Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Gibala/Gibalni sistem Revma OLIGOKONALNE FRAKCIJE IgG

OLIGOKONALNE FRAKCIJE IgG

Spoštovani ,

ali mi lahko kdo odgovori kaj pomeni izvid :

– v proteinogramu seruma je opaziti oligoklonalne frakcije IgG, verjetna prisotnost imunskih kompleksov.

Naj povem še to , da mi je zdravnik odredil preiskave zaradi močnih bolečin v rokah in nogah ,
zbadanja in mrtvičenja po telesu .Zanima me ali bi lahko bil ta izvid povezan z revmatološkim obolenjem ?

Hvala in lep pozdrav.

Spoštovani!

Prav tak izvid sem dobila lani septembra,ko so mi zaradi slabega počutja naredili proteinogram,kjer so bili znižani IgG-ji,Opazili so tudi oligokonalne frakcije iGg-ev verjetna prisotnost imunskih kompleksov.Poslana sem bila na hematološko,kjer je bilo vse o.k..Že od marca letos čakam za pregled na revmatološki,ki ga bom po dolgem čakanju opravila februarja 2011.Možna je povezava vašega izvida z revmatičnem obolenjem.
Lp

Spoštovani ,

najlepša hvala za vaš odgovor.

Pri meni pa je zadeva takšna , da me zdravnik ni napotil na nobeno nadaljno preiskavo ,
kljub stalnim hudim bolečinam predvsem v rokah in nogah . Komentar na izvid je bil samo ,
da pač ne ve kaj bi to bilo – lahko je neko kronično vnetje in to je tudi vse.

Lep pozdrav in še enkrat hvala.

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljena!

Mene zanima vaš proteinogram,če ste imela znižane gamaglobuline oz.IGg-je,ker mene je namreč zaradi znižanih le-teh imela sem znižane na 5.0 referenčne vrednosti so od 6.9-14 in pri ponovnem kvantitativnem pregledu na hematološki sem imela 6,35 s pripisom minimalno znižani iGg-ji,da zdravljenje z njihove strani ni potrebno.

Lep pozdrav

prosim za razlago izvida,nujno-

albumin – 43
alfa1 – 4
alfa2 – 11,8
beta1 -5,7
beta2 -4,9
gama -12
celokupni proteini -81
a/g -1,1

opaziti je oligoklonalne frakcije ig , verjetna prisotnost imunskih kompleksov.

kot otrok nefrotski sidrom,sedaj me bolijo kosti.V krvi ni povišanih revmatskih faktorjev ali vnetnih. Vse skozi je prisotna blaga levkocitoza. Rengen skeleta b.p ,prisotna rahlo povišana temparatura.

Pozdravljeni.
Zanima me ce je kaksna razlika med oligokonalnimi frakcijami in trakovi.
Hvala

Tuti

New Report

Close