Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Gibala/Gibalni sistem Revma ANTIFOSFOLIPIDNI SINDROM (APS)

ANTIFOSFOLIPIDNI SINDROM (APS)

Pozdravljeni.
Imam vprašanje, ki me ob pogledu na izvid zelo bega. dobila sem po pošti izvid, kateri je naslednji:

v odvzetih laboratorijskih izvidih ugotavljamo ponovno zvišan IgG aCI in sicer 12 (aprila je bil 16). ostala antikardiolipinska protitelesa v celoti negativna, vključno z beta2GPI. Negativni so tudi lupusni antikoagulanti.
Pri bolnici 2x opravljen pregled antikardiolipinskih protiteles je v srednje visokem titru. Glede na izvid MR glave, ki pokaže nekaj majnših ishemičnih lezij, je možno da bi šlo tudi za manjše asimptomatske ICV-je, ob tem tudi 1x spontani splav v prvem trimesečju. Bolnica dejansko izpolnjuje kriterije za diagnozo “primarnega APS”, zato je potrebna uvedba trajne AKT, pri čemer svetujemo, da je INR v območju 2 in 3.
Izbrano zdravnico naprošam za uvedbo marevana po ustaljeni dozi ter kontrola v antikoagulantni ambulanti. V primeru planirane zanositve je potrebna konzultacija z nami glede nadaljnega prejemanja terapije.

Prosim če mi pomagate in mi razložite na tak lajičen način kaj vse te kratice pomenijo, kakšna terapija je to, in kaj narediti v primeru da ne planiram zanositve in se to zgodi, čeprav si želim dojenčka pa vendar se bojim. hvala v naprej za vaš odgovor

naj še dodam, da je zdravnik pri splavu narobe napisal…ni bil spontan, ampak je bila to moja odločitev, je pa res da je zdravnik rekel, da ne najde ploda pz.ga ne vidi….
resnično bi prosila za odgovor

Pozdravljeni.

Jaz sem bila na testiranju za antifosfolipidni sindrom, ker sem 3krat izgubila otroka med nosečnostjo. Prijela sem izvide, kje piše, da je IgG rahlo povišan (7), ostalo je negativno.

Kaj pomeni to? Je mogoče, da mi zaradi tega ne uspe donositi?

Prosim za odgovor.
Hvala Lp

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljena dspelca,

imam enake težave kot ti (IgG 7), pa me zanima ali si dobila diagnozo APS? Kako so te zdravili v nadaljnjih nosečnostih? Sama se namreč podajam v prvo nosečnost in ker imam IgG nizko pozitivne, mi niso uvedli nobene terapije in me zelo skrbi za SS.

Upam, da še slediš forumu in bi ti bila hvaležna za odgovore.

Lp.

Zdravo.

Jaz sicer nisem se še ukvarjala z nosečnostjo,ampak imam v sklopu avtoimune bolezni tudi povečana ta fosfolipidna protitelesa pa jemljem aspirin protect. So pa pomojem vsi zdravniki odprti za vaša vprašanja. Meni je revmatologinja sama rekla, naj vprašam kar me zanima.

LP

Pozdravljena ania91. Tudi jaz imam povisana antikardiolipinska telesa v sklopu moje avtoimune bolezni. Konec leta mi bodo postavili (ali zavrgli) diagnozo Sjogrenovega sindroma. Katero avtoimuno imas ti (ce smem vprasat)? Lp

Punce pozdravljene,

pred kratkim sem od revmatologa tudi jaz prejela izvide z nizko pozitivnimi antikardiolipinskimi protitelesi (IgG 10, IgM 1:640). Za mano je spontan splav v 7. tednu, sedaj pa bi želela poskusiti ponovno. Ste nosečnost načrtovali samo s pomočjo ginekologa ali tudi revmatologa? Vam je uspelo donositi? Pripada s to diagnozo kak pregled več kot sicer? Katera zdravila ste morale jemati in od kdaj? Vesela bom vsake informacije na to temo.

Hvala vnaprej 🙂

Zdravo. Jaz sem načrtovala nosečnost kljub povišanemu IgG in nama je uspelo. Sama sem bila dve leti vsak dan na tabletah Marevan. Vodena sem bila tako v revmatološki ambulanti kot kasneje tudi na žilni v lj (dr.Kozak). Sedaj med nosečnostjo sem prešla na injekcije,katere si vsakodnevno dajem sama doma. Kot diagnozo APS sem v visoki rizični skupini in sem od enega meseca…od prvega pregleda na bolniškem staležu. sem pa od načrtovanja naprej po dogovoru z ginekologom začela jemati folno kislino…1/4 tabletke na dan. Sedaj ko sem v pričakovanju me vodi še vedno dr.Kozak v Ljubljani enkrat mesečno, moj ginekolog ter ginekolog v LJ (ambulanta za patološko nosečnost). če te še kaj zanima vprašaj, upam da sem ti vsaj malo pomagala. lp

najprej hvala za odgovor, predvsem pa za pozitivne informacije! vse skupaj je bistveno lažje, ko vidiš, da nisi edini s podobnimi težavami oz. vprašanji. ta teden se slišim z revmatologom, potem pa imam posvet še pri moji ginekologinji in upam, da najdemo pravo rešitev tudi zame. tebi pa srečno, držim pesti, da se vse izide po planu 🙂 lp

Imam Sistemski lupus.

Pozdravljene,
tudi sama sem na sumu za antifosfolipidni sindrom. Prvi izvid je bil pozitiven, pri drugem pa so naredili napako pri oddaji krvi in pozabili oznaciti, da pregledajo tudi tiste parametre, ki so bili povisani ze prvic. Danes sem bila na pregledu v revmatoloski ambulanti in ker sem trenutno noseca (6. teden), je rekel revmatolog, da je to sedaj malo neugodno, ker ne moremo preveri ali gre dejansko za aps ali ne, ker se lahko vrednosti v nosecnosti razlikujejo, kot bi se, ce ne bi bila noseca, kljub temu, da so mi ponovno vzeli kri tudi danes. Torej bom preventivno od danes tudi sama na aspirinu in fragminu. Kako se je obnesla ta terapija vam? Je ze katera, ki je ze rodila? Hvala za vsakrsno informacijo, saj sem kar malo zaskrbljena, kaj bo z vsemi te,i injekcijami…

Pozdravljene,

tudi jaz sem imela sum na AFS , prva noseč. ok , v drugi nos. pa so mi ugotovili AFS rodila v 30 tednu, punčka žal ni preživela, ker je dobila infekcijo z e-coli. v tretji nos. sem bila vodena pod aspirin prot. + injekcije Fragmin celo nosečnost in 6 tednov po porodu. Rodila zdravega fantka in vse je bilo v redu. Po nosečnosti so mi v 10 letih vrednosti padle pod 5 in sedaj je vse v redu

Zanima me ali se s tem sindromom lahko športno potaplja?

Glede potapljanja ne vem. Jaz sem imela pred N in v N povisana antikardiolopinska protitelesa igg. Brez vsake terapije donosila in rodila zdravega fantka pred rokom. Je pa res, da sem imela samo sum na aps, ker zapletov s strani tega nikoli ni bilo.

New Report

Close