Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Gibala/Gibalni sistem Revma vprašanje (sakroileitis)

vprašanje (sakroileitis)

Pozdravljeni!

Stara sem 20 let in v začetku februarja so mi diagnosticirali sakroileitis levo. bolečine so se najprej začele pojavljati v dimljah, na obeh straneh (močnejše so bile na levi), nato pa se širile v križ, kolke, pa noge mi je mravljinčilo, moje noge so tudi ledene. najprej sem pomislila na ginekološke težave, vendar 4-je ginekologi niso odkrili ničesar, razen nekaj proste tekočine v Dauglasu (15 mm). na IPP dežurni službi so mi nato naredili razne krvne in urinske preiskave, vendar je bila kri super, urin ravno tako, razen nekaj bakterij. naredili so tudi ultrazvok trebuha, ki je bil vredu, razen prosta tekočina. poleg tega pa sem imela še:
RTG medenice: “kolčna sklepa sta normalna. Prikazen skelet ja razen že opisane odsklepne skleroze v levem SIS normalen.”
RTG kolka: “prikazan skelet je strukturno in morfološko normalen”
RTG sklepov Barsoni AP: ” Sklepni špranji sta primerno široki, gladkih kontur. v srednjem delu levega SIS je na strani črevnice nekoliko izrazitejša obsklepna skleroza.”
predpisali so mi Celebrex 200mg na dan. in bolečine so ponehale, še vedno pa so prisotne v dimljah, na obeh straneh. včasih tudi zbodeta, še vedno imam ledene noge in včasih imam občutek, kot da se nekaj pretaka po njih. zdaj jemljem drugo škatlico celebrexa.
15. 3. 2012 imam še magnetno resonanco.
leta 2009 so mi diagnosticiran ulcerozni kolitis, vendar so izključili tudi poslabšanje tega. večkrat so mi pregledali kri, vendar noben od vnetnih faktorjev ni nakazoval na vnetje.
decembra 2011 sem prebolevala infekcijsko mononukleozo.

zanima me ali bi take bolečine lahko povzročilo kaj drugega, saj je kri vredu in vnetni faktorji niso povišani,.
ali sakroileitis lahko povzroči močnejše ščipanje v jajčnikih pred in med menstruacijo?
ali lahko povzroči neplodnost?

Hvala za odgovore in lep pozdrav.

Vnukinja je bila na scintografiji…. Diagnoza = Kopičenje radifarmaka v V obeh SI sklepih v rid sakroilitisu. Skolično deform.torakalne hrbtenice.
Ker ne vemkaj je sakroilitis…in je to mlad aoseb me skrbi…..hvala za odgovor..

Pozdrav,

ze vec let imam tezave z bolecinami v krizu. Leta 2007 sem bila pri ortopedu in na RTG, ki ni nic pokazal….hodila sem na fizioterapijo in bolecine so ponehale. Parkrat na leto me je se vedno bolelo v krizu, vendar nisem sla nikamor. Letos (proti koncu maja) so se pojavile spet bolecine….bila sem pri revmatologu (zaradi drugih tezav) in mi je dal napotnico za scintigrafijo, ker sumi na sacroileite (ki jo imam sele septembra). Prejsnji teden me je pa prijelo v krizu tako, da se pobrati nisem mogla….sem sla na urgenco, kjer so mi dali samo infuzijo proti vnetju, ki mi ni pomagala….pol so mi dali se infuzijo kortizona in sem bila cel teden na kortizonu. Bolecina je skoraj izginila (cutim se mal pekoce bolecine v krizu…). Problem je, ker imam majhnega otroka, ki je kar tezek…..in se bojim, da me spet prime.

Tudi jaz bi rada kaj vec cedela o sacroileite (ali je to isto kot spondilitis?). Kaj lahko pricakujem v primeru take diagnoze?

New Report

Close