Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Gibala/Gibalni sistem Revma punkcije kolena pri revmi

punkcije kolena pri revmi

Najprej lep pozdrav vsem!
Moj problem je otekanje sklepov.
Stara sem 39 let, moje težave so se začele pred približno 7 leti z bolečinami in otekanjem stopala, nato dvakrat otekanje sklepa na palcu noge. To se je nekajkrat ponavljalo, zelo trdovratno, mesec ali pa še več bolniške. Ker se je to dogajalo enkrat na leto ali na dve leti ni bilo tako hudo. Zdaj pa so se začele težave stopnjevati. Lani jeseni 9/12 me je čez noč začelo boleti koleno, oteklo in potem je trajalo dva ali tri mesece, da se je stvar umirila. Štirikrat so mi punktirali koleno. Nekje decembra se je stvar umirila in ni bilo dolgo, ko je nastala oteklina in bolečina na srednjem prstu na roki. Sklep, ki je v stiku z dlanjo. Ker sem vseeno lahko delala v službi, doma sem bila zgolj en mesec, potem pa ni bilo več tako hudo sem šla v službo. Zdaj pa je jesen in sem zopet doma. Zopet mi je oteklo koleno, pri revmatologu so mi punktirali trikrat, nato se je revmatolog odločil, da moram po mnenje k ortopedu, da mi odstranijo ovojnico, ki je močno zadebeljena (sinovektomija). Tudi pri ortopedu so mi punktirali. Koleno je bilo pet dni normalo, jaz že cela vesela, da se je stvar končala in kaj, po petih dneh sem zopet začutila, da se nabira tekočina v kolenu. Danes mi ortoped ni punktiral, ker, da to nima več smisla, ker se takoj zopet napolni in me je pa dal na čakalno listo za operacijo. Na operacijo bo potrebno čakati najmanj en mesec, nekje po novem letu.

Zdaj pa je moj veliki problem, kako do takrat, v bolniški sem že skoraj dva meseca in na istem, kot sem bila prvi dan bolniške. Nihče ti nič točno ne pove, ali naj zdaj hodim ta mesec z otečenim kolenom na okoli, ali naj kar ležim, kaj naj naredim.

Pri revmatologu sem dobil sulfasalazin, ki ga jemljem 2g na dan, že dva meseca, ali ima kdo kaj izkušenj s tem zdravilom, naj bi preprečil nadaljnja vnetja, ali ima kdo kakšno izkušnjo.

Kaj narediti, ali naj zdaj kar čakam, da dobim vabilo na operacijo in drugi problem ki me še najbolj mori trenutno je, da je dolga rehabilitacija po sinovektomiji kolena in še vedno se lahko ponovi, če ne na tem kolena pa na kakršnem koli drugem sklepu.

Majda

New Report

Close