Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Gibala/Gibalni sistem Revma Bolečine v sklepih (niso rdeči, zatečeni, topli) + ščitnica

Bolečine v sklepih (niso rdeči, zatečeni, topli) + ščitnica

Živjo,

že kakšno leto in pol se mi pojavljajo težave z bolečinami v sklepih, ki se malo seli po komolcih, prstih na rokah ali kolenih, boli pa me tudi levo stopalo.

Glede na to obdobje vem, da ne more bit gripa, saj bi me že zdavnaj minilo, dopuščam pa možnost, da se bolečina (poleg drugih vzrokov) pojavlja tudi zaradi stresa, obdobij negativnega mišljenja oziroma negativnih dogodkov, dejavnikov, saj sem se v tem času enega leta in pol zelo obremenjevala z najtežjim izpitom na faksu, pisanjem diplome, (pre)zahtevno službo in sedaj, z brezposelnostjo.

Ko sem zdravnici omenila bolečine je rekla, da ne bomo delali panike in raziskav, dokler sklepi ne zatekajo, niso rdeči ali kakorkoli drugačni na zunaj. Vseeno pa se mi ne zdi normalno, da se bolečine pojavljajo, nekako sklepam po kmečki logiki, da če jih nima noben v krogu prijateljev/družine/znancev, nekaj že more biti narobe z mano..

Imam sicer probleme s ščitnico (hashimoto ali kronično premajhno delovanje le-te) in nekateri s ščitničnimi boleznimi pravijo, da imajo tudi oni bolečine v kosteh, sklepih, mišicah, ni mi pa noben zdravnik nikoli omenil povezave med tema dvema, niti na netu nič ne najdem, razen po forumih tistih, ki so to občutili na lastni koži oziroma kosteh 🙂

Torej, ali mislite, da je možno, da se pojavljajo bolečine (po obdobjih, kdaj več, kdaj manj, kdaj sploh ne) zaradi stresa, (sicer prehodne, ampak vseeno) negativne nastrojenosti in zaradi prehrane – vključeni so tudi mleko (cca 2dl/dan), sladkor (kadar delam piškote ali podobno, občasno medovi vaflji, skodelica sladkanih sportmislijev, čokolade zelo redko), konzervirana hrana (ribe – teh je mogoče res malce preveč, pira), jogurti, in kot stranski učinek bolane ščitnice?

Ali mislite, da je moj strah (RA, osteoporoza, razne vrste artritisov itd) upravičen? Naj se grem “skregat” z zdravnico in zatežit za napotnice?

Je imel kdo enake probleme, torej bolečine brez vseh vidnih znakov sprememb na sklepih in kako je napredovalo reševanje težav?

Hvala vsem za odgovore!

Morda bi si lahko pri bolečinah v sklepih pomagali z naravnimi dodatki na povezavi.

Živjo,

najlepša hvala za posredovano povezavo.
Imate morda s temi dodatki izkušnje, mogoče kdo drug?

Imam podobne tezave, zlasti zjutraj ko vstanem in ce dlje casa sedim in Potem vstanem. Opazila sem tudi da so bolecine bolj izrazite v dezevnem vremenu In mrazu. Skoraj zanesljivo napovem tudi sneg. Zdravnici sem omenila da sumim revmo, Krvni pregled – parametri Za revmo niso pokazali nic. Ali mi lahko negdo ki ima dokazano revmo pove, kaksni so prvi znaki in kako se ugotovi Ali imas revmo? Samo z krvnimi testi? Hvala v naprej, lp

POZDRAVLJENI
Bolečine v kolenu ,ramenih in komolcih se mi pojavijo predvsem v zimskem času, ko so nižje temperature, pa tudi poleti,ko ni preveč vroče,ali pa je prostor hlajen z klimo. Na kolenih moram nositi kolenčnike , ker me drugače zelo bolijo. Prav tako so občutljiva ramena in komolci. Ko ponoči spim moram imeti oblečeno toplo oblačilo, ker me drugače zjutraj preveč bolijo sklepi, sploh pa ne smem spati na ramenih, ker to še poveča bolečino,( v vroči spalnici ne da spati).
Če imam v avtomobilu poleti prižgano klimo ne smem voziti z kratkimi hlačami , ker me takoj začnejo boleti kolena.
Vse te bolečine nekako izginejo ko se telo segreje, pri kakšnih fizičnih naporih ali segrevanju z grelnikom.
Bolečine se mi pojavijo tudi na petah če hodim v stanovanju po parketu v navadnih copatah ali bos , zato imam copate s pluto ki ne prenašajo temperature tal.
Naj š e dodam, da do 30. leta nisem imel teh bolečin,prav nasprotno me ni nikoli nič zeblo, in sem bil mnogokrat sredi najhujše zime ves vroč in prepoten in moker od nog do glave na pol oblečen zunaj in užival pri mojih športnih aktivnostih. Sedaj jih imam 40.

Bil sem že na revmatološki kliniki Petra Držaja, vendar ni za izvidih nikakršnih znakov revmatizma.
Zanima me ali mi pomagale GLUKOZAMIN KAPSULE ali kakšno drugo zdravilo.
Hvala za odgovor

LP DANIJEL
TEL:040 504 313

Zdravo, priceli so me boleti sklepi. Bolecina je majhna a vseeno dovolj da jo cutim. Bolijo me ramena, komolci, in stopala. Prosim za nasvet in mnenje. Star sem 16 let.

New Report

Close