Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Gibala/Gibalni sistem Revma Arechin ali DepoMedrol

Arechin ali DepoMedrol

Danes sem dobila diagnozo Reumatoidni artritis. Reumatologinja predlaga uvedbo Arechin-a (klorokin), če oklust na pregledu ugotovi, da ni kontraindikacij za uvedbo. V nasprotnem primeru pa injekcije Depo-Medrol 120mg.
Ker z boleznijo in zdravljenjem nimam (še) nobenih izkušenj vas prosim za vaše izkušnje s temi zdravili. Katero je boljše, katero lažje prenašate, katero ima manj stranskih učinkov….?
Hvala

LP. no jaz sem dobila za RA resohin tablete,pa medrol, tablete različno prenašamo,tako ,da ima vsak svoje izkušnje.Se pa po nekaj letih stanjšajo lase, koža.Spremeni se prebava in še kaj.Redni pregledi ,menjava tablet ,kaj pa vem, mislim ,da vsake tablete pustijo sledi take ali drugačne….Kje imaš pa največ težav?? Roke ?? Jaz imam veliko težav s prsti na roki…..želim ti vse dobro

Tudi jaz imam najvec težav z rokami, obe rami, zapestja in prsti zatečeni, rdeči, boleči… Zdaj začenjajo tudi prsti na nogah, kolena… Upam da bo kaksno zdravilo pomagalo, ker se matram že skoraj 2 meseca, Naklofen in Movalis ne pomagata kaj dosti.
Hvala za vaš odgovor, tudi vam vse dobro in čim manj bolečin

nova
Uredništvo priporoča

A res ni nobenega več, ki bi mi lahko pomagal z lastnimi izkušnjami?

Pozdravljena!

Kje se pa vodite, v kateri bolnišnici? Jaz jemljem sicer Medrol(ki je v obliki tablet, Depomedrol je pa pač enaka učinkovina v injekcijah. jaz sem ga preko infuzije dobivala tri dni, potem pa so mi dali tablete) in Resochin, ki je ena različica Arechina. Enaka učinkovina je in 250mg, pač antimalarik. Pri arechinu oz.resochinu je pač edino kar je da moraš redno na preglede očesnega ozadja, lahko se ti pa tudi pojavijo beljakovine v urinu(okvara ledvic). Medrol sem jaz jemala najprej 60mg/dan, postopoma sem prišla na 4mg/dan. Prvi mesec pa sem dobila prve stranke učinke od izpadanja las, strij, otečenosti obraza, skorajšnje osteoporoze, maščevje se ti povsem prerazporedi po telesu, tanka koža,povečan apetit,..zato je zelo pomembno da se omejite in da zmanjšate vnos soli ter sladkorja…itd. Je pa tudi odvisno od organizma posebej. Sama imam sicer sistemski lupus, kar pa je precej podobno revmatoidnemu artritisu le da pri meni lako poleg sklepov prizadane tudi druge organe. Upam, da sem kaj pomagala in da nisem bila prepozna.

LP

New Report

Close